סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

אקסלנס ברוקראז >> ממשיכים להמליץ בקנייה על שיכון ובינוי ומעלים מחיר יעד ל-11 שקל באפסייד של כ-25%

09/04/2017     דוד גבאי  
הקרנות שמחזיקות את המניה 

  • Q4: שיפור בתוצאות תפעוליות ומימוש נכסים 

שיכון ובינוי דיווחה על תוצאות חזקות לרבעון, מעבר לצפי, עם רווח נקי של כ-277 מיל' ₪  לעומת כ-129 מיל' ₪ ב-3Q16. השיפור נבע משיפור בתוצאות אצל חברות הבנות SBI ושיכון ובינוי נדל"ן (SBRE) לצד רווחי הון בסך 190 מיל' ₪ ממימוש פרויקטים. SBI מגדילה את קצב עבודתה בניגריה ודיווחה על הכנסות בסך כ-56 מיל' דולר, מעבר לצפי של כ-40 מיל' דולר וגבייה חזקה של לקוחות. לא פחות חשוב, שיכון הציגה שיפור ניכר בנזילות שהתבטא בירידת החוב נטו לכ-3.2 מיליארד ₪. למרות התוצאות הטובות, הורדנו את הערכת השווי ל-SBI לשקף פיחות צפויה בניירה וב-SBRE לשקף את החולשה בייזום נדל"ן למגורים בארץ. אנו חוזרים על המלצת קניה ומעלים את מ"י ל-11 לשקף את ירידת החוב (כ-2.4 ₪ למניה), לצד ירידה בשווי חברות SBI ו-SBRE (כ-1.3 ₪ למניה).

  • שיפור ברווחיות הגולמית והתפעולית של SBI, גידול בתזרים המזומנים 

תוצאות חזקות ב-SBI ו-SBRE הביאו לצמיחה של 27% YoY וכ-15%QoQ  בהכנסות לכ-1.7 מיליארד ₪. שיעור הרווח הגולמי עלה לכ-19.7% מ-15.1% ב-3Q16, כתוצאה תרומה גדולה יותר של SBI לקבוצה ושיפור בשיעורי הרווח הגולמי ב-SBI מ-25% לכ-30%. הרווח הגולמי ברבעון קפץ ב-50% לכ-336 מיל' ₪ לעומת 3Q16. הרווח התפעולי צמח בכ-145% לכ-471 מיל' ₪ ב-Q4 לעומת 3Q16 והושפע מרווחי הון של כ-190 מיל' ₪ כתוצאה ממכירה חלקית של הזכיין בכבישי האגרה בקולומביה ומכירת מלוא אחזקותיה בפרויקטים סולארים בספרד. בנוסף, שיכון דיווחה ב-1 למרץ על מכירת 40-50% בזכיין נתיבי צפון בכ-160 מיל' ₪ (כפול הערך בספרים) ועתידה לרשום בין 60-70 מיל' ₪ רווח לפני מס ב-Q1. שיכון הציגה שיפור ניכר בנזילות, שהתבטא בתזרים מזומנים מפעילות שוטפת של כ-720 מיל' ₪ ברבעון וירידת החוב בכ-1.4 מיליארד ₪ לכ-3.2 מיליארד ₪ אודות לגביית לקוחות בסך 900 מיל' ₪ בחברת SBI.  

  • SBI: רבעון חזק בניגריה אך קיים סיכון לפיחות מטבע

פעילות SBI בניגריה התייצבה, והכנסות החברה זינקו לכ-56 מיל' דולר ב-Q4, מעל צפי של כ-40 מיל' דולר. למרות שהחברה חזרה לרמת הפעילות לפני המשבר, רמת ההכנסות השנתיות עומדת על כ-220-240 מיל' דולר כתוצאה מנפילה של כ-50% במטבע הניירה. אנו צופים פיחות נוסף של כ-13% בניירה לכ-350 ניירה לדולר (לעומת כ-305 היום), ומורידים את השווי של SBI  לכ-1.5 מיליארד ₪. אנו מציינים שכתוצאה מזכיית פרויקטים באמריקה, הסיכון למדינת ניגריה עומדת על כ-50% מהפעילות שך SBI (לפי הצבר). 
  • מורידים את שווי SBRE לאור היחלשות בשוק הדיור 

SBRE דיווחה על ירידה במכירת דירות ב-Q4 ומתחילת השנה, בהתאם לירידה ניכרת בכמות העסקאות בדירות החדשות בכלל השוק (ולעומת ירידה מתונה יותר של עסקאות יד שנייה) וכתוצאה ממדינית הממשלה להגדלת היצע הדירות לצד צמצום של פעילות המשקיעים בשוק. אנו צופים ירידה של כ-13% במכירת דירות חדשות בשנת 2017, לשקף המשך חולשה בשוק ומורידים את השווי של פעילות ייזום המגורים של SBRE מ-1.5 לכ-1.2מיליארד ₪.

  • חוזרים על המלצת קניה, מעלים את מ"י ל-11 ₪ 
אנו מתרשמים מתוצאות הטובות ברבעון לצד שיפור ניכר בנזילות החברה. למרות זינוק של כ-40% במחיר המניה ב-12 חודשים האחרונים אנו מאמינים שהחברה עדיין מהווה הזדמנות קניה. אנו חוזרים על המלצת קניה, ומעלים את מ"י ל-11 ₪ למניה, כ-25% מעל מחיר השוק, המשקף את הירידה של החוב נטו של החברה (כ-2.4 ₪ למניה), ומקוזז באופן חלקי בירידת השווי של פעילות ייזום המגורים ב-SBRE ותשתיות בחו"ל SBI (כ-1.3 ₪ למניה). 

דוד גבאי, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז',


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור