נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

50 טיפים בעסקים ובהשקעות מהתוכניות מאני טיים! עם אודי אלוני

 

 

אודי אלוני מנכ


 5 הצעדים של נפוליאון היל מחבר הספר "חשוב והתעשר" הידוע כספר שהכי הרבה מיליונרים בארה"ב קראו לפני שנעשו כאלו!

1. שאיפה עזה לעושר! בלי רצון אין תוצאה.
2. אמונה (כמו שאומרים בלי אמונה לא הינו מנצחים את צ'אסק"א)
3. ידע יחודי (בשונה מידע כללי)
4. דימיון
5. החלטה והתמדה
 
________________________________________
 
ריצ'רד ברנסון בעל חברת ורגין העולמית הוא הרפתקן חסר מעצורים שהקיף את העולם עם כדור פורח באמת!


האיש מקים עכשיו את מטוס החלל הראשון שיקח אותנו לטיול סביב כדור הארץ.
ומה הוא אומר על עשקים?


1. פשוט לעשות!- תאמין שזה אפשרי ואף פעם אל תוותר
2. תיהנה – מחשבה חיובית.
3. תהיה אמיץ/נועז אל תפחד
4. אתגר את עצמך-כוון גבוה
5. חיה את הרגע! Seize the Day
________________________________________
5 טיפים על השקעות מפי הגורו מספר 1 בעולם להשקעות "וורן באפט": 


1. הכלל הראשון בהשקעות הוא: א. לא להפסיד והשני : זכור הייטב את הכלל הראשון! :-)
2. בחן המון השקעות שונות וקנה מעט – אבל הרבה! ערך רב נצבר בניירות ערך מעתים בלבד. "נזרקים אליך המון כדורים ואתה (בשונה משחקן טניס)צריך לפגוע רק באחד-אבל חזק!"
3. נייר ערך טוב לא זורקים. השקע לשנים רבות. ישנם מעט השקעות טובות באמת ואם אתה כבר מחזיק בהם בשביל מה למכור?
4. בחן השקעות שאתה מבין בהם. השקעות שאינך מבין בהן אל תקנה.
5. אל תחשוב שתדע לזהות את כיוון השוק-זה בלתי אפשרי לאורך זמן. נסה להעריך מה תעשה החברה. חברות טובות עם הנהלה טובה ידעו להתמודד עם משברים.
________________________________________
 עוד טיפ של באפט..."הימנע מהשקעה רק בגלל שיש לך כסף. הנזילות גורמת לטעויות בגלל הצורך "לעשות משהו..."
________________________________________
5 טיפים נוספים בהשקעות מפי הגורו של הגורו - בנג'מין גראם שהיה המורה של האיש מספר 1 בעולם להשקעות "וורן באפט": 


1. אל תתרגשו מתנודות במחיר המניה שלכם. בטווח הארוך מחיר המניה והערך שלה יתכנסו זה כלפי זה, גם אם בטווח הקצר יש ביניהם פער גדול. התנודות בשוק המניות הן כמו איש טרדן שמציע לכם מדי יום מחירים מגוחכים עבור המניות שלכם. אם המחיר לא נראה לכם סביר, התעלמו ממנו. ממילא הוא יחזור למחרת כאילו לא אירע דבר. אפילו המשקיע החכם ביותר זקוק לכוח רצון מדהים כדי לא ללכת אחרי העדר.
 
2. השקיעו זמן בניתוח המצב הפיננסי של החברה שבה אתם שוקלים להשקיע.
 
3. אסור להשקיע בחברות בעלות מכפילי רווח גבוהים מדי, ויש להימנע ממניות פופולריות, המתומחרות בצורה מלאה.
 
4. עדיף לנתח חברות ספציפיות ולא את שוק ההון בכללו. אין טעם להשקיע זמן בניתוח נתונים מקרו כלכליים והשפעתם על השוק.

5 . קרנות הנאמנות המנייתיות אינן רושמות בדרך כלל ביצועים טובים יותר ממדדי המניות הפופולריים. למרות זאת, השקעה של משקיעים פרטיים בקרנות נאמנות שיחקה לטובתם. ללא קרנות נאמנות, המשקיעים נוטים לעבר ספקולציות.
________________________________________
5 טיפים על השקעות מפי הספקולנט מספר 1 בעולם להשקעות היהודי "ג'ורג סורוס":

• 1. אם אתם מהמרים על תרחיש מסוים לכו איתו עד הסוף-אם אתם משוכנעים בעסקה לכו על הווריד הראשי. צריך אומץ בשביל ליהיות חזיר.
• 2. השווקים תמיד טועים!
• 3. אם עסקה לא מצליחה, צריך לצאת ממנה בזמן ולסמוך על השקעות אחרות שיוציאו אתכם מהבוץ.
• 4. הדרך ליצירת תשואות לטווח ארוך היא צבירת הון וניצולו בהזדמנויות רווח מהירות.
• 5. אני מסתמך הרבה על אינסטינקטים חייתיים. כאב חד משמש אותי כסימן לכך שמשהו אינו כשורה בתיק ההשקעות.
________________________________________
5 טיפים על השקעות מפי וורן באפט

1. תקנו רק מניות שתהיו מרוצים שאתם מחזיקים גם אם השוק ייסגר לעשר שנים.
2. אי אפשר לקנות את מה שפופולארי ולהצליח.
3. לא למנף-עדיף לדחות הזדמנויות למימון באמצעות חוב.
4. אל תסכן כסף שחשוב לך על מנת להרוויח כסף שלא חשוב לך.
5. לא מנפיקים בזול. תזהרו.
________________________________________
5 סיבות למה לא כדאי לכם להשתמש במידע פנים :

ראשית מידע פנים זהוא מידע על פעילות החברה או דוחותיה שאינו ידוע למשקיעים אחרים. סיבה ראשונה שלא כדאי להשתמש בו ולקנות או למכור על פיו היא: 
1. זה אסור על פי חוק ורשות ניירות ערך עוקבת בקפידה אחרי פעילויות חריגות והיא מצליחה לתפוס את מי שעושה זאת פעמים רבות. אבל זו לא הסיבה היחידה....
. הסיבה הנוספות הן שזה לא ממש יעזור לכם להרוויח כסף!!! מזאת מכמה סיבות
2. לפעמים המידע פנים הינו מידע "משומש" שכבר הרבה משקיעים עשו בו שימוש.

3. המידע מגיע ממקור לא אמין כגון מתחרים והינו שיקרי ורק מתחזה למידע פנים
4. לעיתים קרובות נותן המידע (אולי איש כספים או שיווק בחברה) ומקבל המידע (המשקיע) לא מבינים את המשמעויות של המידע...למשל עסקה גדולה שנחתמנ (אבל בשוק ההון מצפים לעסקה גדולה בהרבה...)
5. הסיבה החשובה מכל- זה נותן ביטחון מזויף והמשקיע משקיע סכומים גבוהים מידי ליכולתו ואז הוא נכנס לקושי פסיכולוגי לעמוד בהשקעה ומפסיד כסף רב.
________________________________________
5 סיבות טיפים מפי ביל גרוס :

הוא אחד האנשים המשפיעים ביותר בשוק האג"ח האמריקאי הוא מנהל ההשקעות המוערך, שמנהל את קרן האג"ח) Pimco) - קרן האג"ח הגדולה בעולם, שלה נכסים בהיקף של כ 100 מיליארד דולר. גרוס חולק על הדעה הרווחת כי מניות תמיד עולות על ביצועי האג"ח.


1. אל תתנו מקום לרגשנות בתחום ההשקעות. רגשות כמו פחד מהפסד וקנאה ברווחים של אחרים יכולים להניע את המשקיע לכיוון הלא נכון בתקופות הלא נכונות.
2. פזרו סיכונים תמיד והבינו מהם הסיכויים לעלייה או לירידה של נייר ערך. הפיזור יסייע להשקעות הטובות לחפות על הפסדים בהשקעות הגרועות.
3. מדיניות השקעות לטווח ארוך צריכה להיות מבוססת על תחזיות לטווחים קצרים יותר של כשלוש עד חמש שנים. ההרכב של תיק ההשקעות לא חייב להשתנות והוא עשוי להשתלם גם אם התחזיות לטווח הקצר לא יתאמתו.
4. אפשר לנצח את השוק בעזרת עבודה קשה ורעיונות מקוריים. עמידה בשגרה, שאחרים משתעממים בגללה ומבצעים שגיאות, תעזור גם היא לניצחון.
5. קרן אג"ח שונה מאוד מחברת השקעות כמו ברקשייר התאווי שמנהל וורן באפט, שיכול לעשות כרצונו ושבעלי המניות שלו יכולים למכור את מניותיהם ולעזוב. לעומת זאת, מנהל קרן אג"ח עלול לאבד את משרתו אם יפסיד כסף ללקוחות. מצב זה מגביל את רמת הסיכון שמוכן מנהל הקרן לקחת, דבר שעלול לפגוע בתשואה הפוטנציאלית ללקוחותיו.
________________________________________
פיטר לינץ`, מנהל קרנות הנאמנות המוערך בעולם ב-13 השנים שבהן ניהל  את קרן הנאמנות "מגלן". בזמן שניהל את "מגלן" רשם מדד סטנדרד אנד פורס תשואה יפה מאוד - כ-16% בממוצע בשנה כאשר קרן "מגלן" שבניהולו עולה בממוצע 29% כל שנה במשך 13 שנה. מדהים!

