סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

ניתוח טכני > הדשדוש נמשך בת"א 35 בארה"ב המגמה חיובית

20/03/2017     בועז אילון  
פער הארביטר'ג עומד על מינוס (0.33%-) ועל כן צפוי מדד ת"א 25 לרדת בארבע או חמש נקודות. החוזים הסינטטיים (המדד הגלום במחירי האופציות) סגרו ברמה גבוהה יותר והם מבטאים מדד של 1429.89.
להלן שיעורי השינוי של המדדים העיקריים בארץ לשנת 2017:
מדד ת"א 35 –        (2.26%-)
ת"א 90 –                (9.16%)
מדד היתר המניות – (2.81%)
מדד ת"א 90 מוביל בעליה מתחילת 2017.

להלן גרף מדד ת"א 35 לשלוש השנים האחרונות

חזרנו למרכז הרצועה במדד ת"א 35 שיוצרת הזדמנות נדירה לעשיית רווחים. במשך שנת 2016 התנהל ת"א 35 ברצועת מסחר בתחום שבין 1380 ל-1475, רצועה של כ-7%. הקוראים הוותיקים יודעים שמצב שכזה הוא הזדמנות לעשיית רווח שכן פעמים רבות כאשר נפרצת היציבות, השוק מתנהג כמו קפיץ משתחרר ונע בחדות ותוך זמן קצר בתנודת מחיר משמעותית לכיוון הפריצה. כאשר תיפרץ רצועת היציבות, יש סיכוי טוב לתנועת מחיר שעשויה להגיע לכ-20% תוך שלושה חדשים. המשמעות היא שהשיא ברמת ה-1728 יכול להישבר בתנועת מחיר מהירה שתתרחש בפריצה מעלה. לחלופין. הגעה תוך 3 חדשים לאזור התמיכה של 1170-1240 אפשרית גם היא בשבירה מטה. ככל שתמשך תקופת הדשדוש, כך צפויה תנועת המחיר שתגיע אחריה להיות חדה יותר.

התחזית היא תנועה חדה ל-1750 נקודות בפריצה מעלה או ירידה מהירה ל-1240 לפחות בשבירה מטה, תוך שלושה חדשים מיום שתיפרץ הרצועה.

מדד ה-S&P500 מחיר אחרון 2383 שיאים, שיאים ועוד שיאים

להלן נתוני השוואה בין המדדים העיקריים בחו"ל מתחילת השנה:
                         תשואה ב-2017
אס אנד פי 500        (5.33%)
בריטניה-פוטסי         (3.44%)
גרמניה-דקס            (4.28%)
דאו ג'ונס                 (5.2%)
ניקיי ביפן                (0.37%-)
נאסדק                   (8.69%)
צרפת- קאק            (3.01%)

להלן גרף של מדד האס אנד פי 500 לשלוש השנים האחרונותעדיין אין סימני חולשה ומדד האס אנד פי 500 נמצא קרוב לשיא כל הזמנים. כמוהו גם הנאסדק, הדאו ג'ונס והראסל.
המגמה חיובית ונקודות השיא מסודרות בסדר עולה. תיקון אפשרי, עשוי לגרום לירידה עד רמת ה-2188 לכל היותר. קצב העלייה הוא כ-10% לשנה כך שיעד המחיר לסוף 2017 הוא 2,400-2,450.
חייבים לזכור שהמניות עולות כבר כמעט שמונה שנים, ממרץ 2009, ושאנחנו קרובים לסיום מחזור העלייה אבל לא ברור מתי ועד שנראה סימנים שליליים ההנחה היא המשך עליה.

בועז איילון מנכ"ל ובעלים של תטא

הגרפים באדיבות תוכנת בורסגרף.
תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות באילון ניהול קרנות נאמנות בע"מ ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושליםהנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור