נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

צחי מלאך, מנכ"ל אשרא: "השווקים צפויים להיות תנודתיים מאוד בשבועיים הקרובים, עקב חוסר הוודאות בנוגע לתוצאות הבחירות בצרפת"

 

 

צחי מלאך"למרות אנחת הרווחה בשווקים בעקבות עלייתם של מקרון ולה-פן לסיבוב השני של הבחירות לנשיאות צרפת, אנו צפויים לראות בשבועיים הקרובים הרבה עצבנות וחוסר שקט בשווקים. כשככל שהסקרים יהיו צמודים יותר ותעלה ההסתברות לניצחון של מרין לה-פן - חוסר הוודאות יגדל ונראה את השווקים מגיבים בהתאם בירידות. בטווח הקצר צפויה עלייה קלה בשווקים וביורו בעקבות תוצאות הבחירות אמש". כך מעריך צחי מלאך, מנכ"ל אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ.

לדברי מלאך, "במידה שלה-פן תיבחר, ישנה סבירות גבוהה מאוד שצרפת תצא מהאיחוד האירופי ואנו צפויים לראות גידול משמעותי בתנודתיות של המטבעות השונים, כאשר, ככל הנראה, האירו צפוי לחוות פיחות משמעותי. שיקשה עוד יותר על היצואנים הישראלים לאירופה, במידה שלא גידרו את חשיפתם המטבעית. אירופה היא יעד הייצוא המוביל של ישראל, כך שתרחיש זה צפוי לפגוע בייצוא הישראלי".

נמרוד עציוני, מנהל הסיכונים הראשי באשרא, מעריך כי "מלבד הפיחות הצפוי במטבע, יציאה של צרפת מהאיחוד האירופי, במידה שתתממש, תגרום להתייקרות האשראי ולפגיעה בגישה של חברות צרפתיות לשוקי ההון הבינלאומיים. כמו כן, יציאה מהאיחוד תוביל לירידה בהשקעות של תאגידים באירופה, עקב עליה בחוסר הוודאות".

עציוני ממליץ ליצואנים להיות זהירים ועם אצבע על הדופק עד להיוודע תוצאות הסיבוב השני של הבחירות וכן "להגדיל את הנזילות ולבצע תרחישי קיצון שונים לגבי צבר ההזמנות העתידי".

לפי נתוני מכון הייצוא, צרפת היא שוק היעד השביעי בגודלו לייצוא ישראלי, עם ייצוא בהיקף של כ- 1.2 מיליארד דולר.
 
אודות אשרא:
אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, היא חברה ממשלתית העוסקת בקידום הייצוא הישראלי באמצעות מתן שירותי ביטוח אשראי והשקעות בעסקאות יצוא לטווח בינוני וארוך ליצואנים ישראלים. החברה מציעה  ליצואנים הישראלים פתרונות ביטוח מגוונים, המאפשרים מזעור סיכונים וקבלת מימון לעסקאות לטווח בינוני וארוך (1-15 שנים). החברה מספקת כיסוי כנגד שני סוגי סיכונים: סיכונים פוליטיים הקשורים לשלטון במדינת היעד (כגון מלחמה, הלאמה) וסיכונים מסחריים, הקשורים לחברה שמולה מתבצעת העסקה (כגון פשיטת רגל). החברה מציעה מגוון פתרונות ביטוחיים ושירותים, כגון ביטוחים לאשראי קונים, אשראי בין בנקאי, אשראי ספקים, אשראי דוקומנטרי, ביטוח ליסינג, חילוט שלא כדין, ביטוח השקעות לבעלי מניות וביטוח טרום משלוחים. אשרא, בניהולו של צחי מלאך, ביטחה עד היום מאות עסקאות בהיקף של למעלה מ-2 מיליארד דולר, בעיקר למדינות מתפתחות.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

 

עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.