סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

תגובת בתי ההשקעות לצעד המפתיע של רה"מ בריטניה תרזה מיי

19/04/2017     קרן מרדכי  
רה"מ בריטניה תרזה מיי הודיעה היום בדאונינג 10 בנקיטת מהלך מפתיע ויציאה לבחירות בזק בחודש יוני הקרוב. הנה התייחסות של האנליסטים: 

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש:
 
"לאירועים הגאופוליטיים הידועים שמגבירים אי הוודאות בשווקים התווסף אירוע לא צפוי נוסף. כעת לבחירות הצפויות בצרפת וגרמניה ולמתחים בין ארה"ב לרוסיה ולצפון קוריאה התווספו גם הבחירות המפתיעות בבריטניה בחודש יוני. לפי הסקרים הנוכחיים, השלטון של ראש ממשלת בריטניה צפוי להתחזק כתוצאה מהבחירות, אך מרגע ההכרזה על הבחירות החדשות הסיכויים להפתעות ולשינויים בדעת הקהל עולים. בכל מקרה, מדובר באירוע שספק אם ייצא ממנו משהו טוב. אם כתוצאה מהבחירות השלטון של ראש הממשלה טרזה מי ייחלש, זה יגביר חוסר הוודאות שנובע מהמו"מ על הברקזיט. אולם, גם אם שלטונה יתחזק, הדבר עשוי להקשיח עמדות  של ממשלת בריטניה כלפי האיחוד האירופאי ושוב להגביר המתחים הקיימים. ההכרזה על הבחירות בבריטניה מעידה שהבריטים מתכוננים למו"מ קשה. כלכלת בריטניה צפויה להיפגע מהברקזיט והבחירות לא יסייעו לשפר את המצב. גם לאירופה לא מדובר בבשורה חיובית כי כתוצאה מהבחירות הם עלולים למצוא מולם פרטנר בעל עמדות קשוחות יותר ובלתי מתפשרות."


ליאור פאוסט, מנהל דסק מסחר במט"ח בלאומי שוקי הון:
 
היום באחת ורבע הכריזה  ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי על בחירות בזק שיתקיימו ב-8 ליוני. ההודעה המפתיעה, נמסרה באורח דרמטי מדלת ביתה בדאונינג 10, ונועדה ככל הנראה לחזק את הבסיס הפוליטי שלה לקראת דיוני הברקזיט.
 
מיי הדגישה כי בכוונתה לכהן עד 2020 אם תזכה באמון מחודש, וכי לדעתה הפרלמנט צריך לאחד את השורות לקראת המהלך שלפיה הוא בלתי הפיך.
השוק רואה במהלך הזה דבר חיובי – בעיקר בגלל שהוא דווקא עשוי להוסיף יציבות פוליטית ולשפר את סיכוייה של בריטניה לצאת לדיונים המאתגרים מול האיחוד כשהיא חזקה יותר. הרוב הדחוק של מיי אינו מאפשר לה כנראה לקיים במלואו את המנדט עליו היא חתומה.
 
בריטניה כבר הוכיחה ביוני 2016 שהיא מובילה קו חדש ונועז בעולם. כעת מיי מעוניינת לנצל את הסחף העולמי שהמהלך הזה יצר. הבריטים אינם נבוכים עוד להיות בדלנים, אולי אף להיפך, ומיי מריחה ניצחון חד יותר שיאפשר לה לקיים דיון מעמדת כוח. הכוח הזה מתורגם באופן מיידי לחוזקו של הפאונד, שעלה בכאחוז וחצי לאחר ההודעה.
בטווח הקצר קיבלנו עוד מוקד של אי וודאות: הבחירות בגרמניה, צרפת ועכשיו בבריטניה, ימשיכו להריץ את השווקים למקלטים הבטוחים של הזהב, הפרנק השוויצרי, היין, וכן.... גם השקל.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור