רון אייכל, קולמקס שוקי הון: המלצת קנייה למניית Texas Instruments

החברה דיווחה על הכנסות של 4.29 מיליארד דולר ברבעון הראשון לעומת קונצנזוס של 4.00 מיליארד דולר. הרווח המתואם הסתכם ב-1.87 דולר למניה לעומת אומדן ל-1.58 דולר למניה. הרווח התפעולי ברבעון היה 1.94 מיליארד דולר לעומת אומדני קונצנזוס של 1.71 מיליארד דולר

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

רון אייכל
05/05/2021

הזירה העולמית

המניות קרובות לרמות השיא כאשר המשקיעים מתמקדים בדוחות הכספיים

חודש אפריל הסתיים כאשר השבוע האחרון היה העמוס ביותר בעונת הדוחות הכספיים לרבע הראשון, עם 180 מחברות S&P 500 שדיווחו על תוצאותיהן ובהן גם חברות ה-FAANG. הערכות השוק הן גבוהות מאוד ושם מצפים לכך שרווחי החברות הכלולות ב-S&P 500 יגדל בכ-שליש בהשוואה לרבעון הראשון של 2020, שבו הכלכלה חוותה לראשונה את השפעת המגיפה והסגרים. אם יתממש, יהיה זה קצב הצמיחה המהיר ביותר, זה למעלה מעשור וגבוה משמעותית מההערכות הקודמות, הודות לאחוז גבוה במיוחד של הפתעות בשורת הרווח.

המדדים העיקריים החלו את שבוע המסחר בצורה נאה ומדדי ה-S&P 500, ה-Nasdaq ואף ה-S&P MidCap הגיעו לשיאים חדשים, אך סיימו ברובם את השבוע בהפסד, כאשר נכנעו ביום שישי לירידות השערים. בראיה ענפית, נרשמה הטרוגניות רבה כאשר המשקיעים הגיבו למבול הדוחות הכספיים לרבעון הראשון. גם עליית מחיר הנפט לשיא של שישה שבועות סיפקה דחיפה כללית לסקטור האנרגיה שהוביל בעלייה של 3.9%. מניות שירותי התקשורת השיגו ביצועים טובים יותר בהשוואה      ל-S&P 500, ונעזרו בהכנסות של פייסבוק ואלפבית (גוגל). מניות הטכנולוגיה פגרו מאחור, הושפעו מירידה במנית במיקרוסופט, חרף העובדה כי דיווחי החברה עלו על הערכות הקונצנזוס. גם מניות הבריאות היו חלשות, על רקע ירידות של מספר יצרניות תרופות.

ה-Fed לא משנה גישה חרף התאוששות הכלכלה

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי האמריקאי התכנסה השבוע, ולמרות שדיווחה על שיפור בביצועים הכלכליים, היא לא אותתה שתשנה את תוכנית הרכישות ותחל להפחית מרכישת הנכסים בקרוב. יו"ר הפדרל ריזרב האמריקני, ג'רום פאוול, אמר כי אין זה הזמן לדון בהקלת בקניית האג"ח. הוא הוסיף כי בעוד שהכלכלה השתפרה מאז דצמבר, היא צריכה להתקדם משמעותית, ויידרש עוד זמן. פאוול חזר ואמר כי ב-FOMC צופים כי לחצי המחירים בטווח הקצר נובעים מצווארי בקבוק המונעים על ידי המגפה ואלו יהיו זמניים. בשוק ציפו מה-FOMC לרמז כי בסופו של דבר יצמצמו רכישות הנכסים בסוף הקיץ או לתוך ה2022, אך זה לא קרה. שוק החוזים העתידיים לריבית ה-Fed ממשיך לצפות לעלייה מוקדמת יותר בשיעור הריבית, לעומת התחזיות של קובעי המדיניות.

