סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

נכסים ובניין בשותפות עם אלקטרה נדל"ן מוכרות את זכויותיהן בפרויקטים שבהודו תמורת כ-160 מיליון ש"ח (45.5 מיליון $)

19/06/2017     קרן מרדכי  

העסקה תניב לנכסים ובניין תזרים בסך 21 מיליון דולר ורווח נקי בסך 4 מיליון דולר אשר יפרסו על פני תקופת העסקה

בנוסף הוסכם על הקדמת יתרת התשלום בסך 15.5 מיליון דולר בגין מכירת הזכויות בפרויקט בהיידרבאד, אשר נמכר בינואר 2016 תמורת 34 מיליון $

סגי איתן, מנכ״ל נכסים ובניין מקבוצת IDB, מסרה היום:"נכסים ובניין, בשיתוף עם אלקטרה נדל״ן, מכרו קרקע בצ׳נאי בהודו תמורת 160 מיליון ש״ח. עסקת מימוש זו, עם השלמתה במלואה, תניב לנכסים ובניין תזרים מזומנים של 74 מיליון ש״ח. מכירה זו מצטרפת למכירת הפרויקט והקרקע בהיידרבד שבהודו תמורת 34 מיליון דולר. מימושים אלה הינם חלק מאסטרטגיית החברה של הרחבת פעילות הליבה שלה, נכסים מניבים, בארץ ובחו״ל, לצד מימוש נכסים שהשבחתם הגיעה לנקודה אופטימלית למימוש. לנכסים ובניין יתרות נזילות של 2.4 מיליארד ש״ח, אשר מאפשרים לה ליזום ולפתח פרויקטים חדשים הן בתחום הנכסים המניבים והן בתחום המגורים, אשר יהוו את הצמיחה העתידית שלה".

מימוש מוצלח נוסף לנכסים ובניין, אשר דיווחה היום, כי חברה כלולה המוחזקת על ידה ועל ידי חברת אלקטרה נדל״ן בשיעור של 45% כל אחת, חתמה על הסכם למכירת חלקה בפרויקט מגורים וקרקעות המיועדות לפיתוח בעיר צ'נאי שבהודו, לפי שווי של כ-160 מיליון ש"ח (45.5 מיליון דולר). חלקה של נכסים ובניין בתזרים המזומנים מסתכם בכ-74 מיליון ש״ח, והרווח שינבע לה מסתכם בכ-14 מיליון ש״ח עם השלמתה המלאה של העסקה אשר תיפרס על פני מספר שנים. 

אודות קבוצת נכסים ובניין

נכסים ובניין, מקבוצת IDB, אשר הוקמה בשנת 1961, הינה מחברות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב והמגורים בישראל ובחו"ל.

לנכסים ובניין נכסים מניבים בישראל בהיקף של 1,160,000 מ"ר, בתפוסה של 97% ונכסים מניבים בחו"ל שהעיקריים שבהם הם: מגדל HSBC הייחודי בשדרה החמישית במנהטן, בהיקף של 80,000 מ"ר ובתפוסה של 100% ופרויקט ה-Tivoli בלאס וגאס, ביחד עם אידיבי, בהיקף של 62,000 מ"ר.

נכסים ובניין יוזמת ומשווקת פרויקטים בתחום הנכסים המניבים בישראל בהיקף של כ-112,000 מ"ר באזורי ביקוש ברחבי הארץ, אשר מהווים את הצמיחה העתידית שלה. בנוסף, לנכסים ובניין עתודות קרקע בישראל לנדל"ן מניב בהיקף של כ-655,000 מ"ר.

לצד התמקדותה בנדל"ן מניב, בונה נכסים ובניין גם שכונות מגורים איכותיות באזורי ביקוש בישראל.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
סגי איתן, מנכ״ל נכסים ובניין מקבוצת IDB
סגי איתן, מנכ״ל נכסים ובניין מקבוצת IDB
לתקנון האתר
 
סגור