נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

ספונסר >> מדדי התל בונד נסחרו בעליות שערים של כ- 0.5% בממוצע בסיכום שבועי

 

 סקירה שבועית – הבורסה בת"א נסחרה בשבוע המסחר החולף במגמה מעורבת. מדדי ת"א 35 ות"א 125 ירדו בכ- 0.8% בממוצע כל אחד בסיכום שבועי. מדד הנפט וגז ירד בכ- 1.3%, בהובלת מניית דלק אנרגיה שירדה בכ- 5.6%. מנגד, מדד הביומד עלה בכ- 1.1%, בהובלת המניות הקטנות קולפלנט וסלזיון שקפצו בכ- 55% ובכ- 37% כל אחת בהתאמה. במדד ת"א 125 בלטה לטובה מניית פוקס שעלתה בכ- 10%. מנגד, מניית קומפיוג'ן ירדה בכ- 8%. מכלל מניות הבורסה בלטה לטובה מניית פורסייט שזינקה בכ- 46% לאחר גיוס מוצלח. מנגד, מניית גלוב אקספלוריישן ירדה בכ- 20% בסיכום שבועי. מחזורי המסחר היו נמוכים מהממוצע לאחרונה, ועמדו על כ- 1.2 מיליארד ש"ח ליום, למעט יום ראשון.

באפיק הסולידי, נרשמה השבוע מגמה חיובית. מדדי התל בונד נסחרו בעליות שערים של כ- 0.5% בממוצע בסיכום שבועי. אגרות החוב הממשלתיות נסחרו גם הן במגמה חיובית. שערי אגרות החוב הצמודות למדד (הגלילים) עלו בכ- 0.9% במח"מ (משך חיים ממוצע) הארוך. מדדי אגרות החוב השקליות (השחרים) עלו בכ- 1% במח"מ הארוך בסיכום שבועי.

בסיכום שבועי מדד ת"א 35 ירד ב- 0.86% מדד ת"א 90 עלה ב- 0.11%, מדד הבנקים עלה ב- 0.10%, מדד הנדל"ן רשם השבוע עלייה של 0.47%, מדד הנפט וגז ירד ב- 1.29% ומדד הביומד עלה ב- 1.15% בסיכום שבועי. בשוק המט”ח, הדולר נחלש בכ- 1.4% מול השקל, ונסחר כרגע (שישי) ברמה של 3.62 ש"ח לדולר.

מדד המעו"ף – תחזית טכנית – מדד ת"א 35 ירד בכ- 0.85% בשבוע החולף, וסיים את המסחר ברמה של 1427 נקודות. ניתן לראות בגרף המצורף שהמדד נסחר ללא מגמה ברורה מתחילת השנה, כשההתנגדות המשמעותית יותר נמצאת ברמה של 1480 הנקודות, ורק פריצה שלה בשלב כלשהוא תהווה איתות חיובי משמעותי להמשך. התמיכה הקרובה והחשובה נמצאת ברמה של 1425 נקודות, ובפתיחת השבוע נדע האם המדד יוצא לתיקון עמוק יותר כלפי מטה.

שקל-דולר – המטבע האמריקאי נחלש בכ- 1.4% מול השקל בסיכום השבוע החולף, ונסחר כרגע (שישי) ברמה של 3.62 ש”ח לדולר. אתמול (חמישי), וול סטריט נסגרה ביציבות ללא תנודות חדות. בהתאם לתחזיות המוקדמות, בסיום פגישתם אמש הודיעה יו"ר הפדרל ריזרב, ג’נט ילן, כי החליטו להעלות את הריבית בארה"ב ב-0.25% ל- 0.75%-1%. הפד מאותת על שתי העלאות נוספות השנה. בין הנימוקים להעלאת הריבית, כלכלני הפד כותבים כי האינפלציה קרובה לאמצע היעד, כלומר ל-2%. בגזרת המאקרו, מספר האמריקנים שהגישו בקשה לקבלת דמי אבטלה ירד בשבוע שחלף ב-2,000 לרמה מנוכת עונתיות של 241,000, כאשר רמת הפיטורים בארה"ב נותרה ליד הרמה הנמוכה ביותר מזה עשרות שנים. מהבחינה הטכנית, ניתן לראות בגרף היומי המצורף שהדולר שבר את רמת התמיכה החשובה באזור 3.74 ש"ח לדולר, ובכך התקבל איתות טכני שלילי משמעותי, ומאז בהמשך לתחזיות שלנו הדולר ממשך לרדת ולא צפוי שינוי בגזרה זו.  

