נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

המשרד להגנת הסביבה ועיריית נהריה מודיעים על פתיחת חוף הים הצפוני לציבור

 

 

אילוסטרציה בלבד


השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "לאחר הליך ניקוי מורכב ומקצועי שביצע המשרד להגנת הסביבה, מוחזר חוף הים הצפוני לציבור, לאחר הסרת מפגע בריאותי וסביבתי. לאור עוצמת זיהום האסבסט וחומרת המפגע הייחודי לאזור הגליל המערבי, הוחלט על ביצוע הפרויקט על ידי המדינה בהובלת המשרד להגנת הסביבה. זהו פרויקט חסר תקדים במורכבותו, בעלות כוללת של 327 מיליון שקל שמימנו המדינה ואיתנית, שחלקו המשמעותי הסתיים לשמחתי לפני החג, והציבור יוכל לבלות וליהנות מהחוף במהלך החג, האביב והקיץ הקרובים. בימים אלו אנחנו בוחנים עם העירייה וגורמים נוספים כיצד ניתן יהיה להמשיכו לטובת הציבור והאזור. פסח כשר, ירוק ושמח!"
 
העבודות לסילוק פסולת אסבסט פריך בחוף הים הצפוני בנהריה ("מדינת הילדים") הסתיימו, והאתר נפתח היום (א') לשימוש הציבור הרחב ללא כל מגבלה, לקראת חופשת הפסח, לאחר שפונו מאתר זה כ-40 אלף קוב פסולת אסבסט, בעלות של כ-80 מיליון שקל.
 
עם סיום העבודות, חוף הים הצפוני פתוח לציבור הרחב, והוא מותר לשימוש, לרחצה, לנופש ולנסיעה - ללא כל מגבלה וללא סיכון חשיפה לאסבסט.
 
במסגרת שש שנות הפרויקט שהוביל המשרד להגנת הסביבה לפינוי פסולת אסבסט בגליל המערבי, נוקו 340 אתרים ברשויות המקומיות והאזוריות נהריה, מטה אשר ומזרעה, ופונתה פסולת אסבסט בהיקף של כ-130 אלף קוב. עלות ביצוע הפרויקט כולו היא 327 מיליון שקל, מתוכם 150 מיליון שקל שהחזירה איתנית למשרד להגנת הסביבה, כפי שנקבע בחוק.
 
במקטע אחד, באזור מפגש החול עם הים, כוסה הסלע שעליו שקע אסבסט בבטון מיוחד, במטרה למנוע חשיפת הציבור לאסבסט ומעליו פוזר חול. בנוסף, באזור הדרומי של האתר, בצמוד למפעל איתנית, נותר מקטע שטרם נוקה. האזור סגור ומשולט למניעת כניסת הציבור, והאסבסט כוסה ביריעות פוליאתילן ובאדמה באופן שימנע פיזור סיבי אסבסט לאוויר.
 
המשרד והעירייה יפעלו במשותף לאישור תקציב ומסגרת פעולה לשלב הבא של פרויקט הניקוי, ובמסגרתו יושלם הניקוי באתר זה, ובאתרים נוספים שיתגלו בעתיד. בתקופת הביניים, עיריית נהריה והמשרד להגנת הסביבה יוודאו כי האזור נותר סגור והאסבסט מכוסה.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.