נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

Adar Capital חוזה תרחיש השקעות יותר סלקטיבי עם עליית שיעורי הריבית

 

 
קרן הגידור Adar Macro של Adar Capital Partners צברה תשואה של 30% בין ינואר ואוקטובר השנה ו-57% מאז שהושקה באוגוסט 2013, והיא אחת מהקרנות הרווחיות ביותר בעולם.

לדעת דייגו מרינברג, נשיא Adar Capital Partners, "המשבר הנוכחי של קרנות גידור רבות הוא בעיקר בגלל העובדה שהן לקחו פוזיציות לפני שנים בשוק שהשקיע יותר מדי בשיעורי ריבית מאוד נמוכים בנכסים עם יותר מדי מינוף. אם נוסיף לכך שתהיה יותר ויותר תנודתיות, התוצאה היא שקרנות גידור רבות יצטרכו להיעלם בטווח הקצר כי הן לא יוכלו להבטיח תשואות או להצדיק דמי ניהול של יותר מ-20 אחוז". לדברי מרינברג, ההתאמות החמורות האלה בקרנות הגידור יימשכו עד 2018.

"הקיטון ברווחיות של חלק מקרנות הגידור מאז המשבר הפיננסי היה הכי דרמטי בשווקים המפותחים, אבל לא באזורים אחרים כמו אמריקה הלטינית", אומר מרינברג. "באמריקה הלטינית יש כמה חברות מצוינות כמו פטרובראס, YPF ואקופטרול עם אג"ח נקובות בדולרים אמריקנים ורווחיות שעולה על 8% בשנה. כדי להשיג תשואות כאלה בארה"ב, אירופה או אסיה צריך להשקיע במה שמכונה אג"ח זבל. לעומת זאת, באמריקה הלטינית הן בעיקר חברות שבהן המדינה היא בעלת המניות העיקרית, מה שאומר שנוסף על כך הן מגובות על ידי ערבות מעין ממשלתית. יתרון נוסף באזור הזה הוא המינוף הנמוך, שמשמעו שהן פחות מושפעות ממשברים כלכליים. קבוצת החברות הזאת מהווה 40% מתיק ההשקעות שלנו ובטווח הבינוני הן פחות מושפעות מהקפריזות של השוק".

ב-2017 Adar Capital Partners מצפה להרחיב את תיק המשקיעים שלה ולהגדיל את הקרן שלה Adar Macro מ-850 מיליון דולר כיום  למיליארד דולר.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.