נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

קופת חיסכון מעור לעשירים, ניירות ערך מתקופת קום המדינה ומטבעות מראשית ימי המאה הקודמת ועד היום יוצגו בתערוכת "דרך הכסף – השקעה לטווח ארוך"

 

 קופת חיסכון מעור לעשירים, ניירות ערך מתקופת קום המדינה ומטבעות מראשית ימי המאה הקודמת ועד היום יוצגו בתערוכת "דרך הכסף – השקעה לטווח ארוך". התערוכה מגוללת את תולדות המכלים והקופות, ששימשו לאיסוף מטבעות, מראשיתם ועד ימינו. במסגרת התערוכה, המתקיימת ביוזמת בית ההשקעות "טופ אלפא", יוצגו אוספים שונים של קופות חסכון, מטבעות וניירות ערך מתקופות שונות בארץ ובחו"ל.

בין האוספים שיוצגו שני האוספים של קופות החיסכון של האספנים מר מיכאל לוריא ומר רוני קרש אשר במשך למעלה מ- 40 שנה אספו את הקופות מכל רחבי העולם. אוסף ניירות הערך מכל התקופות של רו"ח יהודה בר לב ואוסף מטבעות הכסף מימים ימימה ועד היום של מר גרישה מגן. 

התערוכה תתקיים בין התאריכים 26-30.6.2015 בין השעות: 10:00-19:00 בגלריה ארט מרקט ברחוב התערוכה 3 בנמל תל אביב. 

רו"ח בועז צליח, מנכ"ל בית ההשקעות "טופ אלפא", "התערוכה הינה נדבך נוסף בפעילות בית ההשקעות במטרה להחדיר לתודעה הציבורית את חשיבות ההשקעות לטווח הארוך. יהיה מעניין לראות כיצד נהגנו לחסוך, להשקיע ולשלם בימי שלפני שהטכנולוגיה השתלטה על חיינו והפכה לחלק בלתי נפרד ממנו". 

אוסף קופות החיסכון של מיכאל לוריא הינו חלק מאוסף גדול יותר שנבנה יחד עם דן הורטמן, שעימו הקים לפני כ-8 שנים את המוזיאון "אוצרות בחומה" בעכו העתיקה. האוסף המשותף שנבנה במשך 40 שנה וכולל חפצים מחיי היום יום בישראל מהדורות האחרונים ביניהם חשבוניה לילדים. אוסף הקופות התחיל לרקום עור וגידים לפני כ- 15 שנה כאשר לוריא קיבל מקרוב משפחתו, יעקב זילברט את קופת החיסכון של הפניקס בתוכנית "ביטוח עממי" משנות ה- 30-40, שבה המבוטח שלשל מטבעות כדי לצבור את הכסף הדרוש לתשלום הפרמיה. כאשר הקופה התמלאה היה מגיע נציג החברה לבין הלקוח, פותח אותה ורושם את הסכום בפנקס החיסכון של המבוטח ומטביע את הסכום על התווית של הקופה. 

אוסף קופות החיסכון של רוני קרש הינם קופות ממתכת יצוקה ורובן מתחילת המאה הקודמת. אוסף הקופות נאסף במשך כ- 30 שנה במהלך מסעותיו בחול במגוון שווקים, חנויות יד שניה ומכירות פומביות. 

רו"ח יהודה בר לב, שהינו האספן הגדול ביותר בארץ ישראל של ניירות ערך ומניות, ואסף במהלך העשורים האחרונים למעלה מ – 70 ניירות ערך ותעודות של בנקים. המסחר בניירות ערך בארץ ישראל החל בשנות ה – 30 בעקבות העלייה של בנקאים יהודיים שנמלטו מגרמניה הנאצית. בשנת 1935 הקים בנק אנגלו-פלסטינה המנדטורי שלימים הפך לבנק לאומי לישראל את לשכת החליפין לניירות ערך. הלשכה תפקדה כבורסה קטנה ובה נסחרו ניירות ערך במשך שעה מידי יום על פי הכללים שהיו מקובלים בבורסות האירופאיות. בתקופה זו נסחרו כ – 25 ניירות ערך שונים, חלק מהחברות שנסחרו אז, נסחרות עד היום בבורסה לניירות ערך בתל אביב, בהן: בנק הפועלים, הכשרת היישוב, קירור והספקה ונחושת השקעות. כבר אז הבינו את המושג השקעה לטווח הארוך. בתערוכה יוצגו מעל 30 ניירות ערך של חברות נבחרות שלאורך זמן נסחרות בבורסה משנות ה – 30 ועד היום. ההיסטוריה של הבנקים – היא ההיסטוריה של הארץ. אוסף ניירות הערך של צבי ויהודה בר לב מובא גם בספר "ערך נקוב".

גרישה מגן הינו אספן מטבעות מיוחדים מהארץ ומהעולם, אשר אסף במשך עשרות שנים, מטבעות עוד מתקופת המנדט הבריטי, מטבעות מיוחדים מאוד משנות ה – 20, מטבעות, המטבעות עם החור שאולי חלקכם עוד זוכרים משנות ה – 40 , ומטבעות מרוסיה של שנת 1870.הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.