תערוכה חדשה ובחינם בירושלים >> מאות דימויים ודמויות מיניאטוריות, כמו פסיפס צבעוני, שמהווים יחדיו ציור בפני עצמו ויתגלו לעין רק ממבט קרוב

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

קרן מרדכי
15/11/2016

בציורי השמן של האמנית ענת אגמי, נחשף עולם מופלא ונסתר, שבו מאות דימויים ודמויות מיניאטוריות, כמו פסיפס צבעוני, אשר כל אחד מהם מהווה ציור בפני עצמו, והם מתגלים לעין רק ממבט קרוב. שיטת העבודה של אגמי נשענת על הלא נודע. היא אינה יודעת מראש מה יהיה נושא הציור, והוא מתגלה לפניה, רק תוך כדי תהליך העבודה.
                                       
בתערוכה: 'חשיפות', במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה בירושלים, מוצגים ציורי השמן הגדולים והמרשימים שלה, בהם חוזרים מוטיבים של בעלי חיים, ילד העומד על צוק וילדות מצוירות, כשגבן לצופה. הקומפוזיציות השונות יוצרות תחושת כמיהה של מבט אל עבר אופק לא מוגדר. 
 
אגמי, בשנות השישים לחייה, היא ילידת אנגליה ואם לטומי ויאן, מוזיקאים מוכשרים, יוצאי 'אקס פקטור’ ישראל, היא למדה בעבר משחק בבית צבי ועסקה בתיאטרון מספר שנים. בין לבין, הספיקה לעבוד גם כשנתיים בספארי בר"ג, כמטפלת באריות.  לציור הגיעה רק בגיל 28, בעת שעבדה בחנות פרחים. רישומיה הראשונים נעשו בעט על נייר עטיפה חום, ששימש לעיטוף זרי הפרחים. בניסיונות ההם מצאה את הדמויות הקטנות המזוהות אִתה, שנולדו תוך כדי השרבוט על הנייר. 
 
את מלאכת היצירה, היא משווה לרכיבה על האופנוע שלה, הארלי דוידסון (היא אחת   מעשר נשים ישראליות, הרוכבות על 'הארלי'). הרכיבה מרוקנת את התודעה, ופותחת אותה אל תחושה גולמית וחופש לרעיונות, שמקבלים צורה לאחר מכן במשטח הציור. 
 
כעת ניתנת הזדמנות להיחשף לעבודותיה במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה, אשר פתח שעריו בשנים האחרונות להצגת יצירות אמנות של אמנים ישראלים חדשים, לצד אמנים ישראלים מוכרים. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.