הצמיחה בארה"ב האיצה ברבעון הראשון

התוצר המקומי הגולמי בארצות הברית התרחב ב-6.4% ברבעון הראשון של השנה (לעומת הרבע הקודם, במונחים שנתיים), בהמשך להתרחבות של 4.3% שנרשמה ברבעון האחרון של 2020. בקצב הנוכחי, הרפיון הכלכלי שנגרם על ידי המגפה יהיה להיספג עד אמצע השנה. העזרה המרכזית לשיפור הכלכלי הגיעה מזינוק בולט בצריכה הפרטית שהשתקמה, ככל שענפי המשק נפתחו מחדש. ביום שישי, ארה"ב דיווחה על זינוק שיא של 21.1% בהכנסה האישית במארס ועלייה של 4.2% בהוצאות האישיות. אלו הונעו על ידי סיבוב נוסף של תמיכה (התוכנית של ביידן). שיעור החיסכון עלה ל-27.6% במארס, לעומת 13.9% בפברואר כאשר התשלומים פגעו בחשבונות השיקים של האמריקאים. הדבר מצביע על כך שלצרכנים יש יכולת הוצאה רבה העומדת לרשותם, במקביל לפתיחת המשק. נזכיר כי, שיעור החיסכון הגיע לשיא של 33.7% באפריל אשתקד, לאחר הסיבוב הראשון של הסיוע הממשלתי.

הודו מסתבכת בתוך משבר הקורונה

הודו הפכה למוקד המגיפה העולמית כאשר היא נאבקת לחסן את אוכלוסייתה המסיבית על רקע גל עצום של מקרי קורונה. המערכת הרפואית במדינה נמצאת במתח מקסימלי ומתמודדת עם מחסור בכוח אדם וציוד. סיוע חוץ גויס מרחבי העולם. סופקו להודו חיסונים, חמצן וציוד רפואי אחר, אך גורמים רשמיים מאותתים כי המחסור יימשך לאור גודלו של המשבר. כעת, מאובחנים כ-385,000 הודים ביממה, אם כי נראה כי שיעור ההדבקה האמיתי הוא פי כמה מאותה רמה. המשבר בהודו מצביע על הפער וההתנתקות בין העולם המפותח למתעורר, בכל האמור למחזור העסקים. פער זה יוותר בשנים הקרובות.

ביידן מציג תוכנית המתמקדת בחינוך, טיפול בילדים

לפני קיומו של מושב משותף של הקונגרס, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חשף תוכנית הוצאות בהיקף של 1.8 טריליון דולר שנועדה לחזק את החינוך והטיפול בילדים ואף לספק חופשת משפחה בתשלום. ביידן מעוניין לשלם עבור חלק מההוצאות החדשות באמצעות העלאת רווחי ההון ומס הדיבידנדים על אלה שמרוויחים יותר ממיליון דולר בשנה משיעור של 20% לכדי 43.4%, כולל תוספת של Medicare גם עבור בעלי שכר גבוה. שיעור מס ההכנסה הגבוה ביותר יעלה ל-39.6% לעומת 37%.

ביידן דחה השבוע תוכנית תשתית חלופית שהציעו המחוקקים הרפובליקנים, שהיתה קטנה וממוקדת יותר משלו. הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין ממערב וירג'יניה, אמר השבוע כי לא נוח לו מהעלות הגבוהה של תוכנית המשפחות האמריקאית והביע ספקנות לגביה. כלומר, על רקע מבנה הסנאט, לא יהיה פשוט לביידן לאשר את התוכנית.


הזירה הטכנית

 Philip Morris (PM, 95.00 דולר)          
                       
יצרנית הסיגריות והטבק, Philip Morris,  דיווחה על רווח והכנסות ברבעון הראשון שעמדו בציפיות, שכן הצמיחה במשלוחי הסגמנט ה"לוהט" - יחידות טבק המחוממות  - סייע לקזז את הירידה שנרשמה במכירות הסיגריות.

הרווח הנקי עלה ל-2.42 מיליארד דולר, או 1.55 דולר למניה, לעומת 1.83 מיליארד דולר, או 1.17 דולר למניה, ברבע הראשון, לפני השנה. ללא סעיפים חד-פעמיים, הרווח המתואם למניה הגיע לכדי 1.57 דולר, מעבר לקונצנזוס השוק שעמד על 1.40 דולר.

ההכנסות נטו עלו בשיעור של 6.0% לרמה של 7.59 מיליארד דולר, לעומת קונצנזוס של 7.27 מיליארד דולר. משלוחי הסיגריות ירדו ב-7.3% ל -145.51 מיליארד יחידות, כאשר משלוחי מרלבורו צנחו ב-9.4% לכדי 53.68 מיליארד יחידות, בעוד משלוחי יחידות הטבק (מחומם IQOS) נסקו     ב-29.9% לכדי 21.73 מיליארד יחידות.

