נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אופנהיימר >> שומרים על דירוג מניית טבע על Perform נייטרלי

 

 הקרנות שמחזיקות את טבע

בעקבות הדו"חות של טבע (TEVA) לרבעון השלישי של 2017, אנו ממשיכים להאמין כי החברה תתקשה לייצר צמיחה בטווח הבינוני ובנוסף, תמשיך לסבול מלחצים משמעותיים על עסקי הליבה ומנטל החוב הגבוה שלה. בנוסף, אנו מתקשים להאמין שתוכניות הפיתוח החדשות של החברה יצליחו לחפות בזמן הקרוב על אבדן הרווחים מהקופקסון. מנכ"ל החברה החדש, קר שולץ, צפוי ליישם בקרוב את האסטרטגיה שלו, שלדעתנו גם תכלול תוכנית קיצוצים נוספת, עם דגש על תחום המחקר והפיתוח. להערכתנו, מניית TEVA אינה זולה בהתבסס על תחזיות ה-EBITDA החדשות של החברה והיא אינה אטרקטיבית במונחי סיכון-סיכוי. מסיבות אלו, אנו ממשיכים לדרג את מניית TEVA ב-Perform נייטרלי.
 
  • טבע ממשיכה להתמודד עם לחץ מחירים כבד בתעשייה הגנרית ואנו מעריכים כי לחץ זה יימשך ב-2018-2019, בעיקר בעקבות התגברות התחרות על התרופה Concerta. כדי להתמודד עם לחץ מחירים זה ולייצר צמיחה, טבע תצטרך לייצר הכנסות של 700-800 מיליון דולר בשנה לפחות, תרחיש לא סביר לדעתנו.

  • למרות שהנהלת טבע ציינה כי 60% מהיקף המכירות של הקופקסון "נעול" בחוזים, אנו עדיין צופים שחיקה משמעותית במכירות המוצר ב-2018, הן מבחינת היקף והן מבחינת מחיר. אנו מעריכים כי ב-2018 הקופקסון תמכור ב-1.8 מיליארד דולר, ירידה של 50% מהיקף המכירות ב-2017, כאשר תחזית מתבססת, בין השאר, על צפי לתחרות גנרית נוספת מצד Momenta ו-Sandoz ברבעון השני של 2018.

  • למרות התקדמות מסויימת בהורדת היקף החוב, דרך מכירה מהירה מהצפי של מספר נכסים, הנהלת החברה הודיעה כי לא תעמוד ביעד הורדת המינוף שלה ל-2017, שעמד על 5 מיליארד דולר, והיא צופה כעת ירידה של 3.5-4 מיליארד דולר בלבד. במבט קדימה, בהתחשב בשחיקה ב-EBITDA של החברה, אנו מתקשים לראות איך החברה תצליח להוריד מינוף בצורה משמעותית בשנים הקרובות, גם בהתחשב ביישום תוכנית קיצוצים אגרסיבית יותר.

  • מניית TEVA נסחרת כעת במכפיל EV/EBITDA של 9.6 על תחזיתנו ל-2018. זוהי פרמייה של כ-20% על תמחור מניית Mylan (MYL), ההשוואה הטובה ביותר לטבע. במידה ותמחור מניית TEVA ישתווה לזה של מניית MYL, מניית TEVA עשויה להיות שווה 6-7$. להערכתנו, התמחור הנוכחי של מניית TEVA משקף התלהבות מסויימת וציפייה למנכ"ל החדש. עם זאת, אנו מעדיפים להמתין לקבלת פרטים בנוגע לחזון האסטרטגי של קר שולץ ושומרים על דירוג מניית TEVA על Perform נייטרלי.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.