סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

מיטב דש רוכשת נדל"ן בארה"ב בכחצי מיליארד ש"ח בשיתוף פעולה עם הרבור גרופ

19/06/2017     עידו אסייג  
בית ההשקעות מיטב דש, בשיתוף עם חברת הנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור גרופ, ישקיע כחצי מיליארד ש"ח ברכישת נכסי נדל"ן למגורים, משרדים ומסחר, ובמתן חוב כנגד שעבודים על נכסי נדל"ן ברחבי ארה"ב. עד עתה השקיעה מיטב דש עם הרבור גרופ, כ- 200 מיליון ש"ח ברכישת נכסים ובעסקאות חוב כנגד שעבודי נדל"ן.

ההשקעה כוללת בין השאר, רכישת 12 מקבצי דיור להשכרה באזור החוף המזרחי, במדינות ניו יורק, פלורידה, ג'ורג'יה ופנסילבניה. המקבצים כוללים מעל 4,000 יחידות דיור ומניבים תשואות של כ- 5.5%-7% (לפני מינוף) עם שעורי תפוסה גבוהים של מעל 92%. חלק מהיחידות שנרכשו מיועדות לעבור שיפוץ שצפוי להעלות את שכר הדירה ואת התשואה על ההשקעה. 

החל משנת 2016 גדל תיק ההשקעות בנדל"ן של קופות הגמל, קרנות הפנסיה וההשתלמות של מיטב דש בכ- 400 מיליון ₪. יחד עם המשך ההשקעה הצפויה עם הרבור גרופ, והשקעות נוספות שתבצע מיטב דש, תיק הנדל"ן צפוי להמשיך ולגדול בשנים הקרובות. בכוונת מיטב דש להגדיל את השקעות הנדל"ן בארה"ב בשיתוף עם הרבור גרופ בכ- 300 מיליון ₪ לצורך רכישת מקבצי דיור ומבני משרדים נוספים בארה"ב.  

לדברי ברק בנסקי, מנהל השקעות ראשי במיטב דש גמל ופנסיה: "השקעה בנדל"ן ישיר, מעניקה לעמיתי הגמל והפנסיה גיוון ופיזור הכרחי בתיק ההשקעות. ההשקעה צפויה להניב תזרים קבוע ויציב לתקופה ארוכה, עם קורלציה נמוכה לשוק הסחיר". 

שוק מקבצי הדיור בארה"ב נהנה ממחזור חיובי מאוד בשנים האחרונות, מאחר שאמריקאים רבים מעדיפים לגור בשכירות על פני רכישת בתים, מגמה שמתחזקת מאז משבר האשראי של 2008. בעוד שטרום המשבר עמד שיעור הבעלות על דירות בארה"ב על 70%, נכון להיום מדובר ב- 63% בלבד, שיעור נמוך היסטורית. הרצון לגור בשכירות, דוחף את מחירי השכירות כלפי מעלה, מה שמעלה את אטרקטיביות ההשקעה באפיק זה.

לדברי ניר טואף, מנהל השקעות הנדל"ן במיטב דש: "ההשקעה שלנו בנדל"ן בארה"ב הניבה עד עתה תשואה שנתית של למעלה מ-9%. אנו סבורים כי ביחס לאלטרנטיבות ההשקעה בשוק הסחיר, נכון להמשיך ולהגדיל את תיק נכסי הנדל"ן הישיר בתקופה זו."   

אודות מיטב דש:

בית ההשקעות מיטב דש מנהל כ- 126 מיליארד ש"ח בקרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות פנסיה, תיקים מנוהלים ותעודות סל. בית ההשקעות פועל באמצעות חברות בנות גם בתחומי הטרייד, ברוקראז', ביטוח, אשראי חוץ בנקאי, מכללה ללימודי שוק ההון ועוד. החברה מנוהלת על ידי אילן רביב ונשלטת על ידיBRM  פיננסים וצבי סטפק. 

אודות הרבור גרופ:

הרבור גרופ עוסקת ברכישה, ניהול, השבחה ומימוש של נדל״ן מניב בארה״ב. כיום הרבור גרופ מחזיקה ומנהלת כ- 40 בנייני משרדים ונכסי מסחר וכ- 22,000 יח"ד בהיקף של למעלה מ- 4.5 מיליארד דולר. בין המשקיעים הישראלים בהרבור גרופ ניתן למנות חברות ביטוח, קרנות פנסיה, חברות ציבוריות ופרטיות ומשקיעים פרטיים רבים.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור