נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

מיוחד ל-FUDNER >> מניית מיילן הולכת להימחק מהבורסה

 

 הקרנות שמחזיקות את המניה.

במהלך סוף השבוע חברת מיילן הודיעה שהיא נמחקת מהמסחר בבורסה בת״א. המחיקה תיכנס לתוקף בעוד 3 חודשים ב- 12 בפברואר 2018. לטענת החברה, הדירקטוריון לא רואה יתרון בהמשך המסחר של המניה בשוק בישראל.
המשמעיות למשקיעים בישראל:

  1. מבחינה כללית - אפשר להמשיך להשקיע במיילן ולסחור במניה בנאסד״ק. אגב, לטענת מיילן המוסדיים בישראל מעדיפים להיחשף למניה דרך הנאסד״ק. השקעה במיילן תאפשר המשך חשיפה לענף הגנריקה תוך פיזור הסיכון של השקעה בחברת טבע בלבד. טבע נמצאת בתקופה מאוד מאתגרת עם נטל חוב שמקשה על ההתאוששות. 

  2. מבחינה טכנית - צפויים היצעים נקודתית מתעודות הסל והקרנות המחקות לקראת המחיקה מהבורסה המקומית (להערכתנו, ירידת המשקל במדדים תתבצע באופן הדרגתי).

  3. בהיבט החיובי - במדדי המניות המרכזיים תא-35 ותא-125 תרד הדומיננטיות חסרת הפרופורציה של שוק הפארמה הגנרי הגלובלי. הדומיננטיות של תת הסקטור הספציפי במדדים המקומיים בשנתיים האחרונות פגע בתשואה של המדדים ופחות ייצג את השוק המקומי.

  4. בהיבט השלילי - לאחר שהמדדים ספגו את הירידות בענף הגנריקה, יציאתה של מיילן בעיתוי הנוכחי מקטינה את האפשרות להינות מהתאוששות בענף אם וכאשר היא תגיע. יתרה מזאת, בטווח הקצר מיילן נמצאת להערכתנו בעמדה טובה יותר להתאושש מאשר טבע. כמו כן, פרופיל הסיכון במניה נמוך משמעותית מזה של טבע.
סטיבן טפר, אנליסט הפארמה של אי.בי.אי
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.