מדד ה DAX הגרמני - מדד הדקס הגרמני כולל בתוכו את 30 החברות בעלות השווי הגבוה ביותר בגרמניה ביניהם BMW, מרצדס, אדידס, דויטשה בנק חברת התרופות מרק ועוד. הבורסה בפרנקפורט מהווה גורם חשוב ואינדיקטור עיקרי לכל השווקים בעולם במהלך יום המסחר בישראל ובטרם נפתח המסחר בארה”ב. כפי שניתן לראות בגרף השבועי המצורף, המדד הגרמני ממשיך כצפוי וכפי שכתבנו בתחזיות האחרונות במגמה העולה, וצפוי להגיע בקרוב לרמת התנגדות משמעותית באזור 12400 הנקודות שם ייבחן.

מדד הבנקים – היעד ארוך הטווח אותו הצבתי במדד לפני שבועות רבים הגיע השבוע כשהמדד ביקר ביום שני האחרון סמוך ל 1700 נקודות. בהמשך השבוע ראינו מוכרים אשר מחקו את רוב העליה השבועית במדד. טכנית המדד נראה חזק ביותר. תמיכה קרובה קיימת בגבוה האחרון שנפרץ והוא נמצא סביב 1620/5 נקודת.

ניתוח מניות

טבע – TEVA – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. המניה הצליחה להוציא תיקון עולה השבוע אולם ביום המסחר האחרון (חמישי) ננעלה במגמה שלילית. טכנית אזור של 34.5/35 התנגדות קרובה, גבוה של השבוע האחרון וגבוה של חודש פברואר, נעילה מעל יכולה להביא לביטחון של הקונים עם עליה לכיוון של 37.5-38 דולר. תמיכה קרובה קיימת סביב 32.5 דולר שפל עולה אחרון.

בריינסוויי (1100718) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 60SME. השבוע חזרה המניה לעליות שערים לאחר תיקון יורד בחודש האחרון. התיקון האחרון היה בריא מאוד ולאחר עליה רצופה מאזור של מתחת ל 1600 לגבוה תקופתי ברמה של 2177 נקודות. אזור תמיכה חזק מאוד נוצר סביב 1860 נקודות שהוא אזור אופקי ותיקון 50% למהלך העולה האחרון. החזרה מעל 1940 נקודות גם גן טובה מאוד לטווח הקצר וכל מה שנותר לראות זה יציאה קדימה מעל 2000 בצורה ברורה לפני תקיפה של גבוהים תקופתיים חדשים.

כלכלית ירושלים (198010) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה נסחרת כבר מספר חודשים רב בדשדוש רחב ומשעמם. גם בשבוע המסחר האחרון ראינו קפיצת מדרגה קדימה כשהמניה סוגרת מעל אזור של 900 נקודות. נראה שאזור של 910/20 נקודות הינו אזור קשה מאוד, אולם ההצמדות לגבוהים בשבועיים האחרונים מחזקים אצלי את ההערכה שיציאה קדימה היא רק עניין של זמן ויעד לכיוון 1000 נקודות בטווח הקצר.

רציו (1132356) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. קרוב לחודש ימים המניה נסחרת מעל אזור פריצה של 278/80 נקודות ובטווח מסחר צר מאוד. ההנחה הטכנית צריכה להיות מאוד ברורה, כל עוד אנו מעל רמה זו קרדיט לקונים עם המשך תנועה עולה. התנגדות בטווח הקצר קיימת סביב 290/2 נקודות. תמיכה קרובה אזור של 280/78 שאמור להחזיק. יעדים עולים 300 ו 320 נקודות.

ננו דיימנשן (751032) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 60SME. רצף הודעות טובות במניה השבוע הביאו את הקונים ותנועה עולה חזקה מאוד כלפי מעלה החל ממחצית השבוע. טכנית המניה נראת טוב, הנעילה מעל רמה של 500 נקודות חיובית אולם כפי שניתן לראות בגרף היא נכנסה לרצועת התנגדות לא פשוטה סביב 500/512 נקודות. מעבר ברור ועוצמתי של הרצועה, אפילו כזה שיביא פריצה ובדיקה יכול לשלוח את המניה להמשך עליות בטווח זמן הקרוב.

בזק (230011) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. החולשה במניית בזק המשיכה בשבוע המסחר האחרון. מה שלא מצליח להתקדם קדימה בסופו של דבר יתקדם אחורה ולכן גם קבלנו נמוך תקופתי חדש עם סגירה סביב 640 נקודות. הסגירה דיי גבולית בשלב זה לכן אני לא שולל חזרה מעל 650 שהוא מבחינתי חוף מבטחים לטווח הקצר מאוד. טכנית המניה נראת לא טוב, המשך ירידות בימים הקרובים גוזר יעד לכיוון 600 נקודות.

שופרסל (777037) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. מניות החברה ממשיכות לשדר עוצמה גם אחרי גל העליות האחרון שהיה חזק מאוד. בטווח הקצר כל עוד המניה מעל 1660 נקודות הקרדיט ממשיך להיות לטובת קונים, סגירה ברורה מעל 1700 נקודות יכול לפתוח יעד לכיוון 1760 נקודות בטווח הקרוב. תמיכה 1660 ו 1600 שפל אחרון על הגרף.

