נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

כשבורסה והיי טק נפגשים >> קורס אנליזה של חברות הייטק בבורסה לניירות ערך - חינם !

 

 הבורסה לניירות ערך והאיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI), משיקות קורס מקצועי לאנליזה וניהול השקעות של חברות הייטק. מטרת הקורס הינה להרחיב ולהעמיק את הידע המקצועי והאנליטי בתחום זה בקרב קהילת המשקיעים בישראל. הקורס מיועד לבעלי תפקידים בגופים מוסדיים, מנהלי קרנות, אנליסטים, פעילי שוק הון ועוד.
 
ההשתתפות בקורס אינה כרוכה בתשלום, אך מותנית בהרשמה מראש ואישור מועדת הקבלה של הקורס.
 
תעשיית ההייטק היא אחד ממנועי הצמיחה של הכלכלה הישראלית. הענף, שמהווה כיום 40% אחוז מהייצוא של ישראל, רשם ב-2015 גיוסי שיא של 4.43 מיליארד דולר והחל את 2016 עם אקזיטים בהיקף של 3.3 מיליארד דולר (נכון לסוף יוני). למרות זאת, למעלה מ-90% מההשקעות מבוצעות על-ידי משקיעים זרים, שרואים בישראל יעד אטרקטיבי להשקעה. בניגוד לארה"ב למשל, בה מרבית הכסף להשקעות בהייטק מקורו בקרנות פנסיה, חברות ביטוח ומשקיעים מוסדיים אחרים, הרי שמקביליהם הישראלים ממעטים להשקיע בהייטק.
 
הגופים המוסדיים בישראל מנהלים למעלה מטריליון ₪ ודי בהקצאה של אחוז אחד מסכום זה להשקעה במגזר הטכנולוגי בכדי ליצור זינוק אדיר בתעשייה ולעודד מצב בו חברות ימשיכו להתפתח בישראל ולקיים בה פעילות משמעותית במקביל לצמיחתן הגלובלית. אחת הסיבות להפניית הכספים המועטה יחסית נעוצה בכך שהדינמיות והמורכבות של התחום מצריכות יכולת ניתוח אנליטי גבוה בתחומי סייבר, פינטק, אינטרנט ותקשורת.
 
קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI: "אנו מאמינים שהגדלת ההשקעות במגזר הטכנולוגי של הגופים המוסדיים בישראל, המנהלים למעלה מטריליון שקלים, תביא לזינוק אדיר בתעשייה. יזמנו את הקורס ביחד עם הבורסה לניירות ערך במטרה לחזק את מיומנויות הניתוח וההשקעה של המוסדיים בחברות טכנולוגיה. הזמנו את בכירי התעשייה בסקטורים הרלוונטיים להרצות בקורס ולהנחיל מהידע שלהם על המגמות העדכניות בתחומם. המטרה – עידוד השקעות הון בתעשיות ההייטק בישראל. ההשקעה בחברות מגזר הטכנולוגיה טובה גם למשקיעים, גם לציבור החוסכים, וגם לפיתוח התעשיות המתקדמות בישראל".
 
גל לנדאו-יערי, משנה למנכ"ל הבורסה ו- COO: "על מנת לשמר ולחזק את מעמדה של הבורסה כגורם מרכזי ומשמעותי בכלכלה הישראלית, אנו משקיעים מאמצים רבים בהידוק החיבור העסקי לסקטור הטכנולוגיה. המצב בו רבות מחברות הצמיחה הישראליות אינן זוכות להשקעות של הגופים המוסדיים הישראליים הינו הפסד לכולם – הן לחברות, הן לציבור הישראלי והן למשק בכללותו. קורס האנליזה מהווה נדבך נוסף בשורת מהלכים שמבצעת הבורסה לקידום ההייטק הישראלי, בדגש על הרחבת הידע והמחקר האנליטי, שמהווים את התשתיות החיוניות להשקעות בתחום. אני מאמינה כי מהלכים אלו יסייעו לחשוף את כספי הפנסיה והחסכון ארוך הטווח להצלחות של היזמות הישראלית".
 
הקורס, שייפתח ב- 5 בספטמבר, יכלול מגוון רחב של הרצאות מקצועיות, שיועברו על ידי מנהלים בכירים ובעלי תפקידים מרכזיים בתעשיית ההייטק. הקורס יתמקד בניתוח מגמות עתידיות בתחומי הטכנולוגיה והחדשנות, במטרה לספק למשתתפים כלים לניהול השקעות וקבלת החלטות מושכלת. הקורס מתקיים במתכונתו בפעם השנייה.
 
מהלך זה הינו חלק ממאמצי הבורסה לניירות ערך לעודד השקעות בהייטק הישראלי ולהרחיב את מעגל חברות הטכנולוגיה הנסחרות בארץ. בימים אלו החל ביצוען של עבודות אנליזה ראשונות עבור 11 חברות טכנולוגיה וביומד הנסחרות בתל-אביב כחלק מפרויקט האנליזה של הבורסה, שנועד לשפר את רמת הידע וההבנה של המשקיעים על החברות והתחומים בהם הן פועלות. האנליזות הראשונות צפויות להתפרסם בחודשים ספטמבר-אוקטובר.
 
הקורס יכלול ארבעה מפגשים:

  • 5.9 - כלכלה של חדשנות - עבר, הווה, עתיד

  • 12.9   -  תשתית, חומרת ותקשורת

  • 19.9   -  תוכנה, סייבר ואינטרנט

  • 26.9   -  פינטק
 
בין המרצים בקורס מנהלים בכירים ובעלי תפקידים מרכזיים בתעשייה, בהם: חמי פרס, מייסד ושותף מנהל בפיטנגו,  יהל זילכה, שותף מנהל, קרן הון סיכון מגמה; ד"ר שלמה מרקל, סגן נשיא ברודקום העולמית; דניאל מירון, לאומי פרטנרס; הראל יפהר, מנכ"ל, אמאזון ישראל; אריק קלינשטיין, שותף מנהל , גלילות קפיטל; ועוד.
 
להרשמה לחץ פה 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.