סגור
rss צור קשר גילוי נאות ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
גלרית עיתונים
funder פאנדר
חיפוש קרנות נאמנות  
 
 

מיוחד ל-FUDNER >> תנופת הגיוסים מתחילת השנה נמשכת בקצב כפול מבחודש אוגוסט >> עם גיוסים הנאמדים בכ-1.79 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות

03/10/2017     מורן צביק  
בשבוע האחרון של חודש ספטמבר:

 • קצב הגיוסים ירד לסכום של כ-320 מיליון ₪, כאשר קרנות אג"ח כללי מובילות את הגיוסים בשבוע החולף, עם גיוס של כ-280 מיליון ש"ח.

בחודש ספטמבר:

 • קרנות אג"ח כללי: חוזרות לככב עם גיוס גבוה מאוד של: כ-1.15 מיליארד ₪.

 • קרנות אג"ח מדינה: מעלות מעט את קצב הגיוסים מחודש שעבר: כ-335 מיליון ₪

 • הקרנות המנייתיות: (כולל הגמישות) לאחר שסיימו בפדיון בחודש קודם, החודש הן חוזרות לגייס: כ-115 מיליון ₪.

 • קרנות אג"ח חברות: לאחר חודשיים של פדיונות, החודש הן חוזרות לגייס, סכום נמוך אומנם, של כ-10 מיליון ₪.

 • חודש ספטמבר הסתיים במגמה חיובית במדדי המניות המקומיים, ומגמה מעורבת, שבעיקרה חיובית, בשוקי המניות הגלובליים. אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את החודש בעליות שערים, ואילו אגרות החוב הממשלתיות הציגו מגמה שלילית. קצב הגיוסים בקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) עלה והסתכם בכ-1.79 מיליארד₪ לעומת גיוס של כ-830 מיליון ₪ בחודש אוגוסט. הקטגוריות המגייסות ביותר היו אג"ח כללי (1.15 מיליארד ₪) וקרנות אג"ח מדינה (כ-335 מיליון ₪).  תעשיית קרנות הנאמנות כולה רושמת גיוסים של כ-1.665 מיליארד ₪, הנחלקים לפדיונות של כ-125 מיליון ₪ בקרנות הכספיות, פדיונות של כ-50 מיליון ₪ בקרנות המחקות, ולגיוס של 1.84 מיליארד ₪ בקרנות המנוהלות. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

 • קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית1 כגון קרנות 10/90, 20/80, ממשיכות להיות פופולריות מאוד בקרב המשקיעים ורושמות החודש גיוס גבוה מאוד של כ-1.15 מיליארד ₪. מתחילת השנה קרנות אג"ח כללי גייסו סכום עצום הנאמד בכ-14.75 מיליארד ₪, מה שמקנה להן את המקום הראשון בגיוסים ובהפרש ניכר מהקבוצה השנייה, זו של הקרנות המנייתייות (4.96 מיליארד ₪).
 • מגמה חיובית במדדי המניות: מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בסיכום חודשי תשואה חיובית של עד כ-1.7% ומדד ת"א 90 עלה בכ-2.7% . בעקבות עליות השערים במדדי המניות, הקרנות המנייתיות1 , אשר סיימו בפדיון בחודש קודם, חוזרות לגייס החודש, סכום הנאמד בכ-115 מיליון ₪,(לעומת פדיון של כ-50 מיליון ₪ בחודש שעבר), המתחלקים מחד, לגיוסים של כ-45 מיליון ₪ בקרנות הגמישות וכ-185 מיליון ₪ קרנות מניות בחו"ל, ובניגוד לכך - קרנות מניות בארץ פדו כ-115 מיליון ₪. יצוין, כי זה חודש שני ברציפות  שהקרנות המתמחות במניות בארץ פודות סכום גבוה מאוד, בזמן שקרנות מניות בחו"ל והקרנות הגמישות דווקא מגייסות.  מתחילת השנה הקרנות המנייתיות1 נהנו מהעלייה המתמשכת במדדי המניות הגלובליים, כולל ישראל (בחלק מהמדדים), אשר תרמו רבות לגיוסים בקרנות הנ"ל, הנאמדים בכ-4.96 מיליארד ₪.

 • אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את ספטמבר במגמה חיובית: מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו החודש תשואה חיובית של עד 0.4%. בעקבות עליות השערים, קרנות אג"ח קונצרני,  אשר פדו בחודשיים הקודמים, חוזרות החודש לגייס, אומנם בסכום קטן הנאמד בכ-10 מיליון ₪ בלבד, לעומת פדיון של 180 מיליון ₪ מחודש אוגוסט. למרות שהחודש בסופו של דבר הסתיים בגיוס נמוך, הפדיונות בחודשיים הקודמים מוסברים בחשש של חלק מן המשקיעים מכך שאגרות חוב אלה מתומחרות במחיר גבוה מדי. עדיין, מתחילת השנה קרנות אג"ח קונצרני רשמו גיוסים גבוהים של כ-2.7 מיליארד ₪.

 • אגרות החוב הממשלתיות רשמו החודש ירידות שערים - מדד ממשלתי כללי רשם החודש ירידה של 0.15%. למרות ירידות השערים שנרשמו באגרות החוב הממשלתיות, קרנות אג"ח מדינה שומרות על גיוס חיובי זה חודש רביעי ברציפות, ואף עולות בקצב הגיוסים, לסכום של כ-335 מיליון ₪. מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו עדיין פדיון גדול מאוד בסכום של כ-2.995 מיליארד ₪.

 • מגמה מעורבת באפיק השקלי – עלייה בקצב הפדיונות בקרנות הכספיות מחודש קודם לסכום של כ-125 מיליון ₪. הקרנות השקליות ממשיכות במומנטום החיובי שהחל בחודש שעבר, ומגייסות החודש סכום נמוך הנאמד בכ-10 מיליון ₪ . זאת, רקע האינפלציה נמוכה. מתחילת השנה הקרנות השקליות עדיין פדו סכום  גבוה הנאמד בכ-2.73 מיליארד ₪.

 • קרנות אג"ח חו"ל רשמו עלייה גדולה בקצב הגיוסים לסכום של כ-190 מיליון ₪. עם זאת, מתחילת השנה קרנות אג"ח חו"ל רשמו פדיון בסכום של כ-810 מיליון ₪, וזאת על רקע הייסוף שנרשם בשקל בפרק זמן זה.
תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום 30.09.17 כ-233.5 מיליארד ₪. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-217.4 מיליארד ₪ והקרנות הכספיות מנהלות כ-16.1 מיליארד ₪.


סיכום חודשי 
גיוסים ופדיונות של תעשיית הקרנות

אפיק

סיכום חודשי גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

סיכום מתחילת השנה גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

קרנות מנייתיות[1]

113

4959

קרנות כספיות

-127

-2702

קרנות אג"ח שקליות

12

-2730

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד

334

-2996

קרנות אג"ח חברות והמרה

10

2707

קרנות אג"ח כללי

1151

14751

קרנות אג"ח חו"ל

192

-808

שונות[2]

20-

139-

סה"כ

1665

13042

סה"כ קרנות מסורתיות

(בנטרול כספיות)

1792

15744


1. כולל מניות ישראל, מניות חו"ל וגמישות.
2 כולל קרנות אגד (חוץ וישראלי), ממונפות ואסטרטגיות, מעורבות  מט"ח ולתושבי חוץ בלבד.

מורן צביק | מנהל קשרי יועצים, מיטב דש

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב דש השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת נכס פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב דש השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה, ככל שנזכרים. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב דש השקעות בע"מ ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות, נכון למועד כתיבת מסמך זה. מיטב דש השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב דש השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.  


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר
 
סגור