פיטר אומר ש"אם אתה שולט במתמטיקה של כיתה ה` זה מספיק כדי להצליח בבורסה"

העקרונות של פיטר לינץ`

1. "אם אתם מוצאים מניה ללא אחזקות מוסדיות בכלל, או עם מעט אחזקות מוסדיות, מצאתם מנצחת פוטנציאלית"
2."מוטב להשקיע בחברה שכל אידיוט יכול לנהל אותה. במוקדם או במאוחר אידיוט כלשהו אכן ינהל אותה" בעניין זה לינץ` שונה מבאפט שבעבורו איכות ההנהלה של חברה היא חשובה ביותר.
3. להעדיף מגזרים משעממים על פני מגזרים חמים. הוא נמנע ממניות זוהר וחיפש פנינים בקרב חברות שזוכות להתעלמות מצד השוק. טאקו בל, אחת המניות הראשונות שבהן השקיע, היתה פנינה שחיכתה מחוץ לאור הזרקורים. "אנשים לא התייחסו אז לחברת מסעדנות קטנה", אמר לינץ`. "מי שרוצה לנצח חייב להפוך הרבה סלעים".
4. כשלינץ` מזהה חברה פוטנציאלית, הוא פותח במחקר מעמיק ויסודי של העסקים שלה ושל התעשייה שבה היא פועלת. הוא מתמקד בהיסטוריית הרווחים שלה, ולא בתחזיות הרווח.
5. לינץ` טוען כי את ההשקעות הטובות ביותר מצא כשהיה מחוץ למשרד: בטיולים עם המשפחה, בקניון או בבית הקפה. הוא לרגע לא חדל להביט סביב ולחפש מניות טובות. באופן זה זיהה את דנקן דונאטס וטאקו בל, שאותן הכיר בראשונה כלקוח מרוצה. הוא השקיע בהן בשלב מוקדם של הצמיחה שלהן, וקצר רווחים גדולים.
________________________________________
5 טיפים בהשקעות של 5 גורויים שונים...ב-16 בספטמבר 1992 ביצע ג'ורג' סורוס, עד אז מנהל השקעות מוצלח אך לא כל כך ידוע, הימור נגד המטבע הבריטי - הימור שזיכה אותו בשני פרסים מיידיים: רווח מהיר של כ-1.1 מיליארד דולר ותהילת עולם

1. ג'ון טמפלטון "הפעם זה שונה" - המשקיע האגדי טוען שארבעת המילים המסוכנות ביותר עבור כל משקיע הן "הפעם זה יהיה שונה".
2. בנג'מין גראהם "היזהרו מתחזיות" - טוען כי זה ממש אבסורד לחשוב שהציבור הכללי יכול להרוויח כסף באמצעות תחזיות של אנליסטים.
3. ג'ק בוגל - ההפסדים הם חלק מהמציאות של השווקים - "אם אתה לא מסוגל לראות ירידות של 20-30% בשווקים אתה לא צריך להשקיע בשוק המניות", טוען בוגל.
4. וורן באפט "תהיו חמדנים רק כאשר כולם פוחדים" - המשקיע האגדי טוען כי המשקיעים צריכים לזכור כי ההתרגשות היא האוייב האמיתי שלהם, בכל הנוגע להשקעות וכי אם הם מעוניינים לתזמן את הכניסה שלהם לשוק המניות, עליהם לשים לב מתי כולם בורחים מהשווקים ואז להיכנס.
5. ג'רמי גראנתהם - "הכירו ביתרונות שלכם על פני המקצוענים" - גראנתהם טוען כי למשקיעים הפרטיים קיים יתרון רב על המקצוענים. בעוד המשקיעים המקצוענים חייבים להראות תוצאות מוכחות ורווחים מהירים ("הם גם חייבים להיראות עסוקים"), גורו ההשקעות טוען כי למשקיעים הפרטיים קיים את כל הזמן הדרוש כדי לבחור מניה, לנתח אותה לעומק ולחכות לנקודת כניסה מוצלחת, בניגוד למקצוענים.

 הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש. 
עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.