נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

כנס cann10 המאגד מאות בכירים מתעשיית הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם נפתח היום

 

 היום נפתח כנס cann10 לקנאביס רפואי – The International Medical Cannabis Conference  בתל אביב. הכנס הבינלאומי, הנו הראשון מסוגו שנערך בישראל ויתקיים עד ה-13 לספטמבר. 

הכנס נערך בראשותם של  פרופ' רפאל משולם מחשובי החוקרים בתחום הקנאביס הרפואי ופרופ' יהודה שיינפלד, מנהל המרכז למחלות אוטואימוניות בביה"ח שיבא. העומדים מאחורי הכנס הם קבוצת שייזים, וחברת הכנסים הבינלאומית  פראגון.

בין ההרצאות שתתקיימנה היום (12.9) במסלול המדעי -רפואי: פרופ' רפאל משולם, מגלה החומר הפעיל בקנאביס, ה-THC, חתן פרס ישראל לחקר הכימיה, על "קנבינואידים – עם הפנים לאחור וקדימה". פרופ' צבי בנטואיץ' חוקר הראשי ב"תיקון עולם" – "ההיסטוריה והעתיד של מחקרים קליניים בקנאביס".  עוד במסלול זה יתקיים מושב בנושא: קנאביס ואונקולוגיה- האם הקנאביס נמצא על המסלול לריפוי סרטן? בהשתתפות: פרופ' ראובן אור, מנהל המחלקה להשתלת מח עצם ואימונותרפיה של סרטן, מרכז רפואי הדסה, פרופ' גיל בר סלע, מנהל יחידת טיפול תומך וסגן מנהל המערך האונקולוגי, מרכז רפואי רמב"ם.

במסלול הטכנולוגי  ידברו : פרופ אהרון אייל , המדען הראשי של בזלת פארמה, נדב אייל מנכ"ל איבנה
 
במסלול החקלאי: ירצו, ד"ר עודד שגיא , מייסד אקווה גרו על התרחבות הרגולציה בחקלאות הקנאביס, ד"ר נירית ברנשטיין מהמכון הוולקני  תרצה על שיטות לייצוב החומרים הפעילים בצמח הקנאביס ופרופ אסף אהרוני ממכון וויצמן יגלה מה עוד ניתן לעשות מצמח הקנאביס
 
כמו כן, תתקיים מליאה מרכזית בנושא:" מי מפחד מקנאביס רפואי?". בין המשתתפים: ח"כ אמיר אוחנה, חבר השדולה למען הקנאביס הרפואי, פרופ' אליעד דוידסון, מנהל יחידת הכאב בהדסה עין כרם, ד"ר ברקת שיף, מומחית לניהול כאב, האוניברסיטה העברית, ירושלים, יובל זולטוב, דוקטורנט בביה"ס לבריאות ציבורית אניבריסטת חיפה, ודוד פפו יו"ר הסתדרות הרוקחים.

קבוצת בזלת נותנת חסות הזהב של הכנס, תקיים במתחם התערוכה, סדנת הדרכה ייחודית. בזלת תציג ותדגים את שיטות הדררכה שלה ותביא לידי ביטוי ניסיון והדרכה של חולים "הלכה למעשה".

בין ההרצאות שתיערכנה ביום שלישי (13.9): פרופ' יהודה שיינפלד, מנהל המרכז למחלות אוטואימוניות בבית החולים שיבא ירצה על "קנאביס ומחלות אוטואימוניות". כמו כן, עו"ד חן שקד, מייסד ושותף במשרד שקד ושות' ישתף את באי הכנס בטרנדים חדשים וכן יישא דברים על עתיד תעשיית הקנאביס הרפואי בעולם; לאחר מכן דיוויד שפיץ, מגדולי מגדלי הקנאביס במדינת קולורדו שבארה"ב, ירצה על אסטרטגיות לפיתוח ושיווק בתעשיית הקנאביס.
 
בנוסף, ייערך רב שיח תחת הכותרת "השקעות בקנאביס רפואי – הרפתקה או הדבר האמתי?".  בהובלתה של עו"ד איילת טורם, ממשרד עמית פולק מטלון במקביל לכך ייערך רב שיח נוסף תחת הכותרת "קנאביס כמשכך כאבים, ריפוי עצמי והתמכרות – ההבטחות וסכנות בקנאביס רפואי".

לאחר מכן צחי קליין, חוקר קנאביס ויוצר קולנוען  ינחה מושב על "ההשפעה של מדיניות גלובלית על מחקרים בתחום הקנאביס הרפואי". מייק דונפון, ראש עיריית גלנדייל שבמדינת קולרדו ארה"ב ירצה על "פוליטיקה ומריחואנה: מיתוסים ודיס-איפורמציה – הניסיון של קולרדו", כמו כן, ח"כ תמר זנדברג (מרצ), יו"ר הוועדה למאבק בנגעי הסמים ואלכוהול, תרצה על מדיניות הקנאביס הרפואי של ממשלת ישראל "כיצד להתנתק מהסטיגמה". לאחר מכן, הח"כ לשעבר משה פייגלין, יו"ר תנועת זהות ירצה על "האתגרים שבחדשנות יחד עם רגולציה וריכוזיות". בנוסף, פרופ' לומיר האנוש מאוניברסיטת ירושלים, ידבר על טיפולים בקנאביס בהתאמה אישית.
 
יוסי בורנשטיין, מנכ"ל קבוצת שייזים: "תחום הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם עדיין נתון במחלוקת אך עם זאת, ישראל מובילה באומץ רפורמה להסדרת התעשייה ושילובה בכלכלה הישראלית. רפורמת הקנאביס הרפואי זוכה לעיתים לביקורות ולעיתים למחמאות, אך בראיית המאקרו אני יכול לומר בביטחון שישראל היא גורם מוביל בתעשיית הקנאביס הרפואי העולמית, הן בהיבט החדשנות הטכנולוגית, החקלאות, מדע וביולוגיה. קבוצת שייזים נכנסה לתחום הקנאביס הרפואי כחלוצה במטרה לגשר על הפערים בין היתרונות הכבירים של הקנאביס ובין הסכנות שבצריכה לא נכונה".

פרופ' רפאל משולם, מגלה החומר הפעיל בקנאביס ה-THC וחתן פרס ישראל לחקר הכימיה: "תחום הקנאביס הרפואי הולך ומתפשט ליותר ויותר זירות, וכך גם בא לידי ביטוי כנס cann10. בנוסף מעמדו של הקנאביס הרפואי מקבל הכרה נרחבת יותר עם הזמן, אני מקווה שבעתיד הקרוב השימוש בקנאביס רפואי יהיה על בסיס איתן יותר, כך למשל בהגברת שיעור המחקרים הקליניים בקנאביס רפואי. לצערי עד היום בישראל ובעולם כמעט ולא נעשו מחקרים קליניים בקנאביס רפואי, בין השאר בשל הרתיעה מהצמח. זהו תחום שחייב להתפתח בשנים הקרובות, למען כולנו".

הנתונים,מידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.