נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

מנכ"ל יונט פרימיום יעוץ משכנתאות, אילן מזרחי >> כיצד יש לאמוד את העלייה בהחזר החודשי במקרה של עליית הריבית?

 

 לקראת הכרזת ריבית חודש אוקטובר היום, מסביר מנכ"ל יונט פרימיום - יעוץ משכנתאות, אילן מזרחי, כיצד יש לאמוד את העלייה בהחזר החודשי במקרה של עליית הריבית.
 
"כלל האצבע שבעזרתו ניתן לאמוד את העלייה בהחזר החודשי הוא ששיעור עליית ההחזר החודשי יהיה שווה לשיעור עליית הריבית כפול יתרת השנים חלקי 2", מסביר מנכ"ל יונט פרימיום – יעוץ משכנתאות, אילן מזרחי. "לדוגמה, ההחזר החודשי עבור חצי מיליון שקלים בריבית פריים מינוס 0.9% לשלושים שנה עומד היום על 1,574 שקלים. עלייה של 2% בריבית תעלה את ההחזר החודשי ב-30% ל-2,046 שקלים (הפרש של 472 שקלים בחודש). המשמעות היא שסך העלות הכוללת במסלול זה עלתה מ-65,000 שקלים ל–245,000 שקלים, כלומר תוספת של כ–180,000 שקלים".
החישוב:
                                   2% (שיעור עליית הריבית) * 30 (יתרת השנים)
30% = ----------------------------------------------------------------------------------------
                                          2 (שיעור עליית ההחזר החודשי)
"עליית ריבית מתבקשת לעיתים עקב עלייה בשיעור האינפלציה", מוסיף מזרחי, "וזה לכשעצמו מגדיל את העלויות של המשכנתא. תמהיל משכנתא נכון וערוך לעליית הריבית אמור לקחת בחשבון משתנים רבים, כגון רמת סיכון כללית, רמת ההכנסה הפנויה, יציבות ההכנסות, גמישות בצמצום ההוצאות, רמת הסיכון בהוצאות ועוד. התחשבות בפרמטרים אלה מאפשרת משכנתא מתאימה ונכונה גם כשהריבית תעלה".
 

 הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או  או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.