נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

סיכום יומי: הקרנות שמשקיעות במניות תל אביב 35 מזנקות

 

 יום המסחר השלישי לשבוע נסגר בשינויים קלים בשוק המקומי. מדד ת"א 35 עלה 0.7% ומדד ת"א 90 התחזק 0.6%. מדד ת"א SME60 נחלש 0.5%. הערב המדדים בוול סטריט סגרו בעליות קלות שצפויות לתמוך בשוק המקומי מחר. 

 

החזקות:

העולה היומית: איילון אקסטרים ת"א 35 פי 3  טיפסה היום 2.3% בעקבות התחזקות מניות טבע ומזור במדד. למרות זינוק של יותר מ-8% בקרן בחודש מאי, האחרונה עדיין רושמת תשואה של יותר מ-4% מתחילת השנה. 

העולה החודשית:למרות הירידות היומיות בשיעור של 1.75%, מגדל נאסד"ק כפליים - קרן ממונפת מצליחה לשמר את הובלתה בענף  בחודש מאי עם תשואה 8.8% לאור הזינוק במניות הטכנולוגיה בארה"ב. מתחילת השנה הקרן עלתה כמעט 14.5%. 

 
העולה השנתית: הקרן אקסלנס תיק השקעות גמיש ממשיכה את מסעה צפונה ומתחילת שנה כבר טיפסה יותר מ-24.4%. הקרן הגמישה פתחה פער אל מול קרן מניות אחרת מגדל סייבר (שגם היא, אינה ממונפת). 
 
 
 
החלשות:
 
החלשה היומית: פסגות שווקים מתעוררים Index Plus - מוגנת מט"ח שנפלה 2.05% היא הקרן הלא ממונפת שרשמה את הירידה החדה ביותר ביום ד'. 
 
 
החלשה החודשית:  לאחר שנפלה ביום ג' 2.7% מגדל ברזיל ואמריקה הלטינית רשמה ירידות החודש של 3.9%.  
 
החלשה השנתית: הקרן תטא ניהול חוזים ואופציות רשמה ירידות של כמעט 14.5% מתחילת השנה. הקרן היא קרן ממונפת בעלת קורלציה נמוכה לשוק וגובה 5% דמי ניהול. 
 
 
 
סקירת קטגוריות
 
 
הקטגוריה המצטיינת היומית: הקטגוריה ת"א 35 עלתה 0.8% ברקע להתחזקותו של המדד 0.7%, כלומר ניתן ללמוד כי הקרנות המשקיעות בו, באופן כללי מעט ממונפות על המדד. 
 
הקטגוריה החלשה היומיתאנרגיה וקומודיטיס (זהב וסחורות) נפלה ביום ד' 1.3% בעקבות התיקון החד במחיר הזהב. מדובר ביום השני ברציפות בו קטגוריה זו היא החלשה ביותר. הקטגוריה נפלה 1.5% בחודש מאי וזו התשואה החלשה בענף לחודש הנוכחי. 
 
***
 
הקטגוריה החזקה בחודש מאי: הקטגוריה סין זינקה 4.4% לאור ירידת החשש מפני התייבשות אשראי בארה"ב שתשפיע באופן ניכר על שוקי המניות בשווקים המתעוררים. 
 
הקטגוריה החלשה בחודש מאי: קטגוריית אגח חשופת יורו נפלה ב-1.4% החודש, ברקע לעליית תשואות האג"ח וחולשת האירו.  
 
***
 
הקטגוריה החזקה ב-2018: קטגוריית ענפים אחרים בחו'ל טיפסה 9% עד כה השנה. אלמנט שמראה כי השנה, הקרנות שיודעות להשקיע בענפים מניתיים ספציפים הם אלו שסוחבות את הענף קדימה.
 
הקטגוריה החלשה ב-2018: מתחילת השנה הקטגוריה מניות בארץ אחר ירדה בשיעור של 6.8% והיא החלשה ביותר. 
 
 
מניות בולטות ממדד ת"א 125:
 
 
מניית אלקטרה צריכה נפלה 6.2%
 
מניית מזור טיפסה 4.9%
 
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המופיעות במייל זה מועברים במסגרת תכתובת כללית, ואין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של נמען במייל זה, אין לראות בהם הצעה כלשהי, שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל נמען למייל זה – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע המופיע במייל זה, עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות במייל זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי בדברים נשוא מייל זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. משה מימון לא יהא אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש באמור במייל זה, אם יגרמו.
 
 

 

 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.