קומפיוגן – CGEN – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה נראת רע מאוד וחלשה כשהיא נסחרת בנמוך של 52 שבועות אחרונים. טכנית אזור של 4.25 הינו אזור תמיכה בטווח הקצר, הנמוך של יום המסחר האחרון בארה"ב (חמישי) עם נמוך חדש (4.2 דולר) ונעילה מעל יכול לפיח תקווה להיפוך מעלה. יום מסחר עולה קרוב עם אישור יכול לשלוח את המניה לבדוק את השיא האחרון סביב 5 דולר. רק מעליו נקבל כניסה טכנית ברמת סיכון נמוכה יותר ושם כבר יפתח יעד לאזור 5.8 אבל עם אמירה שראינו תחתית. עד אז הסיכון רב על הסיכוי לדעתי. שווה מעקב.

סרגון – CRNT – לאחר גל עליות חזק מאוד שהמשיך גם מתחילת השנה, המניה נעה בתנועה אופקית לאחרונה. אזור תמיכה על הגרף קיים סביב 3.2 דולר למניה שהחזיק בינואר ובשבוע שעבר. מחזורי המסחר במניה ירדו וכנראה שאין הרבה עניין. מעל 3.8 על בסיס סגירה אני מעריך שהמניה תשאף לגבוה האחרון ואף מעבר. ירידה מתחת ל 3.2 תהיה שלילית מאוד עם פוטנציאל לירידה חדה מטה. בשלב זה המניה לא בנקודה מעניינת לכניסה ומי שבפנים צריך לקבל החלטה האם לתת עוד צאנס לרווחי הון או לקפל את הפוזיציה.

פורסייט (199018) -  המניה נסחרת במדד ת"א צמיחה. עסקת מכירת מוביל איי לאינטל הכניסה את המניה לפוקוס השבוע וכשהיא טסה במחזורי מסחר גדולים מאוד ב 4 ימי המסחר האחרונים. הטריגר הטכני לכניסה היה ביום ג' כשהמניה פתחה מעל לגבוהים האחרונים סביב 250 נקודות. בשלב זה ואחרי הריצה האחרונה הסיכון במניה גבוה שכן היא בפוקוס, אולם כשזה יסתיים גם המוכרים יופיעו וכמו תמיד הדלת רחבה בכניסה וצרה ביציאה. עוד נתון שאינו טכני הוא שהחברה הנפיקה פעמיים השבוע מניות ואופציות 14.7 ו 5 מיליון שקלים בהתאמה דילול  מלא של מעל 14.4% מהחברה. להערכתי הסיכון בטווח הקצר גבוה מאוד.

כיל (281014) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 35. הזינוק הנהדר של סיום שבוע המסחר הקודם הוחזר כמעט במלואו בשבוע המסחר האחרון. טכנית, למעשה קבלנו בדיקה של 1675/70 נקודות שנבדקה מלמטה, תמיכה קרובה קיימת סביב 1550 נקודות ואני מעריך שגם היא תשבר בזמן הקרוב ונבקר שוב באזור של 1500 נקודות. בראייה רחבה יותר המניה פשוט לא מעניינת בנקודה הנוכחית כשהיא נמצאת בדיוק באמצע טווח מסחר רחב של 1800-1400 (בנטרול רעש רקע מנובמבר האחרון).

קרור (621011) – מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90. המניה שורית מאוד בכל טווח ועולה כבר מספר חודשים רב מאוד בהם השיגה תשואה של מעל 50%. ניתן לראות של פעם כשהתרחקה מקו המגמה דאגה לחזור אליו אם בתיקון או בתנועה צידית. ההתרחקות האחרונה מעט חזקה מידי ולכן הפעם סביר להניח שחזרה אליו תגיע בדמות תיקון יורד על הגרף. תמיכה קרובה קיימת סביב 11000 שנפרצה בשבוע המסחר הקודם והביא לריצה האחרונה.

לתחזית המלאה באתר ספונסר, שם תוכלו לצפות גם בגרפים השונים שמלווים את התחזיות השונות אנא לחצו כאן:

סקירה זו נועדה על מנת לעזור לאנשים לקבל ראיית מבט אישית של צוות ספונסר לגבי השוק ולגבי כיוונים אפשריים שלו אך המנתחים אינם יכולים להיות בטוחים בהתבצעות התרחישים המועלים כמו שאין שום דבר בטוח בשוק ההון ובבורסה בכלל. לגבי כל המניות שהוזכרו לעיל אין באמור הנ"ל המלצה או ייעוץ לקנות או למכור או לבצע כל פעולה אחרת במניות שהוזכרו, כותב השורות עלול להחזיק בחלק מהמניות המדוברות. כל העושה פעולה, עושה זאת על סמך שיקול דעתו בלבד. 
  

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.