נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

 פרוייקט תחזיות 2013 >>>  קריפטונייט קרנות גידור: "אל תצפו לעליות"

 

 פרוייקט תחזיות 2013 >>>  "אל תצפו לעליות"

איתמר עדן

שנת 2012 הייתה שנה טובה למניות אפשר לומר אפילו קלאסית. מדד ת"א 25 עלה כ 15% מתחילת השנה, בדומה למדד ה- S&P 500 האמריקאי. מדד נסדק עלה גם הוא בשיעור דומה. התנודתיות בשווקי המניות ירדה בצורה משמעותית מול השנה הקודמת. שווקי המניות קרובים שוב לרמות שלפני המשבר ב- 2008 או ב- 2011 , והתרגלנו כבר לחיות עם רמת ריבית נמוכה מאוד בכל העולם, אינפלציה נמוכה, צמיחה נמוכה, משבר באירופה ואביב ערבי.

אפשר להגיד אידיליה? אז זהו שלא.

ברגעים כאלה ממש, ובטח בראיה ל- 12 חודשים קדימה משהו משבש לנו את התחזיות הרגועות. קורה אירוע חדש שאף אחד לא צופה, ואותו אירוע או תהליך טורף את הקלפים.

הניסיון מלמד שכל ניסיון לחזות מדדים כלכליים כמו מדדי מניות, מדד מחירים לצרכן, רמת ריבית בסוף שנה הבאה ובוודאי שערי חליפין, לטווח זמן של שנה, הוא בעל סיכויי הצלחה נמוכים מאוד.

בכל זאת צריך להניח הנחות עבודה מסוימות. נראה שב- 2013 שווקי המניות יגיעו לשיאים הקודמים (1350 בת"א 25 ו- 1550 ב- S&P 500 ), ואולי אף יפרצו אותם במעט, אבל המשך השנה צפוי להיות הרבה יותר מאתגר ואני לא אתפלא אם נקבל ירידות של 25% מהשיא שיירשם. המדדים בתל אביב יהיו עדיפים על מדדי חו"ל בדומה לשלושת החודשים האחרונים. רמת הריבית תמשיך להיות נמוכה ואולי שוב נראה בצורה מפתיעה רווחי הון בשחרים הארוכים.

כל מה שנותר לנו המשקיעים לעשות הוא לנהל טוב את הסיכונים. שילוב של מניות, אג"ח מדינה ארוך, ונכסים אלטרנטיביים ללא קורלציה לשוקי המניות. אם התחזית תתממש ונראה ירידות בשווקי המניות סביר להניח כי יהיו רווחי הון באג"ח הארוך. כדאי לשקול שילוב של השקעה בנכסים אלטרנטיביים כמו קרנות גידור, בתיק ההשקעות המסורתי, שימתן את התנודתיות והסיכון ואף ישפר את התשואה הכוללת.
והעיקר לשמור על היגיון בריא. לא להתאהב במניה בודדת או בפוזיציה מפסידה, ולפזר נכון את תיק השקעה בין אג"ח, מניות והשקעות אלטרנטיביות.

איתמר עדן, מנהל השקעות ראשי "קריפטונייט קרנות גידור"

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

להרשמה לניוזלטר של פאנדר >>> http://www.funder.co.il/newsletter.aspx

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.