נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אנחנו בתיקון מעלה לפני המשך ירידה למרות שעדין אין אישור סופי למגמת הירידה

 

 מדד ת"א 25, מחיר אחרון: 1498.63
פער הארביטר'ג עומד על כפלוס שני שלישי אחוז ומדד ת"א 35 אמור לעלות ל- 1510 בערך. החוזה הסינטטי (המדד הגלום במחירי האופציות) סגר ברמה גבוהה יותר והוא מבטא מדד של 1500.76. הפער החיובי נובע גם השבוע מעליות במניות התרופות הדואליות פריגו וטבע.
להלן שיעורי השינוי של המדדים העיקריים בארץ לשנת 2019:
מדד ת"א 35 –        (2.37%)
ת"א 90 –               (1.35%)
מדד היתר המניות – (4.23%)
להלן גרף מדד ת"א 35 לשלוש השנים האחרונות
 
 
ההנחה כרגע היא שהשוק שלילי שכן שוקי חו"ל שברו את המבנה החיובי שלהם.
ת"א 35 פרץ את ההתנגדות ברמת ה-1480 והוא עשוי לעלות להתנגדות המשמעותית הבאה ב-1550. במגמה שלילית, רמת ה-1550 לא אמורה להישבר ועל כן אם ת"א 35 יעלה מעליה ליותר מכמה ימים בהחלט סביר שהשוק אינו שלילי.
התחזית כרגע היא המשך ירידה כאשר תיקון אפשרי צפוי להגיע עד 1550. יעד המחיר ארוך הטווח של ת"א 35 שאמור להיות מושג בשיא ירידת השוקים הוא 1000 – 1050 אליו על פי התחזית הוא צפוי להגיע במחצית השנייה של שנת 2020.
מדד ה-S&P500 מחיר אחרון 2596 
להלן נתוני השוואה בין המדדים העיקריים בחו"ל לשנת 2018:
אס אנד פי 500  (3.56%)
בריטניה-פוטסי   (2.82%)
גרמניה-דקס      (2.90%)
דאו ג'ונס          (2.85%)
ניקיי ביפן          (4.08%)
נאסדק             (5.07%)
התחלנו את 2019 בעלייה אבל עובדה זו אינה משנה את התמונה הכללית.
 
להלן גרף של מדד האס אנד פי 500 לשלוש השנים האחרונות
 
מבנה המחיר במדדי ארה"ב הפך לשלילי וזה מגדיל מאוד את הסיכויים לשינוי המגמה ארוכת הטווח לשלילית. תקופות של ירידות נמשכות כשנה וחצי עד וסביר שיש לנו עוד כשנה ורבע עד שנה וחצי של ירידות. תקופת העליות נמשכה כמעט 10 שנים ובמהלכה "נופחו" מחירי המניות באמצעות הזרמת כספים מאסיבית, בהתחלה בארצות הברית ולאחר מכן באירופה. תהליכים כלכליים אלו, ביחד עם בחירתו של טראמפ לנשיאות והריבית הנמוכה גרמו להמשך עלייה של השוקים במשך תקופה ארוכה.
אסייג כי מגמה שלילית נקבעת על ידי שתי נקודות שיא ושפל יורדות במגמה ארוכת הטווח. בינתיים ראינו רק שפל נמוך יותר אך לא שיא יותר נמוך. כדי לוודא שהמגמה אכן שלילית יש להמתין לסיום התיקון מעלה כדי לוודא שלא נשבר שיא גבוה יותר. ביטחון שלא נשבר שיא גבוה יותר יתקבל רק כאשר יישבר שוב שפל שכן כל התנהלות המחיר לפני שבירת שפל נוסף עשויה להסתיים בסופה בפריצת השיא.
מדד האס אנד פי 500 נמצא באזור התנגדות משמעותי ברמת ה-2600 שהשבירה שלו מטה הגדילה את הסיכויים להיפוך המגמה לשלילית. סביר להניח כי רמה זו לא תישבר בשבוע הקרוב. יעד המחיר ארוך הטווח הוא 1500 נקודות המהווים ירידה של 50% מהשיא אליו אמור האס אנד פי להגיע במחצית הראשונה של 2012.
 
 
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן– בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות

 

 
 
 

 

האתר מאפשר לראות את הרכבי קרנות נאמנות עד לרמת נייר הערך הבודד ובנוסף לדעת כמה קרנות נאמנות מחזיקות באותו נייר ערך מסוים ובאיזה היקף.
בנוסף האתר מעלה כתבות פרשנוית וראיונות עם מנהלי קרנות לשם הצגת מדיניות ודרך קרן נאמנות.