כאמור, "ביצועים אלה הונעו על ידי העוצמה המתמשכת של IQOS ומשקפת את מגמות המשתמשים, הנפח ונתח השוק, וכמו גם התקדמות נוספת בצד ההתייעלות, עלויות הייצור והתפעול", אמר המנכ"ל אנדרה קלנצופולו. "התוצאות שלנו נהנו גם מתזמון של גורמים ספציפיים, בעיקר הקשורים למשלוחים בשווקים מסוימים ומהשקעות מסחריות, אך אלו צפויים להתמתן ברבעון השני."

החברה צופה בשנת 2021 לרווח מתואם למניה ברמה של 5.95 $ עד 6.05 $.

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קניה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 62.48 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 96.64 דולר.



Texas Instruments(TXN, 180.51  דולר)
   
 
מניות יצרנית השבבים Texas Instruments הגיבו באופן שלילי לדוחות הכספיים, למרות שהחברה דיווחה על הכנסות ורווחים ברבעון הראשון שעקפו את הערכות השוק וגם העניקה תחזיות חזקות לרבע השני.

החברה דיווחה על הכנסות של 4.29 מיליארד דולר ברבעון הראשון לעומת קונצנזוס של 4.00 מיליארד דולר. הרווח המתואם הסתכם ב-1.87 דולר למניה לעומת אומדן ל-1.58 דולר למניה. הרווח התפעולי ברבעון היה 1.94 מיליארד דולר לעומת אומדני קונצנזוס של 1.71 מיליארד דולר.
מניות טקסס אינסטרומנטס צנחו לאחר ההודעה, כנראה המשקיעים רצו יותר...

עם פרסום הדוח אמר המנכ"ל: "ההכנסות גדלו ב-29% לעומת הרבעון המקביל לפני שנה בגלל ביקוש חזק בתחום האלקטרוניקה התעשייתית, הרכב והאישית. בעסקי הליבה שלנו הכנסות אנלוגיות צמחו ב -5% ומעבדים זינק ב-7%. לעומת לפני שנה הכנסות מגזר האנלוגיה צמח ב-33% ועיבוד עלה ב-17%. "

טקסס אינסטרומנטס דיווחה גם על ציפיות לרבעון השני של מכירות למניה בטווח של 1.68 עד 1.92 דולר, לעומת צפי השוק ל- 1.69דולר.
טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 115.73 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 189.88 דולר.


Microsoft (MSFT, 252.18 דולר)

גם מיקרוסופט ניצחה את התחזיות. ענקית הטכנולוגיה דיווחה על הכנסות של 41.7 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים במארס ועלייה של 19% לעומת השנה המקבילה. הייתה זו צמיחת ההכנסות הגדולה ביותר שלה מאז 2018. הרווח הסתכם ב-15.5 מיליארד דולר, עלייה של 44%. הרווח שאינו לפי GAAP היה 1.95 דולר למניה.

השוק העריך הכנסות בגובה של 41 מיליארד דולר, ורווח למניה של 1.78 דולר. מיקרוסופט מתקרבת לאבן דרך של שווי שוק של 2 טריליון דולר; מניות החברה עלו השנה ב-20%. בחברה ממשיכים לראות ביקוש הולך וגובר לשירותי הענן ובמיוחד שהמגפה האיצה את אימוץ הטכנולוגיה. הכנסות הענן זינקו בקצב שנתי של 33%     ל-17.7 מיליארד דולר. השוק צפה האטה בקצב הצמיחה בפעילות הענן, בה מיקרוסופט מחזיקה בנתח השוק השני אחרי אמזון.

מבין הפעילויות החדשות של מייקרוסופט נציין את:

• הקמת שיתוף פעולה בהיקף של 21.8 מיליארד דולר עם צבא ארה"ב לייצור אוזניות מציאות מדומה מסוג HoloLens לחיילים.

• הודעה על תוכניות פתיחה מחודשת של קמפוס המטה.

• הוספת תכונות שונות לתוכנת שיתוף הפעולה של Teams.

• השלמת רכישת חברת ZeniMax Media בשווי 7.5 מיליארד דולר. על פי הדיווחים גם Pinterest ו-Discord על הכוונת.

• לאחרונה, הודיעה החברה על רכישת Nuance Communications בסך 19.7 מיליארד דולר.

טכנית, המניה נמצאת בעמדת מכירה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 159.01 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 259.35 דולר.