נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

בלוקצ"יין בעולם המשחקים ומבט טכני על מצבו של הביטקוין

 

 

משה שלוםכאשר דובר על שילוב טכנולוגיית הבלוקצ"יין, בעולם המשחקים הממוחשבים, עיקרו של השילוב היה בצורה של תשלום בפועל של המשתתפים על תכונות, או אייטמים, שבמשחק עצמו, וזאת לכוון מפתחי המשחק. דוגמא בולטת לכך היה משחק ה-"CryptoKitties" שבו השחקנים יכלו לקנות בעזרת מטבע ה-Etherium אלמנטים במשחק שאפשרו להגדיל את כמות החתולים שהם גידלו, ובכך להגדיל את יכולת המכירה שלהם בשוק שבתוך המשחק. 

וכך נוצרה תלות גדולה בין המשחק, רב המשתתפים במיוחד, ופלטפורמות המסחר של אותו מטבע וירטואלי, ולא כל כך ניצול הטכנולוגיה. אגב, בנקודה מסוימת, כ-15% מכל העסקאות שנעשו ב-אטריום בכלל היו תוצאה של אותו משחק חתולים ברקע. תלות זו לא רק שהאטה פלאים את חווית המשחק של המשתתפים בו אלא גם יצרה צווארי בקבוק בפלטפורמות המסחר של המטבע, ולמעשה גרמה נזק לא קטן לכל מחזיקי, או סוחרי, המטבע ההוא.

והנה, באה חברת Sgame וניתקה את הקשר הגורדי הזה בין עולם המסחר המטבעי, ועולם המשחק עצמו. השימוש בטכנולוגיה של הבלוקצ"יין נותק מן הצד המטבעי, או ליתר דיוק משמש ליצירה של "מטבע עצמאי פנימי" בתוך המשחק, כאשר המשתתפים משתמשים ב-Tokens ולא במטבעות אמיתיים. אותם טוקנים יהיו גם אמצעי תשלום חיצוני, בין משתתפי המשחק להחלפת אייטמים של המשחק או דברים אחרים. ליוצרים, לא יהיה קשר בין ההחלפות הפנימיות האלו ומה שהם אמורים לקבל כתמורה מן הרוכשים את המשחק.

למעשה, ניחשתם נכון כאשר חשבתם שכל המנגנונים של הבלקצ"יין יהיו בשימוש בניהול אותם תוקנים פנימיים, דהיינו הניהול המבוזר והמאובטח. כמו כן, חייבים לציין שזו פעם ראשונה שאנו רואים יישום פנימי כזה של הטכנולוגיה בעולם המשחקים הסלולריים, ולכן, זו בהחלט יכולה להיות עוד פריצת דרך, וצעד קדימה של קבלת אותה טכנולוגיה.

והנה הניתוח הטכני של מבע הביטקוין:


אני באמת חשבתי שנראה תיקון טכני "מסודר" של הפריצה סביב 6900$, דהיינו עד אותה סביבה עצמה כאשר השיא של המהלך הפורץ הגיע עד סביבת ה-8300$. אם זה היה קורה, היה זה תיקון טכני די מכובד, אך הגיוני מאוד, כי כפי שאתם יכולים לראות בגרף היומי המצורף אזור ההתנגדות 3 (סביבת 6900$) שימש בעבר גם תמיכה וגם התנגדות לרוב. כמו כן, נהוג לבדוק פריצה עד הנקודה שבה היא קרתה, ולא יותר, כהוכחה שלפנינו מהלך של מומנטום חיובי קלסי.

מה שקרה הוא שהמטבע עצר שם קמעא אבל המשיך מטה. וזה סימן של חולשה גדולה, אשר אין להסתירה. עכשיו, אין אלא לציין את הברור מאליו: קו המגמה 2, או אזור התמיכה 5, דהיינו התחתית המינורית סביבת 5800$, יעמדו בקרוב למבחן של אמת. 

על מנת שהתקווה של האופטימיים תתגשם, אחד מהם, או שניהם, חייבים לעמוד איתן. שבירתם של אלמנטים אלו, וירידה מתחת לתמיכה 5, יהיה אירוע מאוד משמעותי ועלול להוביל למבול של פקודות קטיעת הפסד העומדות ממש מתחת לאותה רמת מחיר (סביבת 5800$). 

אם הן יעמוד איתן, והמחיר יעלה, חובת ההוכחה של הביטקוין עומדת על פריצת אזור ההתנגדות האחרון 4 ובמיוחד על פריצת קו המגמגה היורד 1 סגול. אזי, דהיינו מעל 8000$ יבואו טוים ורבים עם בטחון עצמי גבוה במיוחד ויצטרפו למומנטום החיובי המוכח. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.