סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

קצרים >> מנויים, שינויים ומה שבינהם

03/04/2017     מערכת פאנדר  
1 ) יצחק כהן, סגן שר האוצר, דורית סלינגר, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, השיקו כוסית לחיים יחד עם יאיר המבורגר, יו”ר איגוד חברות הביטוח, עם מנכ”ל איגוד חברות הביטוח ד”ר גיא רוטקופף, ועם עוד מנהלים בחברות הביטוח, ובכירי ענף הביטוח.

הטקס נערך במשכן החדש של איגוד חברות הביטוח, במגדל משה אביב ברמת גן.

בתמונה: דורית סלינגר ויאיר המבורגר, בטקס קביעת המזוזה

2) כולם רגילים להתחפש לדמויות מוכרות שונות, אולם במגדל קרנות נאמנות החליטה חנה כורש להתחפש למשהו אחר מנוף שוק ההון המקומי, והתחפושת לפניכם. אנחנו ב־ שמחים להיות חלק מהווי שוק ההון.

אז חנה, ספרי לנו קצת על עצמך

“אני בת 37 נשואה + 2, 11 שנים בשוק ההון, בשיווק השקעות, כיום מנהלת שיווק MTF בחברת מגדל קרנות נאמנות.”

למה שיווק השקעות?

“עבודה בשיווק השקעות, היא קודם כל עבודה מול אנשים ולא מול מסך. הייחודיות בעבודה בשיווק השקעות היא היכולת לנהל דיאלוג מתמיד עם הלקוח ולספק לו ערך מוסף מקצועי באופן רציף. בנוסף, אני חייבת להיות מעודכנת בשינויי השוק, שינויים רגולטורים וכמובן חדשנות, היכולת לזהות מגמות השקעה עם המוצר הנכון בזמן הנכון.”

מה הכי מאתגר בעבודה שלך?

“עצם העבודה בארגון גדול ומוביל בקרנות נאמנות והובלה לאורך שנים את שוק הקרנות המחקות MTF, זה מחייב ומאתגר. אנחנו מחויבים תמיד לחשוב ולהתנהל עם חשיבה קדימה. היכולת להסתכל על המוצר דרך עיני הלקוח ולא מה עדיף לנו כחברה זה האתגר והסיפוק הגדול.”

מה הכי כיף בשיווק השקעות?

“אף יום לא דומה ליום אחר, שנה לא דומה לקדמותה. לדוגמה שנת 2017 הולכת לטרוף את כל הקלפים מחדש בתחום מוצרי המדדים הרפורמה של הרשות לניירות ערך בתחום תעודות הסל וביטול המבנה המשפטי של תעודות הסל וכניסת מוצר קרן סל הולכת להיטיב עם הקרנות המחקות מה שאומר שיהיה מעניין מאוד.”

קצת תוכניות לעתיד?

“מי שמכיר אותי יודע שאני חיה את היום, אבל אם בכל זאת אעצור לחשוב רגע, אז וורן באפט שהונו מוערך בלמעלה מ־65 מיליארד דולר, עשה 94% מההון אחרי גיל 60, ככה שאני די אופטימית לגבי העתיד.”

ולמה תחפושת פאנדר?

“מגדל קרנות נאמנות, ו־אתר שמסקר באופן רציף ושוטף קרנות נאמנות, ומחקות די ברור ההקשר לא?!”

3) שמוליק אודרברג עובר לנהל את חברת ניהול ההשקעות Alphabeta אחרי למעלה משבע שנים בהם כיהן כמשנה למנכ”ל אקסלנס קרנות נאמנות ודירקטור בחברת הגמל של אקסלנס, החליט שמוליק לפני כחודש לסיים את תפקידו באקסלנס ולעבור לבית ההשקעות של משפחת שמר - ALPHABETA, כמנכ”ל חברת ניהול ההשקעות ALPHABETA פקטורים.

