נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אמיר ברמלי מגיב לטענות הרשות >> הקרקס התקשורתי מונע מקרן קלע להכין דוח שקיפות לרשות

 

 

אמיר ברמלי יו


מערכה נוספת בסאגה של קרן קלע, ברשות אמיר ברמלי.

כזכור, לפני מספר ימים, פרסמה רשות ניירות ערך אזהרה לציבור על קרן קלע. אזהרת הרשות הגיע לאור העובדה ש"בימים האחרונים אנו עדים לקמפיין בטלויזיה ובאמצעי תקשורת נוספים מצד קרן קלע או מי מטעמה, הקורא לציבור הרחב לפנות לקרן לצורך השקעות פיננסיות בה במטרה להשיג תשואה עודפת."

הרשות הבהירה כי פעילות קרן קלע אינה על דעתה ולא קיבלה את אישורה, הרשות גם הבהירה כי קרן קלע נחקרת כיום בחקירה פלילית בחשדות חמורים ביותר של הפרת דיני ניירות ערך והונאת מאות משקיעים בסכומי עתק בנוגע לפעילותה בעבר. הרשות הזהירה את הציבור מפני הסיכונים הכרוכים בביצוע השקעות שאינן מפוקחות.

לכתב FUNDER נודע בזמנו כי בעקבות פרסום האזהרה של הרשות לניירות ערך, הנחתה הרשות השנייה את זכייניות המדיה השונות שלא לשדר את הפרסומות של קרן קלע. אין ספק שמדובר כאן במכה כלכלית לא פשוטה שכן קרן קלע פרסמה במשבצות נחשקות מאוד, ויקרות מאוד.

אמש, קיים אמיר ברמלי תדרוך עתונאים בכל הקשור לרעש התקשורתי סביב קרן קלע. לטענתו של אמיר, קרן קלע מקבוצת רוביקון מייצגת את "עידן הכלכלה החדשה", לדבריו, "המאפשרת קיומם של מודלים חדשים להשתתפות בה. דרכים חדשות להשקיע המאפשרות לכל אזרח, גם אם אינו טייקון, להיות חלק מהשקעה שיתופית ושותף לרווחים המאפשרים תשואות גבוהות מהנהוג". לדבריו התנהלות הרשות לניירות ערך משולה ל-"רגולטור שמביט בשעון הדיגיטלי, לא רואה מחוגים ומסיק שזהו איננו שעון. וזה בדיוק מה שקורה במקרה של קרן קלע".

לדבריו, למרות הנזקים ואזהרות הרשות לניירות ערך הסבו לקרן, הוא ממשיך לשתף פעולה באופן מלא עם אנשי רשות ניירות ערך. זאת ועוד, "במהלך ששת החודשים שמאז תחילת החקירה שולמו למשקיעי קרן קלע כל ריביות וכל תשלומי הפדיונות. בתקופה הזאת לא נאסר המשך פעילותה של קרן קלע בשום צורה ואופן על ידי שום גורם באשר הוא, והמשקיעים המשיכו וממשיכים לקבל תשלומי ריבית גבוהים מהממוצע ולהשתתף בהשקעות קבוצת רוביקון."

עוד אמר ברמלי כי "ההוראה של רשות ני״ע להוריד מהאוויר פרסומת של קרן קלע מזכירה משטרים חשוכים. מה רוצה הרשות להסתיר מהציבור בשם ערך ההגנה עליו, ומדוע? על הציבור להתקומם ולשאול שאלות.בעוד שתחת פיקוחה של הרשות נמחקו למשקיעים מיליארדים בחברות ציבוריות, ובזמן שהיקף הפעילות בבורסה ירד בכ- 50% בשנים האחרונות וחברות בורחות להנפיק בחו״ל, בקרן קלע לא הפסיד אף משקיע ולו שקל אחד, וכך גם ברוב הקרנות הפרטיות בישראל. האם אחרי שהרסה את שוק ההון הציבורי מנסה הרשות להרוס גם את שוק ההשקעות הפרטי?"

לדברי ברמלי, פעילות הקרן כוונה תחילה לפני למעלה מחצי שנה לפעילות בחברה הציבורית, קלע השקעות. אולם, "בדרך שאני רואה בה בבחינת איום חסר תקדים, מנעה רשות ני"ע את עליית הקמפיין בקלע השקעות הציבורית ובכך אילצה את קבוצת רוביקון לחזור לפעילות בחברה הפרטית, שאינה תחת סמכותה. לאחר מכן ניסתה רשות ני"ע לפעול להורדת הקמפיין הפרסומי של קרן קלע הפרטית, אשר לפי כל פרמטר ואמת מידה משפטיים (המגובים בחוות דעת) אינו אסור על פי חוק. הפרסומת ירדה מהאוויר במסגרת הלו"ז המתוכנן ביום 6.9.15, אך כשבוע לאחר מכן הצליחה לבסוף הרשות להביא לאיסור המשך הקרנתה בטלוויזיה. זוהי חציית גבול. זאת פעולה של רשות מינהלית שמצטיירת על פניה כחריגה מסמכות."


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.