נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

שר הכלכלה, אלי כהן הכריע >> ד"ר עמי אפלבום, נשיא חברת ההייטק KLA-Tencor ישראל, הוא יו"ר הרשות לחדשנות והמדען הראשי החדש

 

 

שר הכלכלה אלי כהן


 
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן בחר מבין שלושת המועמדים האחרונים בעמי אפלבום לכהן כיו"ר הרשות לחדשנות והמדען הראשי. שלושת המועמדים הסופיים נבחרו על ידי ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי. למכרז על התפקיד ניגשו 39 מועמדים, ומתוכם נשארו שלושת המועמדים הסופיים.

הרשות לחדשנות מהווה את הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית בחדשנות של התעשייה הישראלית. היא החלה לפעול רשמית ב-2016 ,ומקבלת תקציב לא מבוטל שעומד על 1.6 מיליארד ₪ במטרה להעניק סיוע ותשתית מקצועית לעידוד החדשנות. ייעודה המרכזי הוא להביא לשגשוג כלכלי באמצעות חדשנות טכנולוגית, פיתוח תעשייה ושירותים עתירי ידע בעלי תחרותיות בזירה הגלובלית ושיפור הפריון של המגזר הפרטי באמצעות חדשנות טכנולוגית בפרט בתעשיות הייצור.

ד"ר אפלבום שנבחר ע"י שר הכלכלה מבין כל המועמדים לכהן כיו"ר הרשות לחדשנות, מגיע עם ניסיון רב במשק הישראלי, כשבשש שנים האחרונות משמש כנשיא חברת ההיי־טק KLA-Tencor בישראל, החברה הגדולה בעולם לייצור לתעשיית הסמיקונדקטורס, בעלת שווי שוק של 12 מיליארד דולר. לחברה מפעל במגדל העמק המעסיק למעלה מ-550 עובדים. אפלבום הוא בעל תואר דוקטור ותואר מאסטר מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון בחיפה ובעל תואר ראשון מהפקולטה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון. הוא בעל נסיון של 35 שנה כמדען, יזם, מנהל עיסקי, תיפעולי וטכנולוגי בחברת מפא"ת, מנהל פיתוח טכנולוגי והנדסה בחברת רוקוול איטרשוונל וכן כאמור בחברת KLA-Tencor בה מילא שורה של תפקידים ביניהם , מנכ''ל חטיבת האוטומציה והרובוטיקה של KLA-Tencor העולמית ומנכ"ל מערך התפעול של ארבע החטיבות המרכזיות של החברה במהלך 8 שנות שהותו בHead Quarter  של החברה. אפלבום הוביל את גידול הפעילות של החברה בישראל מ-30 מליון דולר ל- 500 מליון דולר מכירות שנתיות כיום.

המינוי לתפקיד יו"ר הרשות לחדשנות צפוי לצאת אל הפועל בשבוע הקרוב, עם מינויו של אפלבום לתפקיד, תעמוד לרשות שר הכלכלה והתעשייה נבחרת מנצחת להוביל את מרכז החדשנות של משרד הכלכלה כשבראשו יכהן אפלבום וכמנכ"ל הרשות יכהן אהרון אהרון, לשעבר מנכ"ל אפל ישראל.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "ד"ר אפלבום הוא אדם עתיר ניסיון ובעל יכולת לקחת את נושא החדשנות וקידום תעשיות ההייטק צעד אחד קדימה לעבר התבססותן של חברות מקומיות בשוק המקומי וכניסתן של חברות בינלאומיות לפעול בישראל בתחום המו"פ והייצור. נסיונו של אפלבום בחברה בינלאומית שפועלת בישראל, בנוסף לפיתוח גם בייצור וייצוא חיוניים לקדם חברות נוספות למעבר ממו"פ לייצור. ד"ר אפלבום ואהרון אהרון מגיעים מרקע שונה בתעשיית ההייטק ויכולים להשלים אחד את השני ואין לי ספק כי יפעלו יחד להעצמתה של מדינת ישראל כאומת ההייטק,  תוך ביסוסה כנכס לאומי משמעותי בשגשוג הכלכלה הישראלית".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.