סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

ועדת שרים אישרה >> רשיון לנשק – מיד לאחר השחרור

09/03/2016     מיכאל לוי  
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום תיקון לחוק כלי הירייה, שיזמה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), המציע לשנות את הגיל הקבוע בחוק לקבלת רישיון לכלי ירייה ובכך לאפשר לחיילות וחיילים משתחררים להשתלב בעבודה במקצועות האבטחה מיד בתום שירותם הצבאי.

מטרת התיקון לענות על הבעיה הקיימת בחוק במתכונתו הנוכחית, שאינו מאפשר לנשים רבות לעבוד לאחר שירותן הצבאי היות ורבות מסיימות את שירותן לפני גיל 21, הגיל המינימלי המוגדר בנוסח הקיים. בעקבות התיקון, חיילים וחיילות שהשלימו שירות צבאי מלא יוכלו לקבל רישיון לשאת נשק, גם אם טרם מלאו להם 21. 

"בכוחה של ההצעה לפתור שתי בעיות מרכזיות: האחת, במישור התעסוקתי, היות וההצעה תסייע לענות על החוסר הקיים במאבטחות ומאבטחים, בוודאי במציאות הביטחונית בעת הזו. השנייה היא בתיקונה של חקיקה מיושנת, המעבירה מסר כי נשיאת כלי ירייה רלוונטית לגברים בלבד", אמרה לביא והוסיפה כי "תעסוקת נשים ותעסוקה בכלל מתחילה בדיוק בנקודה זו, בה חיילות משתחררות מצה"ל, ואסור שכבר בנקודת הפתיחה תיחשפנה לאפליה בצעדיהן הראשונים לעולם התעסוקה".

להצעה, הזוכה לתמיכתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן,  צפויה להיות השפעה עתידית גם על חיילים גברים. עם כניסתו של קיצור השירות לתוקף ביולי 2015, יאפשר התיקון גם לחיילים גברים שישתחררו בגיל צעיר יותר מהגיל הקבוע בחוק להחזיק בנשק. 

עבודה במקצועות האבטחה נחשבת מקצוע מועדף על צעירים וצעירות רבים לאחר השירות הצבאי. מקורה של ההצעה, מספרת לביא, בפניות של צעירות שביקשו להשתלב בעבודה כמאבטחות, וגילו כי החוק אינו מאפשר להן, וכן בחברות אבטחה בישראל, הסובלות ממחסור חמור במאבטחים.

"נדהמתי לגלות שבעוד במסגרת הצבאית המגמה היא של שילוב נשים בתפקידי לוחמה ויצירתם של גדודים מעורבים, דווקא במישור האזרחי החקיקה משתרכת מאחור", אמרה ח"כ לביא. "צעד אחר צעד, תיקון אחר תיקון, אנחנו עוקרים מיסודותיה אפליה מגדרית שמושרשת בשורה ארוכה של מנגנונים חברתיים ותעסוקתיים", סיכמה לביא.

ההצעה צפויה לעלות להצבעה במליאה לקריאה טרומית ביום רביעי הקרוב 9.3.16

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
ח"כ עליזה לביא
ח"כ עליזה לביא
לתקנון האתר
 
סגור