נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

על רקע ההעלאת הריבית, בית ההשקעות גא"מ אינווסטמנטס מפרסם סקירה חודשית: לא סבור שהדולר ימשיך להתחזק

 

 בעת הנוכחית יש בשוק מספר סיכונים. ראשית, הבחירות האיטלקיות הסתיימו בהקמת ממשלה פופוליסטית המתנגדת לאיחוד האירופי, שידוך בין השמאל לימין. רבים באיטליה חשים כי הם נותרו מאחור בעשור שחלף מאז המשבר הפיננסי הגלובלי. על כן, אך טבעי הוא שיהיו תחושות של אנטגוניזם כלפי הממסד באיטליה ובאירופה. על רקע מלאי החוב הציבורי הגדול של איטליה, הדגש ששמה הממשלה החדשה על הרחבה פיסקלית מטריד את השווקים.
 
שנית, ראינו צמיחה גלובלית (ובמיוחד אירופית) חלשה מן הצפוי בחודשים הראשונים של 2018. אני מאמין שההאטה תחלוף, אך אם לא כך יקרה, החששות בנוגע לרווחי התאגידים עלולים להכביד על השווקים.
 
שלישית, המשקיעים פוחדים מפני האצת האינפלציה במדינות שונות, מפני שהתפתחות זו תעורר תגובה אגרסיבית יותר מצד הבנקים המרכזיים.
 
לסיום, נוכל להוסיף את מדיניות המגן לרשימת הדאגות. ארה"ב הטילה כעת מכסים על ייבוא פלדה ואלומיניום כנגד שותפיה לנפט"א ומדינות אירופה. יש לשער שהגמול יבוא, והשאלה אם המצב יסלים לכדי חיכוכי סחר גדולים אף יותר, תהיה מכרעת עבור שוקי המניות.
 
לא סביר שהתחזקות הדולר תימשך
 
הדולר האמריקאי התאושש (בחכמה) מחולשתו ב-2017. סיבה מרכזית לכך הייתה החולשה בפעילות הכלכלית האירופית, כמו גם בשווקים המתעוררים, שלא עמדה בקצב של ארה"ב. פער הצמיחה דחף את הדולר לגובה. תחושתי, עם זאת, היא שלא סביר שהתחזקות הדולר תימשך, בין היתר מפני שהחולשה בצמיחה האירופית מוקדם יותר השנה הייתה קרוב לוודאי עונתית ונגרמה ממזג האוויר ברבעון הראשון, ממגפת השפעת ומהשפעות החגים, ולא ממשהו יסודי יותר.
כאשר הצמיחה באירופה שוב תאיץ, הדולר יגיע ודאי לשיא בשוקי המטבע. אך אם זה לא יקרה, וגורמים אחרים כמו פופוליזם במערב אירופה יחזקו את הדולר אף יותר, יש לשער שתהיה לכך השפעה עמוקה על
תיקי השקעות מרובי נכסים. ובפרט, שוקי החוב והמניות בשווקים המתעוררים הם הרגישים ביותר לחוזקו של הדולר.
 
 
אינפלציה יכולה לשבש הכל
 
בכינוס הקרוב של הפדרל ריזרב, רבים מהמשקיעים, ואנו ביניהם, צופים העלאת ריבית נוספת של 25 נקודות בסיס. השוק כבר מהוון העלאה דומה עבור ספטמבר ומשקף סיכויים גדלים למהלך גם בדצמבר. אנו מסכימים. צמיחת המשק האמריקאי עמידה, יצירת מקומות עבודה חדשים גבוהה מהמגמה, אינפלציית השכר מגיעה לרמות גבוהות יותר, ואינפלציית מחירי הליבה כבר הגיעה ליעד של הפדרל ריזרב. אמנם הפדרל ריזרב אמר שהוא יכיל חריגה צנועה של האינפלציה, אך הוא העביר גם את המסר שהוא רואה צורך בשלוש העלאות ריבית נוספות השנה, ואחריהן עוד ריסון ב-2019.
 
בהנחה שהאינפלציה לא תתקדם הרבה מעבר ליעד 2% של הפדרל ריזרב, העלאות הריבית יוכלו להיספג על ידי השוק. הן כבר משתקפות בתמחורים בשוק. הבנק הפדרלי ממשיך להוות גורם חשוב, אך חשוב ממנו הוא מסלול האינפלציה. אינפלציה יכולה לשבש את הכול, ולכן היא ראויה לתשומת לב מיוחדת.
 
*לארי הת'וואי (Larry Hatheway), הכלכלן הראשי של גא"מ, מנהל גא"מ אינווסטמנטס שולוסנש וחבר מועצת המנהלים של הקבוצה, הינו אחד מהכלכלנים המובילים והמוערכים בעולם. לפני הצטרפותו ל GAM בשנת 2015, שימש כמנהל וכלכלן ראשי ב UBS. 
 
אודות GAM investments - גא"מ אינווסטמנטס:
 
גא"מ אינווסטמנטס הינו אחד מבתי ההשקעות העצמאיים המובילים בעולם. בית ההשקעות מציע פתרונות ומוצרי השקעה אקטיביים למוסדות וליועצים פיננסיים. גא"מ אינווסטמנטס מעסיק למעלה מ-900 עובדים ב-13 מדינות, עם מרכזי השקעות בלונדון, קיימברידג', ציריך, הונג קונג, ניו-יורק, מילאנו ולוגאנו. מנהלי ההשקעות מקבלים תמיכה מרשת הפצה בינלאומית רחבה.
 
בית ההשקעות גא"מ אינווסטמנטס, שמשרדיו הראשיים ממוקמים בציריך, רשום בבורסה לניירות ערך בשוויץ ומהווה מרכיב במדד השוק השוויצרי SMIM עם הסימן 'GAM'. הקבוצה מנהלת נכסים ששוויים כ-158.7 מיליארד פרנק שוויצרי (162.9 מיליארד דולר ארה"ב) נכון ל-31 בדצמבר 2017
 
גא"מ אינווסטמנטס הינו בית ההשקעות העולמי הראשון שרשם ברשות לניירות ערך קרנות חוץ להפצה לציבור הרחב, בהתאם לתיקון 23. פיליפ רוזנברג, מנהל שלוחת גא"מ אינווסטמנטס ישראל משנת 2010, אחראי על פיתוח הפעילות והקשרים של החברה מול משקיעים מוסדיים, בנקאות פרטית ופמלי אופיס. לפני הצטרפותו לגא"מ אינווסטמנטס כיהן בתפקידי ניהול, קשרי לקוחות ושיווק ב Julius Baer , EFG, Liberty Ermitage ו- Credit Lyonnais. פיליפ החל את הקריירה שלו בתחום ניהול השקעות ב Lehman Brothers בשנת 1989
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המופיעות במייל זה מועברים במסגרת תכתובת כללית, ואין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של נמען במייל זה, אין לראות בהם הצעה כלשהי, שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל נמען למייל זה – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע המופיע במייל זה, עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות במייל זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי בדברים נשוא מייל זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. משה מימון לא יהא אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש באמור במייל זה, אם יגרמו.

 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.