סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

פרשת יוטרייד >> רשות ניירות ערך ממליצה להעמיד לדין את אביב טלמון

19/04/2017     מיכאל לוי  
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, הורה על העברת תיק החקירה בעניינה של חברת יוטרייד, ואביב טלמור, בעליה ומנהלה של החברה, לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), לצורך בחינת הגשת כתבי אישום כנגד המעורבים בפרשה. 

מדובר בחקירה מורכבת ומאומצת שנוהלה ע"י מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך ולוותה על ידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). 

מממצאי החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת למעורבותם של החשוד המרכזי ומעורבים נוספים לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין, ובכלל זה קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון, ניהול תיקי השקעות ללא רישיון, אי קיום דרישות רשות ניירות ערך, ושיבוש מהלכי משפט. 

מדובר בתיק חמור, מורכב ומרובה חשודים אשר על פי ממצאי החקירה פעלו בתחכום רב תוך הסוואת הפעילות התרמיתית הענפה אשר נמשכה על פני מספר שנים ופגעה באופן חמור במאות לקוחות, בארץ ובעולם, וכל זאת על מנת לגרוף כספים לשימושים שונים. התיק כולל חומר ראיות רב ובמהלכו נגבו עדויות רבות ממעורבים ועדים, בוצעו חיפושים רבים ונאספו ראיות משמעותיות התומכות בחשדות המיוחסים למעורבים השונים.

מממצאי החקירה עולה כי בין השנים 2012 – 2015 גייסה יוטרייד בישראל כ-27 מיליון דולר מ-604 לקוחות. גיוס כספים נרחב זה התבצע תוך הטעיית המשקיעים באמצעות מצגים שקריים, זיופים ושימוש במערך גיוס ושיווק אגרסיבי ומניפולטיבי. 

עוד עולה מממצאי החקירה כי יוטרייד בצעה פעילות של ניהול תיקי השקעות, שיווק השקעות וייעוץ השקעות ללא רישיון וללא יידוע הציבור ורשות ניירות ערך שכך היא פועלת. 

על פי ממצאי החקירה, אביב טלמור השתמש בעשרות מיליוני שקלים מכספי הלקוחות למטרות אישיות לרבות לעסקיו האחרים ובכלל זה תוך שימוש באנשי קש. 
עוד עולה מממצאי החקירה כי אביב טלמור יחד עם מנהלים ועובדים בחברה פעלו באופן חמור, מתוחכם ומכוון במטרה לשבש הליכי חקירה ולהעלים ראיות מהותיות כנגדם לאחר תחילת החקירה הגלויה.

יודגש, כי מדובר במסקנות הרשות החוקרת, וכי לפרקליטות הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק. הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

אביב טלמור, בעלים ומנכל יוטרייד
אביב טלמור, בעלים ומנכל יוטרייד
לתקנון האתר
 
סגור