נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

חברת כאל מסכמת את המחצית הראשונה של 2017 עם רווח נקי של 105 מיליון שקל

 

 

דורון ספיר צילם ישראל הדרי


ברבעון השני לשנת 2017 עמד הרווח הנקי על 55 מיליון ש"ח גידול של 7.7% לעומת אשתקד

*התוצאות הן לאחר ניטרול ארועים חד פעמיים ברבעון שני ב- 2016, מכירת מניות ויזה ובניכוי הפרשה להליך משפטי

  • ברבעון השני של שנת 2017 רשמה כאל צמיחה במחזורי העסקאות בכרטיסי כאל שגדלו ב-9.5%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ועמדו הרבעון על כ-19.4 מיליארד ש"ח
חברת כאל סיימה את הרבעון השני של השנה, עם גידול של כ-7.7% ברווח הנקי, שהסתכם ב-55 מיליון ש"ח, לעומת רווח נקי של 51 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. המחצית הראשונה של שנת 2017 הסתיימה בכאל עם רווח נקי של 105 מיליון ש"ח לעומת 97 מיליון ש"ח אשתקד, עליה של כ-8.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הכנסות החברה הסתכמו ברבעון השני של השנה ב-371 מיליון ש"ח לעומת 335 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של 10.7%. במחצית הראשונה של השנה, הסתכמו הכנסות החברה ב-732 מיליון ש"ח, לעומת 652 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, עליה של כ- 12.2%.

ברבעון השני של שנת 2017 עמד מחזור העסקאות בכרטיסי כאל על כ-19.4 מיליארד ש"ח לעומת 17.7 מיליארד ש"ח, גידול של 9.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במחצית הראשונה של השנה עמד הגידול במחזורי העסקאות על 10.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

בסוף המחצית הראשונה של שנת 2017, עמד מספר הכרטיסים של כאל על כ-2.55 מיליון, לעומת 2.38 מיליון כרטיסים בסוף התקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מתוכם, 962 אלף הינם כרטיסים חוץ בנקאיים, לעומת 887 אלף כרטיסים חוץ בנקאיים במחצית שנת 2016,  עלייה של 8.5%. 

נכון ל- 30.6.17, הסתכם תיק האשראי החוץ בנקאי שהעמידה החברה ישירות ללקוחותיה ב-3.88 מיליארד ש"ח לעומת 3.19 מיליארד  ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, צמיחה של 21.8%.

סך המאזן של כאל נכון ל- 30.6.17 עמד על 13.1 מיליארד ש"ח, לעומת 11.6 מיליארד ש"ח  ב- 30.6.16, עליה של 12.6%. נכון ל- 30.6.17 עמד יחס הלימות ההון של כאל על 15.7%.

דורון ספיר, מנכ"ל כאל אמר: "אנו מסכמים את החציון הראשון לשנת 2017  עם עלייה של 8.5% עלייה ברווח לעומת התקופה המקבילה אשתקד, גידול של 10.4% במחזורי העסקאות ועלייה של 7% במספר כרטיסי האשראי של כאל. במקביל, אנו ממשיכים להציע מוצרי אשראי חדשים מותאמי סיכון ונמצאים במגמת ירידה באחוז הריבית הממוצעת להלוואות, למרות ירידת שיעור האשראי לרכב מסך כל האשראי הצרכני.  

במהלך הרבעון השני, התקיימו בכאל שני אירועים בתחום הסליקה, אשר יאפשרו לנו לשפר ולהיטיב את הצעות הערך לבתי העסק ובעיקר לבתי העסק הקטנים והבינוניים. הראשון, מהלך שיתוף פעולה פורץ הדרך עם גמא ,לפיו תהפוך גמא למאגד שיגייס בתי עסק לסליקה ובכך יהווה ערוץ הפצה משמעותי בנוסף לבתי העסק שכאל סולקת, והשני מתווה להפחתת עמלת הסליקה של מותג דיינרס.

לצד אלו, פעלנו הרבעון גם להרחבת תחום ההנפקה באמצעות הקמת מועדון עם ההסתדרות הלאומית החדשה – מועדון 'שווה', המאפשר לחבר את עולמות הפעילות של כאל ליותר ממאה אלף חברי ההסתדרות הלאומית החדשה שייהנו מהטבות צרכניות, כלים פיננסים מתקדמים, ומוצרי אשראי.

ספיר הוסיף עוד "ברבעון האחרון המשכנו בשדרוג מערכות הליבה הטכנולוגיות של החברה והשקנו מערכת אישורי עסקאות מהמתקדמות בעולם הנותנת פתרונות ומענה לאפשרויות תשלום מסורתיות לצד פתרונות תשלום אינטרנטיים על פלטפורמת תשלום חדשניות בזירות הדיגיטאליות".

יו"ר דירקטוריון חברת כאל הוא יובל גביש.

חברת כאל היא בבעלות בנק דיסקונט (71.8%) והבנק הבינלאומי (28.2%).


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.