סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

רשמו ביומנים 11-18.6 >> כנס מימון וניהול השקעות בתשתיות

19/06/2017     המכון הישראלי לפיננסים  
תחום ההשקעות בפרויקטי תשתיות מעורר עניין רב בקרב משקיעים רבים, בעיקר משום שהוא מניב, לאורך שנים, תשואה עודפת בסיכון נמוך יחסית. ככל שתחום זה מתפתח בישראל, אנו עדים למעורבותם של המשקיעים ביותר ויותר שלבים של חיי הפרויקט. בשנים הראשונות השקיעו הגופים המוסדיים בעיקר בחוב הבכיר, לאחר סיום שלב ההקמה, כאשר חלק ניכר מרכיב הסיכון ירד והפרויקט החל להניב הכנסות. בשנים האחרונות, החלו הגופים המוסדיים להשקיע בחוב הבכיר כבר בתקופת ההקמה וגם בהון העצמי ובהלוואות נחותות לחוב הבכיר.

מדובר באפיק השקעה ייחודי, המבוסס על מתודולוגיית מימון של Project Finance. אפיק השקעה זה, דורש היכרות מעמיקה והתמחות שנועדו לסייע בתהליך האנליזה, הסינון, הבחירה, וניהול ההשקעה. חשוב גם להכיר את חלופות ההשקעה: סוגי ההלוואות, הון עצמי, הלוואות נחותות – אשר לכל אחד מאפיינים ורכיבי סיכון אחרים.
 
יעדים מרכזיים:
 
  • סקירה של ענף התשתיות: הבחנה בין פרויקטים הממומנים תקציבית לבין מימון פרויקטאלי.

  • סקירה של סוגי הפרויקטים בשיטות שונות (BOT, PFI, רישיונות לעולם האנרגיה) וכן התייחסות למזמינים שונים.  

  • היתרונות והחסרונות בהשקעה בפרויקט תשתיות בדגש על ניהול סיכונים (זיהוי, הקצאה ומיטיגציה) באמצעות דוגמאות אשר יועברו מנקדות מבט שונות (מדינה, יזם, מממנים).

  • סקירה של הפרויקטים המנוהלים ע"י משרד הביטחון – מעבר צה"ל לנגב ודוגמאות של פרויקט עיר הבה"דים.

  • אנרגיות מתחדשות: מאפיינים מיוחדים של הענף המתפתח ותחזיות לעתיד.

הקורס יתקיים בימי ג', 11 ו- 18 ביולי 2017

בין השעות: 09:00-16:00

מוזיאון הרצלילינבלום:

הרצל 13, פינת לילינבלום 26, ת"א


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
אילוסטרציה בלבד
אילוסטרציה בלבד
לתקנון האתר
 
סגור