סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

סלקט תבקש להימחק מהמסחר בבורסה בת"א

16/02/2017     מיכאל לוי  
הקרנות שמחזיקות במניית סלקט 

  • יו"ר החברה: " קיבלנו החלטה לעבור למסחר בלעדי בנאסד"ק, שמתאים הרבה יותר לחברות עם פוטנציאל אדיר כמו סלקט"

  • מנכ"ל סלקט: " אנחנו מחויבים לעשות את המרב עבור בעלי מניותינו שהולכים אתנו כברת דרך ונותנים אמון בטכנולוגיה"

חברת סלקט (TASE:APOP) העוסקת בברירת תאי גזע הודיעה היום (ד') כי היא תפנה לבעלי מניותיה ובית המשפט בבקשה למחיקה מהמסחר בבורסה לני״ע בת״א על פי סעיף 350 לחוק החברות. ההחלטה התקבלה על בסיס אמונת ההנהלה שביצועי החברה והפוטנציאל שלה יתורגמו לשווי שוק משמעותי יותר בארה״ב שייטיב עם בעלי המניות בטווח הארוך. 

במידה ויתקבל האישור, בעלי המניות של החברה בישראל ימשיכו להחזיק את החלק היחסי של אחזקותיהם ללא פגיעה והמניות ימשיכו להיסחר ללא כל הגבלה בבורסה בארה״ב תחת אותו הסימול NASDAQ:APOP. 

קסביאן נוריאל צ׳יריצ׳,  יו״ר החברה, אמר היום: "סלקט הינה חברה פורצת דרך בתחום תאי הגזע עם פוטנציאל אדיר של מיליארדי דולרים עבור מוצריה. אנחנו חייבים לבעלי המניות שלנו את התמורה הטובה ביותר, שמשקפת את הערך האמיתי של הטכנולוגיה שלנו ולכן החלטנו לעבור למסחר בארה״ב בלבד, שם ישנה התלהבות גדולה מסלקט ומעתידה בשוק ההון״.

לאור כל זאת ולאחר סבב פגישות עם משקיעים מוסדיים מובילים ואנליסטים בארה״ב, הגיעו מנהלי החברה למסקנה כי מחיקה מהמסחר בבורסה בת״א ומיקוד במסחר בבורסה בארה״ב יגדיל משמעותית את סיכויי החברה לקבלת ערך המשקף נכונה את פעילות החברה ואת השווי של חברות דומות בעולם.

ד״ר שי ירקוני, מנכ״ל החברה, התייחס אף הוא להחלטה ואמר: ״אנחנו גאים להיות חברה ישראלית פורצת דרך בתחום שיכול לחולל מהפכה אמתית ברפואה המודרנית. אנחנו מחויבים לעשות את המרב עבור בעלי מניותינו שהולכים אתנו כברת דרך ונותנים אמון בטכנולוגיה, בהנהלה ובחזון ונמשיך לעשות הכל כדי להצדיק אמון זה גם בעתיד, הן במישור הטכנולוגי והן במישור הפיננסי״.

אודות סלקט

סלקט ביוטכנולוגיה (TASE: "APOP"; Nasdaq: "APOP") נסחרת ברשימה הראשית בנאסד"ק וכן בבורסה בתל אביב. סלקט פיתחה טכנולוגיה העשויה לאפשר הפקה כמעט בלתי מוגבלת של תאי גזע לשימושים רבים כמו השתלות איברים (כבד כליה עור וכדומה) ומוח עצם, ריפוי מחלות קשות כמו סרטן, סוכרת נעורים ומחלות מערכת החיסון, רפואת שיניים, קוסמטיקה ואורטופדיה. 

זאת באמצעות טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך המאפשרת ברירה של תאי גזע המבוססת על תפקוד התאים. היכולת לבודד את תאי גזע מאוכלוסיות תאים בוגרים עשויה לשדרג שימושים שונים שנעשים בעולם בתאי גזע.

כיום, תופעות הלוואי בהשתלות אברים ורקמות נגרמות פעמים רבות כתוצאה מהתנגשות בין השתל לבין מערכות החיסון של התורם ומתבטאות בתהליכי דחייה דו צדדית של מערכות החיסון. הטכנולוגיה של סלקט מאפשרת הרס של אותם תאים בוגרים של מערכת החיסון של התורם תוך שמירה על תפקודם ופעילותם של תאי הגזע החיוניים להחלמה ובכך עשויות להימנע תופעות הלוואי בהליך ההשתלה. החברה קיבלה אישור ממשרד הבריאות להתחיל ניסוי קליני ראשון מסוגו בבני אדם. הניסוי, שיערך בבית החולים רמב"ם בשיתוף עם בית חולים שערי צדק, יבוצע הליך השתלת מח עצם באמצעות הטכנולוגיה של סלקט. 

קו המוצרים הראשון של החברה יכלול מגוון מיכלים לברירת תאים בסביבת חומרים משרי אפופטוזיס. סלקט הוכיחה במחקרים מקיפים כי השימוש באפופטוזיס מאפשר להגדיל במידה רבה את ריכוז תאי הגזע הנלקחים ממקור כלשהוא (ובכלל זה מוח עצם, דם חבל טבור ושומן). המוצר המסחרי הראשון של החברה הינו ערכה רפואית המכוונת לשוק השתלות מח עצם לטיפול בסרטן, ולשווקים נוספים בהן יש צורך בברירת תאי גזע של מערכת החיסון. ערוץ נוסף של מוצרים יהיה לשימוש בתאי שומן בעיקר לשימושים של רפואה אסתטית ואורטופדיה ומוצרים מבוססים תאי גזע מזנכימליים למטרות נרחבות. בהמשך, מעריכה החברה, תשולב הטכנולוגיה שלה במירב תהליכי הייצור של מוצרים מבוססי תאי גזע. הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור