סקירת מומחי המסחר על ידי מומחי פאנדר >> הזעזוע אם טראמפ יזכה

הערכות אם קלינטון תזכה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

בעז קידר
08/11/2016

יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, מתייחס בסקירתו השבועית לבחירות לנשיאות בארה"ב שייערכו היום ומעריך כי "השוק כבר מוכן לכל תוצאה אפשרית אך אין ספק שגורם הפחד במקרה של ניצחונו של טראמפ עשוי לטלטל את השווקים למרות שאנו מעריכים כי מהר מאוד זה צפוי לתקן". חברון מציין כי "בשנה הנוכחית כבר קיבלנו הפתעה פוליטית שטילטלה את השווקים (תוצאות משאל העם בבריטניה), אך הזעזוע הוכיח להיות קצר טווח". 
 
חברון מתייחס להשפעת הזוכה בבחירות בארה"ב להחלטת הפד להעלות את הריבית בחודש הבא ומעריך כי "בהחלט ייתכן שהפד ירצה לשדר עסקים כרגיל ולהעלות את הריבית. דחייה של הריבית בעקבות הבחירות תתרחש רק במקרה של טלטלה מאוד רצינית בשווקים, אחת שדומה לזו שהתרחשה בתחילת השנה בעקבות הקריסה של מחירי הנפט. אנחנו לא צופים אחת כזו או אפילו דומה לה, במידה וטראמפ ינצח בבחירות. עם זאת, אסור לשכוח את הנפט שבינתיים ממשיך לאבד גובה ובהחלט עשוי להפוך לטריגר שלילי נוסף בשווקים". 
 
חברון מתייחס לירידות בשוקי המניות שהחלו לקראת סוף חודש אוקטובר ונמשכו עוד בשבוע שעבר. כך, ירידה רוחבית נרשמה בכל הסקטורים המרכיבים את מדד S&P 500. חברון מציין כי "כבר בתחילת ספטמבר המלצנו להוריד חשיפה לשוק האמריקאי, רק בעקבות החשש מפני שינוי המערכת הבחירות לטובת טראמפ שיערער את השווקים. גם החלטת הריבית המתקרבת והתנודתיות של הנפט יצרו אצלנו חשש. כעת המדד רק 2% למעלה מתחילת השנה אבל יתקן מעט עד לתוצאות. גורם הפחד שנוצר סביב הבחירות וההמתנה לקראת העלאת הריבית בעוד כחמישה שבועות יחד עם מחיר הנפט ששוב חוזר לאבד גובה, מצליחים בינתיים לנטרל את האפקט החיובי של עונת הדוחות".
 
בהתייחס לאג"ח הממשלתי, חברון אומר כי "בהמשך להמלצותינו מתחילת חודש יולי ולאחר החלטת ריבית הפד בחודש ספטמבר, אנו ממשיכים להמליץ על החזקת תיק האג"ח במח"מ קצר יחסית של כ-3.5 שנים.  חברון מוסיף כי "ההסתברות המעט גבוהה יותר לבחירתה של קלינטון (לפחות על פי הסקרים), הנתונים תומכי העלאת ריבית בארה"ב, והעלייה האחרונה בציפיות האינפלציה בעולם (למרות הירידה השבועית שהציגו) מצדיקים להערכתנו בתקופה הקרובה החזקת תיק האג"ח במח"מ קצר. זה נכון שניצחון של טראמפ סביר שיביא בשלב הראשון לירידת תשואות, הן כתוצאה מאי- הוודאות הסובבת אותו והן כתוצאה מתהיות בכל הנוגע לאפשרות להעלאת הריבית כבר בדצמבר. מצד שני, לאור הצהרותיו של המועמד הרפובליקני, בייחוד בכל הנוגע לנקיטה בהרחבות פיסקליות משמעותיות, בטווח הזמן המעט ארוך יותר (ובמידה והצהרותיו אכן ימומשו) סביר שנראה תשואות ברמה גבוהה יותר".

FXCM ישראל: "ניצחון של קלינטון ישמר את הסטטוס קוו ויסלול את הדרך של הפד להעלאת ריבית"

התגובה של השווקים לכל אורך השבועות האחרונים ברורה למדי. סבירות גבוהה לניצחון של קלינטון מביא להתחזקות הדולר והנכסים המסוכנים, ואילו בכל פעם שטראמפ מרים את ראשו הדולר קורס והמניות גם כן יורדות. את הדינמיקה הזו אנו צפויים לראות לאורך היממה הקרובה ככל שתוצאות האמת, בעיקר במדינות המפתח, יתחילו לזרום.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "לאחר שצנח ביום שני אל מתחת לרף 3.78, הדולר-שקל מתאושש בחוזקה מעלה ומטפס אל מעל 3.81, וזאת על רקע סגירת חקירת המיילים נגד הילרי קלינטון וחלק מתוצאות האמת שמעידות על היתרון של קלינטון במדינות המפתח. התגובה של השווקים לכל אורך השבועות האחרונים ברורה למדי. סבירות גבוהה לניצחון של קלינטון מביא להתחזקות הדולר והנכסים המסוכנים, ואילו בכל פעם שטראמפ מרים את ראשו הדולר קורס והמניות גם כן יורדות. את הדינמיקה הזו אנו צפויים לראות לאורך היממה הקרובה ככל שתוצאות האמת, בעיקר במדינות המפתח, יתחילו לזרום. השווקים גם מעוניינים לראות ניצחון חד משמעי של קלינטון. במידה ותוצאות האמת יהיו צמודות ויאפשרו לדונלד טראמפ לערער על התוצאות, הדבר גם כן יכביד על הדולר והמסחר בשווקים. ניצחון של קלינטון ישמר את הסטטוס קוו עם המדיניות הכלכלית של אובמה ויסלול את הדרך של הפד להעלאת ריבית. ניצחון של טארמפ, מנגד, טורף את כל הקלפים ועשוי לחולל בשווקים תגובת שרשרת בדומה לברקסיט, שתסבך את התמונה עבור הפד ואולי יביא לדחיית העלאת הריבית הצפויה בדצמבר".הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.