סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

רשות ניירות ערך ממליצה להעמיד לדין את חברת BGI השקעות - התיק עובר לפרקליטות

18/06/2017     רשות ניירות ערך  
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, הורה לפני כחודש על העברת תיק החקירה בעניינה של חברת BGI,BSD  וויליפוד השקעות לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), לצורך בחינת הגשת כתבי אישום כנגד המעורבים בפרשה. 

מדובר בחקירה מורכבת ומאומצת שנוהלה ע"י מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך ולוותה על ידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). 

מממצאי החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת למעורבותם של בעלי השליטה בחברות בעבר אלכסנדר גרנובסקי ואנשים מטעמו, בעל השליטה בהווה גריגורי גורטובוי ואנשים מטעמו, יוסף שניאורסון מנכ"ל BSD ודירקטור ב-BGI ומעורבים נוספים לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין, ובכלל זה עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד והלבנת הון.

מדובר בתיק חמור, מורכב, מרובה חשודים אשר פעלו בתחכום רב תוך הסוואת הפעילות התרמיתית הענפה אשר נמשכה על פני מספר שנים ופגעה באופן חמור בחברות ובציבור המשקיעים וכל זאת על מנת לגרוף כספים לשימושים שונים שלהם. התיק כולל חומר ראיות רב ובמהלכו נגבו עדויות רבות ממעורבים ועדים בישראל ובמדינות נוספות, בוצעו חיפושים רבים,  ונאספו ראיות משמעותיות התומכות בחשדות המיוחסים למעורבים השונים.

מממצאי החקירה עולה כי משנת 2013 ועד יום זה שועבדו פיקדונות  החברות הנ"ל בסך של כ-60 מ' דולר בבנקים באוסטריה ובאזרבייג'אן לטובת הלוואות לחברות הקשורות לאלכסנדר גרנובסקי. 

עוד עולה מממצאי החקירה כי פעולות גנבת הכסף מהחברות נעשו תוך שימוש במצגי שווא, זיוף והטעייה של נושאי משרה ודירקטורים בחברות הנ"ל.

על פי החשד, גריגורי גורטובוי אשר רכש את השליטה בחברות בשנת 2015 פעל עם אחרים ואף בצוותא עם גרנובסקי להמשיך ולהוציא במרמה כספים מהחברות הנ"ל, להסתיר את השעבודים ואף פעל לאפשר את המשך קיומם תוך הצגת מצגי שווא לנושאי משרה לדירקטורים בחברות הנ"ל ולמנוע דיווחי אמת לציבור כנדרש.

עוד עולה ממצאי החקירה כי גורטובוי הוציא במירמה 3 מיליון דולר מחברת ויליפוד לטובת רכישת אג"ח של חברה צ'כית תוך הסתרה כי מדובר בדרך לקבל אשראי אישי בהיקף של מיליוני שקלים מבנק אוסטרי לשימושים שונים. 

יודגש, כי מדובר במסקנות הרשות החוקרת, וכי לפרקליטות הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור