נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

חיי אדם קודמים לכבודה >> הרפורמה בביטוח הנסיעות לחו"ל

 

 

ניר ריבק מנכ


אין ויכוח על חשיבותו של ביטוח נסיעות לחו"ל. בין אם מדובר בגיחה קצרה לקפריסין או טיול תרמילאים בדרום אמריקה. לכל אזרח יש זכות לקבל טיפול רפואי על פי חוק, אך החוק הזה חל אך ורק בתוך גבולות מדינת ישראל. ביטוח נסיעות לחו"ל דואג לכסות את התייר בזמן שהותו מחוץ למדינה, ולמעשה מאפשר למטייל לטוס בראש שקט.

עד היום פוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל הייתה כוללת סל כיסויים כמו הוצאות טיפול ואשפוז, רכישת תרופות, פינוי במטוס לארץ, טיפולי חירום בשיניים, חילוץ ופינוי לבית חולים במקרה של תאונה, כיסוי במקרה ביטול או קיצור טיסה וביטוח כבודה. כל חברת ביטוח וכל פוליסה שניתנה מטעמה הציעה כיסוי שונה לכל אחד מהמקרים, והנוסע יכול היה להחליט להרחיב את הפוליסה, עפ"י שיקולו והחלטתו וזאת בתמורה לתוספת תשלום. למשל במקרה שהוא זקוק לפוליסה שכוללת כיסוי למצב רפואי קיים או במקרה של הריון.

בגדול, המפקחת על הביטוח היא זו שקובעת את תכולת הפוליסה והכיסויים הבסיסים שהיא חייבת לכלול. 

השבוע התבשרנו שנכנסו לתוקף מספר שינויים בפוליסת ביטוח הנסיעות הבסיסית, מה שאומר, בין היתר, שכיסויים בריאותיים שעד עכשיו ניתן היה להוסיף בתוספת תשלום, ויהוו חלק בלתי נפרד מהפוליסה החדשה.

בשינויים אלו המפקחת על הביטוח למעשה נותנת את מלוא כובד המשקל על חיי ובריאות הנוסע לפני הכבודה והתכולה.

השינויים העיקריים שהתווספו לכיסוי הבסיסי :

  1. איתור וחילוץ - לא מעט ישראלים נקלעים לאסונות מעבר לים המחייבים איתור, חיפוש וחילוץ. עלויות של חילוץ והצלה מגיעות לעשרות ואף למאות אלפי שקלים. כעת, משהוכנס הכיסוי כחלק מהפוליסה הבסיסית, יוכל המבוטח ליהנות משמירה בכל מקום בו הוא יהיה נמצא בעולם וזאת מבלי לשלם בנוסף.

  2. ביטול וקיצור הנסיעה – אם עד היום ביטול וקיצור הנסיעה היה חלק מחבילת הכיסויים הבסיסית, החל מהיום יימכרו כל אחד מהכיסויים בנפרד. דבר שחשוב מאד לשים אליו לב בעת רכישת פוליסת נסיעות לחו"ל, למקרה וחלילה יאלצו לבטל או לקצר נסיעה לחו״ל בשל מקרה המכוסה בפוליסות הביטוח. הסיבות לביטול הינן רבות ומגוונות החל ממוות של המבוטח ו/או מתלווה, אשפוז של בן משפחה קרוב עקב תאונה או מחלה, ביטול טיסות של שרות מטוסים סדיר או הפלגה של אוניה, מגיפה, פרעות ומהומות, מצב של מלחמה שהוכרזה באופן רשמי בארצות היעד ועוד.

  3. במקרה של ביטול נסיעה בתוך 14 יום טרם מועד הנסיעה, חל הביטוח במקרים הבאים: אם בביתו של המבוטח אירעו שריפה, התפוצצות, נזק בזדון, סערה, שיטפון, או; נדרשה נוכחותו האישית של המבוטח לצורך חקירה משטרתית עקב פריצה או ניסיון לפריצה לביתו או לעסקו, גיוס חרום של המבוטח לשרות מילואים על פי צו קריאה מיוחד (צו 8 או צו 9 ).

  4. הריון -  בשונה מהפוליסות הקודמות בהן הייתה החרגה והקטנת סכום הכיסוי, החל מהשבוע ה 24 , עפ"י הוראות הפיקוח , לא יהיו חריגים רפואיים בפרק כיסוי זה וזאת מכיוון שניתן לבררם בתהליך החיתום של הפוליסה. כיום, הכיסוי הוא קבוע ולא ניתן להקטנה כתוצאה מהריון.

  5. הרחבת הכיסוי לגניבת כבודה מרכב/תא לשמירת חפצים - כיסוי זה הורחב בכל החברות וכל חברה מעדכנת את הסכום אותו בחרה לבטח מקרה מסוג זה.חשוב לציין כי עדין קיימת החרגה באשר לפריטים יקרי ערך כגון: מחשב נייד, טלפונים, תכשיטים וכיו"ב (אשר לא יכוסו אם הושארו ללא השגחה, כמפורט בכל פוליסה).

  6. החרגות - על פי החלטת הפיקוח על הביטוח, חברות הביטוח לא תוכלנה להחריג מצבים רפואיים בנוסח הפוליסה ולא תהיה אפשרות להכניס חריגים רפואיים לאחר הפקתה.
כל חברת ביטוח יכולה להחליט אילו מצבים רפואיים יכוסו או יוחרגו על פי מדיניות החיתום שלה, אך האפשרות להחריג תהיה רק באמצעות תחקור רפואי וחיתום במעמד רכישת הפוליסה. כך, לא יהיו למבוטח הפתעות במקרה בו יתעורר הצורך בשימוש בפוליסת הביטוח, אם מצב רפואי כל שהוא לא מכוסה, המבוטח יידע על כך בעת הקמת הפוליסה. כל החרגות הכיסוי יוצגו בעת רכישת הפוליסה ולא בעת הצורך בהפעלת הכיסוי כפי שהיה בעבר.

כעת, משנכנסו השינויים החשובים לתוקף, אם חלילה, במקרה של אסון, יזדקק המבוטח להפעיל את הכיסוי, הוא יזכה למענה הטוב ביותר. גם אם הוא כלל לא היה מודע לסיכונים.

הכותב הינו סוכן הביטוח ניר ריבק, מנכ"ל ריבק ביטוחים.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.