נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

פנינסולה מקבלת רישיון מורחב לעסוק במתן אשראי

 

 

 עו


פנינסולה, העוסקת בתחום מתן אשראי חוץ-בנקאי לעסקים קטנים ובינוניים, הודיעה הבוקר כי מחלקת רישוי שירותים פיננסיים מוסדרים במשרד האוצר החליטה לאשר את בקשת החברה ולהעניק לה רישיון מורחב לעסוק במתן אשראי. הרישיון המורחב מאפשר לחברה היקף פעילות גדול יותר. 

לאחר שמשרד האוצר פרסם את "נוהל רישוי נותני שירותי אשראי", כצעד מקדים לקראת כניסתו לתוקף ביוני הקרוב של "חוק שירותים פיננסיים מוסדרים" שמטרתו להגביר את הפיקוח על גופי אשראי חוץ-בנקאיים, פנינסולה הייתה הגוף החוץ-בנקאי הראשון שמדווח על בקשה לקבלת רישיון מורחב - פנינסולה היא בין הגופים הראשונים שקיבלו את האישור. במקביל, הודיעה הבוקר פנינסולה על הגדלת מסגרת האשראי של החברה מאחד הבנקים ל-200 מיליון ש"ח (במקום 145 מיליון ₪ טרם ההגדלה). סך כל מסגרת האשראי החדשה של פנינסולה תעמוד אחרי ההגדלה על 714 מיליון ₪ (490 + 224 אג"ח).

עו"ד מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה, מסר: "החוק על הפיקוח והגברת הרגולציה ישנה את פני הענף החוץ-בנקאי והוא מהלך מבורך שאמור להקטין סיכונים – גם לעוסקים בתחום וגם ללקוחות. אנחנו גאים בין הגופים הראשונים שקיבלו את האישור. במקביל, הגדלת מסגרת האשראי תאפשר לנו להמשיך במגמת הצמיחה, לתת מענה נרחב יותר לביקוש הגובר לאשראי בקרב עסקים קטנים ובינוניים ולממש את תכניות ההתרחבות העתידיות של החברה".

אודות קבוצת פנינסולה: פנינסולה בע"מ, שהוקמה בשנת 2004 על ידי עו"ד מיכה אבני, עוסקת במתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים בישראל. בעשור האחרון פנינסולה העמידה לרשות אלפי עסקים מגוון פתרונות אשראי בהיקפים של מיליארדי שקלים למימון צמיחה עסקית. בית ההשקעות מיטב דש ומיכה אבני הם בעלי השליטה בחברה. מניותיה של פנינסולה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב ונכללות במדד הפיננסים. בין בעלי המניות של קבוצת פנינסולה נמנים גופים פיננסים, הכוללים מלבד בית ההשקעות מיטב דש גם את חברת הביטוח מגדל.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.