נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

נשיא לשכת סוכני הביטוח מאיים להפסיק לשווק מוצרים פנסיונים

 

 

אריה אברמוביץ  קרדיט שחר פליישמן


אריה אברמוביץ מאשים את חברות הביטוח בקרטל ומאיים להפסיק לשווק מוצרים פנסיוניים - זאת עד שכל חברות הביטוח יחתמו עם סוכניהן על הסכמי עמלות חדשים המנתקים את הזיקה בין העמלה לגובה דמי הניהול של הלקוח
 
נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ שלח הבוקר למנהלי חברות הביטוח ובתי ההשקעות מכתב חריף הטוען לתיאום מחירים בין הגופים והפרת חוק הפרדת דמי הניהול מתגמול הסוכן שנכנס לתוקף ב-1 באפריל. "טרם השכלתם לידע את ציבור הסוכנים באשר למידת ואופי התגמול תוך שאתם מפרים ברגל גסה את הנחיות החוק ואת זכויות ציבור סוכני הביטוח. בשים לב לעובדה כי גם יתר המבטחים פועלים באופן דומה הרי שמחדליכם יכול ויחשב לקרטל שהרי הוא עונה על ההגדרה ולפיה המדובר - בהתאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה להגדיל את רווחי חבריה ולבטל את התחרותיות ביניהם.
 
"מצב דברים בו נדרש סוכן ביטוח לעבוד ולשווק מוצרים מבלי שיהיה חתום על הסכם המעגן את שיעור התגמול אינו סביר. בשולי הדברים אעיר כי גם הח"מ מאוגד כסוכנות ומייחס חשיבות עליונה בהיותו בעל סוכנות ביטוח, לתגמול לו הוא זכאי בעבור הפצת מוצרים של מי מחברות הביטוח, ובנסיבות יאלץ להפסיק את שיווק המוצרים, עד להסדרת נושא העמלות. בנסיבות אלה לא יהיה זאת משום ההפתעה באם ציבור סוכני הביטוח ינהג בשלב זה באופן דומה".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.