נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

הבורסה לני"ע >> לראשונה בישראל – נפתח מרכז פינטק שעתיד להפוך את ישראל למעצמת פינטק עולמית

 

 

אבי כהן, גיל דבורה ומשה כהן באמצע דר חדווה בר


תחום הפינטק בעולם ברתיחה – במיזמי פינטק ברחבי העולם הושקעו רק ברבעון הראשון של השנה מעל ל-5.7 מיליארד דולר – גידול של מעל 80 אחוזים מהשנה שעברה – הגידול נובע מההתעניינות הרבה מצד מערכות הבנקאות והפיננסיים בעולם בטכנולוגיות שעשויות לשמש אותן ואת לקוחותיהן.

באקלים הזה נפתח אתמול מרכז הפינטק הישראלי – THE FLOOR בו שותפים 4 מהבנקים המובילים בעולם: HSBC, RBS,  Intesa sanpaolo, Banco Santander ביחד עם אינטל – שהכניסה את תוכנית ההאצה היוקרתית שלה למרכז בצעד ראשון מסוגו בעולם מבחינתה, חברת הייעוץ הבינלאומית אקסנצ'ר ופירמת KPMG סומך חייקין.

הפלטפורמה החדשה תאפשר, בין השאר, גישה לקרנות השקעה של השותפים האסטרטגיים והבנקים, המנהלות סך כולל של כ- 4 מיליארד שקל ברמה הגלובלית.

המרכז כולל מרחב עבודה שיתופי לחברות פינטק, השוכן בתוך בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב. בנוסף, ההאב מציע למיזמים  גישה לגופים פיננסים ומשקיעים מהתחום, מנטורינג מקצועי של בכירי הבנקים,  חיבור לשווקים אסיאתיים,  תכנית צמיחה ייחודית ליוזמות בתחום  ומרכז פיתוח טכנולוגיות.

החברה נוסדה על ידי אבי כהן, גיל דבורה ומשה כהן, כאשר חזונה הוא להפוך את ישראל לבירת פינטק בינלאומית, זאת על ידי טיפוח יוזמות ויזמים הפועלים בתחומי חדשנות הפינטק בארץ ובעולם.

אבי כהן, שותף ומיסד ב-The Floor: " אנו נרגשים ש-The Floor הגיעה לנקודת זמן משמעותית ולהשקה רשמית של המיזם. ביחד עם השותפים וחברות הפינטק שלנו אנו יוצאים לדרך חדשה. באמצעות המרכז נוכל נייצר שותפויות מסחריות לצד השקעות יוצאות דופן.   ממקום מושבנו בבורסה לניירות ערך ניצור ערך מוסף ייחודי עבור האקוסיסטם של The Floor."

רמי בורט, מנהל הקרן להשקעות אסטרטגיות בחדשנות של בנק HSBC: "בנק HSBC תומך ברמה הגלובלית בתחום החדשנות באופן אקטיבי, עם טיפוח חברות פינטק בהאבים ומעבדות חדשנות ברחבי אירופה ואסיה. במסגרת החיפוש אחר מוקדי חדשנות ברחבי העולם, אנו נלהבים לתמוך באופן פעיל גם  בתחום הטכנולוגיה הפיננסית בישראל. בנק HSBC פועל בישראל כבר משנת 2001, והינו הבנק הגלובלי המוביל בישראל  - כך שרק טבעי הוא שנהיה אחד מהשותפים המייסדים של מרכז הפינטק החדש, The Floor. The Floor מעניקה לנו מגוון הזדמנויות: לעבוד עם סטארט-אפים ועם חברות טכנולוגיה בוגרות, להיחשף, לשתף פעולה ולהתנסות בחדשנות. הזדמנות להשקיע במסגרת קרן ההשקעות שלנו המתמקדת בסטארט-אפים בשלבים מתקדמים, ואולי אף לשמש כלקוח קצה של הטכנולוגיה של החברות החדשניות יותר. שיתוף פעולה זה מייצג את המחויבות ארוכת הטווח שלנו לחדשנות, וככזה יספק לנו פלטפורמה לחיזוק הקשר עם סצנת ההיי-טק והיזמות התוססת בישראל, במקביל לפעילויות הליבה שלנו. אנחנו מברכים על ההזדמנות לעבוד עם יזמים וחברות אשר יכולים לסייע לנו להעמיק וללמוד כיצד HSBC יכול להיות בנק טוב יותר, מהיר יותר ופשוט יותר".
 
דוראל בליץ, מנהל מחלקת פינטק ב-KPMG: "מתחםThe Floor  עתיד להיות חממה שתאפשר חיבור אסטרטגי ומשמעותי בין סטארטאפים לגופים פיננסים גדולים ברחבי העולם. אנו ב-KPMG, בשילוב הכוח המקצועי הפיננסי והטכנולוגי של קבוצת הפינטק הגלובלית של הפירמה, נעזור לחברות לצמוח ולהתפתח מהשלב ההתחלתי שלהן, ועד לסיוע ברגולציית פיננסים, גיוסי כספים וליווי פרויקטי הטמעות בגופים הפיננסים ברחבי העולם"
 
המפקחת על הבנקים, דר' חדווה בר, שנשאה דברים באירוע אמרה:" בדרך כלל רגולטורים נתפסים כמאוד שמרנים, אוהבים תהליכים ונהלים ברורים, ופעילויות מוכרות שנוסו לאורך שנים, ההיפך הגמור מאנשי תעשיית הסטארט אפ. ובכל זאת הזמינו אותי לדבר פה, בכנס על תעשיית הפינטק.
 
אנחנו, בפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, קיבלנו החלטה אסטרטגית לתמוך בחדשנות במערכת הבנקאות ובקדמה טכנולוגית, ובמסגרת זו, לאפשר ולקדם שיתופי פעולה בין מערכת הבנקאות לתעשיית הפינטק, היות ולדעתנו שיתופי פעולה כאלו יכולים להיות win-win-win -  לטובת הבנקאות, תעשיית הפינטק, והלקוחות. החדשנות תתרום להתייעלות של הבנקים, לתחרות בשוק הפיננסי, ולאיכות של המוצר הבנקאי מנקודת הראות של הלקוחות.

השילוב של "אומת הסטארט אפ" הישראלית עם התפיסה הרגולטורית של הפיקוח על הבנקים שמעודדת קידומה של חדשנות יוצרים קרקע פוריה להמשך השקעות ופעילות של תחום הפינטק בישראל".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.