סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

אנליסטים על בזן >> דוחות בזן חזקים ובהתאם לצפי

10/08/2017     עומר רגב  
הקרנות שמחזיקות את המניה  

מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', מגיבה לתוצאות הדוחות הכספיים של הרבעון השני של בז"ן. "מדובר בדו"ח חזק ובהתאם לצפי.  Ebitda מנוטרלת של 157 מיליון דולר ביחס לצפי של 162 מיליון דולר ולעומת 113 מיליון דולר אשתקד. ברבעון ראשון נתון זה עמד על 74 מיליון דולר בלבד. הרווח הנקי מנוטרל של 60 מיליון דולר ביחס ל-30 מיליון דולר אשתקד והפסד של 23 מיליון דולר ברבעון הראשון השנה.

במגזר הדלקים ה-Ebitda  עלתה מ-58 ל-84. כרמל אולפינים מ-37 ל-60. מרווח האורל עמד על 5.8 דולר לעומת 3.2 אשתקד, והמרווח של בז״ן על 7.3 דולר לעומת 6.3 אשתקד. מרווח זה כלל הוצאה חד פעמית בגין עסקת זמינות מלאי שגבתה 1 דולר מהמרווח של בז״ן. מנגד, בכרמל אולפינים נכללה הכנסה חד פעמית קלה".

אלשיך מוסיפה כי "היא ממשיכה להמליץ בקנייה על בז"ן במחיר יעד של 1.9 שקל, ללא שינוי, 15% אפסייד, על רקע מרווחי אורל גבוהים (6.9 דולר לחבית מרווח נוכחי), סיום מרבית השיפוצים, סביבה עסקית תומכת גם בפטרוכימיה, מינוף נוח ביחס לעבר וצפי לתשואת דיבידנד של 5%-7% בשנה הקרובה".
  

לירן לובלין, אנליסט אנרגיה וגז של IBI  בית השקעות: אנו חוזרים על המלצתנו למניה בתשואת יתר ומעלים את מחיר היעד ל 21.8 ₪ למניה הגבוה ב-10% ממחיר הפתיחה הבוקר.
 
כצפוי דו"ח טוב של בז"ן שמצד אחד לא הצליחה להכות באופן משמעותי את מרווח הייחוס (בגלל אירוע בעל אופי חד פעמי ולא תזרימי) אך מנגד ממשיכה להציג תוצאות מרשימות בכרמל אוליפינים.
בראיה קדימה נראה כי בז"ן צלחה בצורה משכנעת תקופה מאתגרת והחל מהרבעון הזה תוצאות החברה אמורות להיות נקיות מרעשים. בנוסף, מרווחי הזיקוק הגבוהים במהלך הרבעון השלישי בשילוב רמות הניצולת המרשימות מספקות אופטימיות לעתיד הקרוב של החברה.
נכון לאמצע השנה המניה נסחרת במכפיל EV/EBITDA של X5.9 ל-2017 אנו סבורים כי נוכח התוצאות הצפויות של החברה לשנה הקרובה מדובר במכפיל נוח ונמוך ביחס לתעשייה.
 
החברה לא דיווחה על דיבידנד לרבעון השני אך אנו מעריכים כי בהמשך השנה צפויה החברה לחלק דיבידנד בהיקף מהותי.
 
תוצאות הרבעון היו טובות ומעט מעל לציפיות המוקדמות שלנו, מגזר הפולימרים המשיך להפגין חוזקה גם ברבעון השני, המגזר הציג  EBITDA בגובה 65 מיליון דולר כולל דוקור.
 
מגזר הדלקים – מרווח הייחוס עמד על 5.8 דולר לחבית, מרווח בזן היה גבוה ממרווח הייחוס ב 1.5 דולר לחבית ועמד על 7.3$ המרווח היה נמוך מהערכותינו המוקדמות והושפע מתרומה נמוכה של הגז הטבעי ומסיום עסקת הזמינות הישנה והקמת עסקה חדשה כאשר סיום העסקה הביא להפסד מימון שגרע 1 דולר מהמרווח (לא תזרימי) כתוצאה מסגירת גידור.   שיעורי הניצולת ברבעון היו גבוהים מאוד ועמדו על 98% ברבעון. ה-EBITDA  המנוטרל של מגזר הזיקוק עמד ברבעון על 84 מיליון דולר .
 
פולימרים – מגזר הפולימרים ממשיך להרשים ולהציג תוצאות טובות. ה  EBITDA של מגזר הפולימרים (כולל דוקור) עמד ברבעון על 65 מיליון דולר נוכח התרחבות המרווחים והנצילות הגבוהה במתקני כאו"ל.
 
תיאור: cid:image001.png@01D30F61.D4305CE0
סה"כ מציגה החברה EBITDA  מנוטרל בגובה 157 מיליון דולר לרבעון השני.
 
תיאור: cid:image005.png@01D30F62.53607B80


לסיכום, אנו חוזרים על המלצתנו למניה בתשואת יתר ומעלים את מחיר היעד ל 21.8 ₪ למניה הגבוה ב-10% ממחיר הפתיחה הבוקר.
 
כצפוי דו"ח טוב של בז"ן שמצד אחד לא הצליחה להכות באופן משמעותי את מרווח הייחוס (בגלל אירוע בעל אופי חד פעמי ולא תזרימי) אך מנגד ממשיכה להציג תוצאות מרשימות בכרמל אוליפינים. בראיה קדימה נראה כי בז"ן צלחה בצורה משכנעת תקופה מאתגרת והחל מהרבעון הזה תוצאות החברה אמורות להיות נקיות מרעשים. בנוסף, מרווחי הזיקוק הגבוהים במהלך הרבעון השלישי בשילוב רמות הניצולת המרשימות מספקות אופטימיות לעתיד הקרוב של החברה.

נכון לאמצע השנה המניה נסחרת במכפיל EV/EBITDA של X5.9 ל-2017 אנו סבורים כי נוכח התוצאות הצפויות של החברה לשנה הקרובה מדובר במכפיל נוח ונמוך ביחס לתעשיה.
 
החברה לא דיווחה על דיבידנד לרבעון השני אך אנו מעריכים כי בהמשך השנה צפויה החברה לחלק דיבידנד בהיקף מהותי.
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור