נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

כ-100 סטודנטים מהעולם ומישראל מתחרים באולימפיאדת המתמטיקה

 

 

אור אלימלך התקווה הישראלית


במסגרת התחרויות האולימפיות במתמטיקה יגיעו לישראל כ- 60 סטודנטים מרחבי העולם וישתתפו עוד כ- 40 ישראלים, מתוך 5000  שהתחרו בשלבים הראשונים של התחרות, באמצעות האינטרנט והצליחו להגיע לתוצאות טובות. בקו הגמר נמצאים גם מנצחי אולימפיאדות בינלאומיות למשל רומן פוצ'ברין  ממוסקבה שזכה באולימפיאדה העולמית שהתקיימה באירן.

האירוע מסכם תחרויות אולימפיות שהתקיימו באינטרנט, השימוש באינטרנט  מאפשר לאלפי סטודנטים ברחבי העולם לקחת חלק ולהתמודד. בתחרויות השתתפו סטודנטים מסלובניה, פולין, רוסיה, רומניה, טורקמניסטן, קזחסטן, בולגריה, גאורגיה, קירגיסטן, בלרוס, ויאטנם וישראל.

זוהי האולימפיאדה התשיעית במסורת שהחלה בשנת 2007, בניהולו של פרופ' אלכסנדר דומושניצקי ראש המחלקה למתמטיקה בשיתוף עם ד"ר רומן יביץ מרצה בכיר במחלקה. "חשוב לנו לקרב את הצעירים לתחום המתמטיקה, מסביר פרופ' דומושניצקי, מדובר בתחום שיתרום למחקר ולפיתוח בישראל ובעולם. אני מתרגש בכל פעם מחדש לראות שאוניברסיטאות מרחבי העולם שולחות סטודנטים מצטיינים כדי להתחרות במתמטיקה בישראל".

טקס הפתיחה יתקיים ביום ד' 28/09/2016 ב 8:30, יישאו דברים פרופ' אלברט פנחסוב סגן הנשיא לענייני מחקר באוני' אריאל ונציגי המשלחות. התקווה הישראלית הוא: אור אלימלך סטודנט מצטיין נשיא במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובמחלקה לפיזיקה באוני' אריאל. אלימלך בן 23 מראש העין, הבכור מבין 5 אחים, אמו אשת מכירות ואביו עובד בחברת מזון גדולה. אלימלך גילה בתיכון את יכולותיו בתחומים המדעים, למד 5 יח"ל בפיזיקה ובכימיה אך 4 יח"ל בלבד במתמטיקה ונחשב היום לתקווה הגדולה לזכות באולימפיאדת המתמטיקה. למד י"ג וי"ד להנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים ורק אחר כך נרשם לתארים בפיסיקה ובהנדסת חשמל. אלימלך זכה במדליית ארד בתחרות מתמטיקה שהתקיימה במאי השנה. הוא מספר על עצמו שהוא אוהב מתמטיקה כי הוא אוהב להפעיל את החשיבה. בנוסף כתחביב אלימלך מפתח אתרי אינטרנט ואפליקציות.

ביום רביעי 28/09/2016 תחל תחרות אישית, בה כל סטודנט פותר בעיות לא סטנדרטיות. "האולימפיאדה מורכבת משאלות שלא ניתן להתכונן אליהן מראש, מספר אור אלימלך, צריך לפתור שאלות בעזרת חשיבה קצת אחרת, יצירתית על מנת לפתור נכונה את מירב התשובות בזמן קצוב. למעשה יושבים במשך 4 שעות ופותרים כ 10 בעיות כאשר כל שאלה עלולה לקחת הרבה זמן".

ביום חמישי 29/09/2016 תתקיים התחרות הקבוצתית, קבוצות של 3-4 סטודנטים מתחרים יחד כנגד קבוצות אחרות, מקבלים שאלה אחר שאלה, הקבוצות מוסרות תשובה מספרית סופית, כך 8 סיבובים, התשובות נבדקות במקום. בשלבי הסיום של כל סיבוב ניתן לראות את האמוציות, הדמעות והמאמץ התחרותי של הסטודנטים. בסיום מגישים תשובות מלאות באמצעותן ניתן הציון באופן היחסי לשאר המשתתפים בדומה לפסיכומטרי. התחרות נמשכת 4 שעות, של מאבק אינטלקטואלי מתמטי. בבדיקה נלקחים בחשבון חשיבה יצירתית ופתרונות לא סטנדרטיים.

מטרת היוזמה לקיום אולימפיאדת מתמטיקה , מסביר פרופ' דומשניצקי, לחזק את המוטיבציה וההישגיות של סטודנטים למתמטיקה.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.