רשות המיסים >> נחשפה רשת שהבריחה בתחכום רב מכולות ובהן סיגריות מזוייפות וסחורות אסורות בייבוא

מנהל תפעול במחסן רישוי וחשודים נוספים החברים ברשת נעצרו בחשד לניסיון הברחת ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות מזויפות והוברבורדים

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

רשות המיסים
17/11/2016

רשות המסים "שמה" ידה לאחרונה על רשת שעסקה בהברחת מכולות עם סיגריות מזויפות וסחורות אחרות האסורות ביבוא, בהם הוברבורדים. במסגרת חשיפת הרשת נעצר על ידי חקירות מכס ומע"מ חיפה, אבי פילו, מנהל תפעול במחסן רישוי של 'גולד בונד – קונטרם' (מחסן בפיקוח ורישיון מינהל המכס, אשר מאפשר ליבואן לאחסן בו מטענים בטרם שולמו המסים עבורם ובטרם שוחררו מפיקוח המכס) בחשד כי היה חבר ברשת שהבריחה סיגריות מזוייפות וסחורות אסורות בייבוא באמצעות הסלקתם במכולות. מעצרו של פילו בא בעקבות מעצרם של שני חשודים נוספים בפרשה, יצחק פרץ ויהודה חודדה, שפרקו במחסן שהוכן מבעוד מועד במושב בן זכאי מכולה ובה כ- 215,000 חפיסות סיגריות "מרלבורו" החשודות כמזויפות ומוברחות. חקירת הפרשה נעשתה בשיתוף פעולה עם יחידת הסמים של מכס אשדוד ויחידת "יעדים" ברשות ומסים.
 
על פי המוצהר ברשימון הייבוא, המכולה שנתפסה בעת פריקתה ע"י פרץ וחודדה הייתה אמורה להכיל כ- 600 קרטונים של ספוג לניקוי כלים. ואכן  בחלקה הקדמי של המכולה היו מספר ארגזים של ספוג לניקוי, אולם בחלקה האחורי אוחסנו ארגזי הסיגריות המוברחות. בעקבות מעצרם של השניים, הגיעו חוקרי מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה למשרדי "גולד בונד – קונטרם" המפעילה מחסן רישוי באשדוד ושם איתרו את מנהל התפעול במחסן, אבי פילו, שנלקח לחקירה וקשר עצמו להברחה. עם התקדמות החקירה נעצרו שלושה חשודים נוספים, דוד זכריה, דוד סעדי ועאדל כולאב בחשד שהיו "הרוח החיה" ברשת.
 
ממצאי החקירה העלו כי ההברחות התבצעו באופן קבוע, שיטתי ומתוחכם. בכל  הברחה, יובאו שתי מכולות בו זמנית, האחת הכילה סחורה לגיטימית שאינה חייבת במס, כמו ספוגים, תיקים, בגדים והשנייה הכילה סחורה מוברחת. המכולה עם הסחורה הלגיטימית הוצאה ע"י חברי הרשת ממחסן הרישוי למחסן בבן זכאי, שם בוצעה החלפה בין הסחורות - המוברחת והלגיטימית. ולאחר זמן מה, בעזרתו של מנהל התפעול במחסן הרישוי של חברת "גולד-בונד" הוברחה למחסן הרישוי המכולה עם הסחורה המוברחת, שקיבלה מסמכי ייבוא, כאילו מכילה את הסחורה הלגיטימית ונשלחת לדרכה. חקירת הפרשה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.