נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אמיר חייק: "האדם העובד הפך לאדם האובד"

 

 

אמיר חייק. צלם: יהודה עשור


מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, על ההתייחסות לתעשיינים כ- 'פרה חולבת':

"המים התייקרו ב-250 אחוז, הארנונה עלתה ב-25% וזה לא כולל ארנונה חריגה שאושרה ב-60 רשויות. אולי פשוט ניתן לכם את חשבונות הבנק שלנו ותיקחו כמה שאתם רוצים"

מנכ"ל התאחדות התעשיינים, אמיר חייק, פתח הבוקר את דיוני היום השני של ועידת התעשייה 2013 ותקף בחריפות את ההתייחסות לתעשיינים כ- 'פרה חולבת' ואת שורת המאבקים שמנהל המגזר העסקי מול הממשלה, בין היתר על רקע גביית יתר של ארנונה, נגד תאגידי המים ובנושא ביוב ושפכים.

חייק אמר כי "מעולם לא היינו בכל כך הרבה דיונים בבג"צ בו זמנית. המים התייקרו ב-250 אחוז, הארנונה עלתה ב-25 אחוז וזה לא כולל ארנונה חריגה שאושרה ב-60 רשויות. כל רשות שביקשה קיבלה מיד היתר להעלאת ארנונה. אולי פשוט ניתן לכם את חשבונות הבנק שלנו ותיקחו כמה שאתם רוצים".

כמו כן חייק התייחס לנושא עומס הרגולציה והבירוקרטיה, שמכבידה על התעשייה הישראלית וציין כי ישראל נמצאת במקום ה-109 מתוך 148 במדד נטל הרגולציה ותקף את התערבות הממשלה בתעשייה. "כל פקיד וכל ח"כ רוצים להיות 'כחלון' ופועלים לקבל כותרת בעיתון. אי אפשר לעבוד ככה. אנחנו חושבים את עצמנו למדינה נאורה ואז מגיעים משרדי הממשלה ודופקים בדלת. את המובטלים לא מעניין כמה עולה קוטג' אלא שיהיו מקומות עבודה".

חייק המשיך ותקף את הממשלה והטיל עליה את האחריות בירידה בקצב הצמיחה. "הממשלה ברחה מאחריות. מדברים על חיזוק כושר התחרות אבל פותחים את הדלתות לייבוא, מורידים מכסים, מבטלים תקנים. 28% מהחברות כבר מבצעות פעילות יצרנית בחו"ל וכשהם יוצאים – הם לא חוזרים יותר. האדם העובד הפך לאדם האובד. אסור לנו להירדם בשמירה" אמר חייק.
חייק התייחס בנוסף בדבריו לסוגיית כוח האדם המקצועי. "הנושא הזה הוא דיון לוועדת חקירה ממלכתית. ההחלטה לבטל את החינוך הטכנולוגי הסבה למדינה נזק של מיליארדים בהינף יד. 80% מהתעשיינים מדווחים על קושי בגיוס כוח אדם מקצועי".
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי וביןבהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.