אודרברג שבעבר ניהל את אפריקה ישראל קרנות נאמנות, מנהל השקעות ועוד תפקידים ניהוליים בפסגות. לדבריו: “עולם ההשקעות נמצא בהתפתחות מתמדת, וקסם לי הרעיון של הצטרפות לבית השקעות ייחודי המשלב בתוכו ניהול השקעות אלטרנטיבי ואשר הביא לישראל את שיטת ניהול ההשקעות המודרנית והצומחת בעולם, ה-Factor Investing המבוססת על מחקרים אקדמאים מוכחים.”

לדבריו, “כשמצרפים למשוואה את הניסיון שצבר קובי שמר בשוק ההון הישראלי, את ההצלחות הקיימות של החברה במכשירי השקעה חכמים ומתקדמים ואת החיבור האישי למשפחת שמר – מבחנתי זהו צעד מרגש ומאתגר”.

4) גיל מוסבי מונה מנהל מחלקת המחקר והאסטרטגיה בבית ההשקעות אקסלנס. מוסבי יהיה אחראי על כלל פעילות ניתוח ומחקר שוק המניות ושוק איגרות החוב בבית ההשקעות. הוא יחליף בתפקיד את יניב חברון, שימשיך לשמש כלכלן ראשי של בית ההשקעות.

מוסבי (41) הוא בעל ניסיון של 13 שנה בתפקידי ניהול השקעות ומחקר, מהן 8 שנים באקסלנס. בתפקידו האחרון ניהל את יחידת המחקר במחלקת המחקר והאסטרטגיה של אקסלנס (2014־2017) ולפני כן שימש אנליסט בכיר בבית ההשקעות (2009-2014). מוסבי הוא עורך דין (חשבונאות) בעל M.B.A במנהל עסקים (התמחות במימון) מאוניברסיטת בר־אילן. תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר ראשון במשפטים באוניברסיטת 
תל־אביב.

5) ליאור יוחפז מונה למנהל השקעות ראשי ב־IBI גמל והשתלמות ויחל בתפקידו בחודש הבא. לליאור ניסיון של כ־13 שנה בשוק ההון, מתוכן כעשר שנים בניהול השקעות. בתפקידו האחרון ניהל במשך שבע שנים את תחום ההשקעות באג”ח בקבוצת “הפניקס”.

ליאור לקח חלק בהצלחתה הבולטת של “הפניקס” בשנים האחרונות בתחום החסכון לטווח ארוך. עמיתי “הפניקס” נהנו מתשואות גבוהות בקרנות הפנסיה ובביטוחי המנהלים, והחברה מובילה את טבלת התשואות, הן ב־2016 והן בשלוש ובחמש השנים האחרונות. לפני כן ניהל ליאור קרנות נאמנות בבית ההשקעות אפסילון ובגאון קרנות נאמנות.

ליאור מחליף בתפקיד את ג’רי קוטישטנו, שניהל את ההשקעות בגמל וההשתלמות של IBI בשש השנים האחרונות.

עדו קוק, מנכ”ל IBI בית השקעות: “אני שמח מאוד על הצטרפותו של ליאור ל־IBI. ליאור יהיה חיזוק משמעותי למערך ההשקעות שלנו, ובעזרתו נמשיך לצמוח ולייצר תשואות לעמיתי הגמל וההשתלמות. ליאור יחליף את ג’רי, שנתן בגמל שש שנים של עבודה נהדרת, עם הובלה בתשואות וצמיחה בהיקף הנכסים”.

6) רו”ח אלעד כהן מונה למנהל מחלקת מחקר בבית ההשקעות אפסילון. במסגרת תפקידו כהן ינהל את צוות האנליסטים וכן ימשיך לסקר את הסקטורים תקשורת, קמעונאות, נדל”ן ואשראי חוץ בנקאי.

אלעד כהן עובד באפסילון כשנתיים ובתפקידו הקודם שימש כאנליסט תקשורת, קמעונאות ונדל”ן באפסילון. קודם לכן, שימש אלעד כיועץ פיננסי במחלקה הכלכלית במשרד רו”ח קסלמן וקסלמן ((PwC כשנתיים.

אלעד כהן, בן 32, נשוי בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ולימודי חשבונאות מאוניברסיטת בר אילן.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור