נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

הלמן-אלדובי >> שווקי המניות ממשיכים להיות חיוביים, למרות העלאת הריבית בארה"ב

 

 

דונלד טרמפשווקי המניות ממשיכים להיות חיוביים, למרות העלאת הריבית בארה"ב, בעיקר לאור התוכניות של טראמפ לעודד את הכלכלה האמריקאית. לאור העליות הנאות בשוק האמריקאי, אנו חושבים כי נכון יהיה להקטין את החשיפה לשוק האמריקאי ולהגדיל חשיפה למניות באירופה ובישראל. דוחות הרבעון האחרון של שנת 2016 התפרסמו בחודש האחרון, ראינו בסה"כ דוחות חיוביים, גורם אשר עשוי להמשיך ולתמוך במגמה החיובית בשוק המניות הישראלי. לאור התחזקות השקל רצוי להתמקד בחברות הפועלות בשוק המקומי ופחות חברות יצוא.

אנו ראינו בארץ עונת דוחות חיובית בסה"כ, בחלוקה ענפית נרשמה צמיחה בהכנסות מגזרי הפרמצבטיקה ,הביטוח ,האנרגיה, הבנקים ,הטכנולוגיה, הנדל"ן והתעשייה. מנגד, בענפי התקשורת וההשקעות חלה שחיקה בהכנסות. כמו כן השווקים בחו"ל גבוהים, המשקיעים בעולם מתמקדים בתקופה זו במספר גורמים שעשויים להשפיע על כיוון השווקים: המדיניות הכלכלית של הנשיא טראמפ, הבחירות הצפויות בצרפת וגרמניה והמדיניות המוניטארית בגוש האירו וארה"ב. הנשיא טראמפ חזר ואמר כי יעמוד בהבטחתו להפחתת מסים ולהורדת נטל הרגולציה על החברות במגזר העסקי. עם זאת, רבים מפקפקים ביכולתו של טראמפ להעביר את הרפורמות הכלכליות הללו וטוענים כי בדומה לרפורמת הבריאות, הוא צפוי להיתקל בחומה בצורה בקונגרס. 

התפתחויות כלכליות ואינדיקאטורים מרכזיים שפורסמו לאחרונה

בארה"ב, למשק האמריקאי נוספו 98 אלף משרות חדשות בחודש שעבר, כך לפי דו"ח התעסוקה שהתפרסם, מדובר בתוספת הקטנה ביותר מזה כמעט שנה, כשהצפי היה לתוספת של לא פחות מ-185 אלף משרות. שיעור האבטלה עמד על 4.5% - השיעור הנמוך מזה עשור - לעומת 4.7% בחודש שקדם לו. הסיבה לכך היא שמספר האנשים שמצאו עבודה היה גבוה ממספר המשרות שהתווספו לשוק העבודה.

באירופה, מריו דראגי, נגיד הבנק המרכזי אמר כי המדיניות המוניטארית ה"סופר-מרחיבה" פועלת היטב, אך מוקדם עדיין לשנות כיוון ולהתחיל להעלות ריביות, בכך, דראגי הפריך את הספקולציות שהתרוצצו בשבועות האחרונים לפיהן הבנק המרכזי קרוב מאוד לשנות כיוון ולהתחיל בהעלאת הריביות.

בישראל, בנק ישראל הודיע כי החליט להותיר את הריבית ברמה של 0.1%. הוועדה ציינה בהסברים להחלטה כי "בשנה האחרונה הקצב השנתי של האינפלציה עולה במתינות, וב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר הוא הגיע ל-0.4%. זהו שיעור האינפלציה הגבוה ביותר מאז יולי 2014, אך האינפלציה עדיין נמוכה מהיעד.

שווקי ההון 

מניות- שווקי המניות בארץ ובעולם סגרו את השבוע במגמה מעורבת. מדד המעו"ף עלה השבוע ב-0.21% לצד עלייה של 0.86% במדד ת"א 125, כאשר מבחינה סקטוריאלית בלט לחיוב מדד ת"א נפט וגז אשר הציג עליות שערים של כ-3.54% בממוצע, כאשר לעומתו, מדד ת"א ביומד ירד ב-0.93% בסיכום שבועי. בארה"ב, מדד ה-S&P500 סגר את השבוע בירידה של 0.30% לצד הנאסד"ק שסגר אף הוא בירידה של 0.33%. באירופה, המדדים נסחרו בדומה למגמה בעולם כאשר מדד הדאקס הגרמני סגר את השבוע בירידה של 0.71%  ומדד ה- Eurostoxx50 שסגר בירידה קלה של 0.15%.

אג"ח- האפיק הסולידי והאפיק הצמוד נסחרו השבוע במגמת מעורבת. האג"ח באפיק הממשלתי הצמוד נשאר ללא שינוי. לצד ירידה קלילה של 0.03% באפיק השקלי. כאשר האג"ח באפיק הקונצרני סגר את השבוע עם עלייה של 0.27% באפיק השקלי לצד עלייה של 0.18% באפיק הצמוד.

מט"ח- השקל סגר השבוע במגמת החלשות אל מול המטבעות העיקריים, הדולר התחזק אל מול השקל בכ-0.41% ועמד על 3.65 ש"ח לדולר, כאשר האירו האירו התחזק גם כן אל מול השקל בכ-0.28% וסגר ברמה של 3.87 ש"ח לאירו.

* הנתונים נכונים לתאריך 09.04.17 
גילוי נאות: אין לראות באמור הצעה לציבור ו/או המלצה ו/או הזמנה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע הוא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ אישי וכל העושה בו שימוש עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.