טבע ישראל תשווק קנאביס רפואי הנצרך באמצעות משאף חדשני המיוצר על ידי חברת Syqe Medical הישראלית

הקרנות שמחזיקות את המניה 

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
אבינועם ספיר מנכל טבע ישראל צלם ראובן קפוצינסקי.אבינועם ספיר מנכל טבע ישראל צלם ראובן קפוצינסקי.

עומר רגב
29/11/2016

לראשונה יתאפשר שיווק קנאביס במשאף – שהינו האמצעי היעיל ביותר למתן הצמח – כטיפול רפואי מן המניין
 
זהו המשאף הראשון המאפשר מתן צמחים ברמת בטיחות ודיוק של תרופה וצפוי לעמוד בדרישות המתגבשות של מתווה משרד הבריאות
 
שיתוף פעולה זה בתחום הכאב – שהינו אחד מתחומי הליבה של טבע – מדגים את מחויבות החברה לשיפור בריאותם של מטופליה ועולה בקנה אחד עם אסטרטגית 'טבע ישראל' שמשקיעה או חוברת לחברות הזנק מקומיות ויוזמות ישראלית פורצות דרך תוך הנגשת טכנולוגיות חדשניות ומכשור רפואי מתקדם   
 
חברת טבע ו- Syqe Medical הישראלית ( סאיקי מדיקל ) הודיעו הבוקר כי חתמו על הסכם הפצה ושיתוף פעולה בישראל לפיו לראשונה בעולם יתאפשר שיווק קנאביס במשאף, שהינו האמצעי היעיל ביותר למתן הקנאביס. זו הפעם הראשונה שתחום הקנאביס הרפואי עומד בסטנדרטים פרמצבטיים למתן בשאיפה. על פי ההסכם, 'טבע ישראל' –– תהיה המשווקת והמפיצה הבלעדית בישראל של משאף Syqe למתן קנאביס רפואי – אותו פיתחה חברת Syqe Medical.
 
מזה כשנה משאף Syqe Medical, נמצא בשימוש קבוע בבית חולים רמב"ם, באישור משרד הבריאות. זהו למעשה בית החולים הראשון בעולם בו צמח הקנאביס מהווה טיפול רפואי מן המניין. במסגרת שיתוף הפעולה עם טבע ישראל, יורחב השימוש במשאף של Syqe לשימוש ביתי – בכפוף לקבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות.
 
הבשורה הרפואית והחדשנות הטכנולוגית שמביא עמו משאף Syqe:

Syqe Medical, שהינה חברה ישראלית המפתחת טכנולוגיות למתן פרמצבטי של צמחים גולמיים בשאיפה – פיתחה משאף ייחודי וראשון בעולם המאפשר מתן מדיד של צמחים ברמת דיוק ובטיחות של תרופה. הצמח הראשון אותו הטמיעה החברה במשאף הינו קנאביס רפואי. החברה השלימה מספר ניסויים קליניים אשר הראו את דיוק המשאף ועמידתו בסטנדרטים פרמצבטיים למתן קנאביס בשאיפה. הטכנולוגיה של Syqe Medical מבצעת בצמח שינוי מבני בלבד, משמרת את כל תכונותיו ומאפשרת מתן בטוח, מדויק ומדיד באמצעות שאיפה.
 
ריכוז החומר הפעיל הניתן מצמח הקנאביס, כפי שנמכר בשנים האחרונות, אינו ידוע בדרך כלל, ולכן, בהיעדר מינון מדויק, לא ניתן היה עד כה להתייחס לקנאביס רפואי כטיפול רפואי מן המניין, דבר שהיקשה על החולים הזקוקים לטיפול זה וכן על הרופאים המטפלים.
 
Syqe Medical צופה כי משאף Syqe יחולל מהפיכה עולמית בתחום מאחר והוא מעניק לראשונה אפשרות להתייחס לקנאביס כטיפול רפואי מן המניין תוך שליטה מדויקת על המינון והתאמתו לחולה וכאבו. המשאף מאפשר לצוות הרפואי להעניק את המינון האופטימלי של צמח הקנאביס, כך שהמטופל יזכה להקלה בסימפטומים מהם הוא סובל תוך מזעור ההשפעות הפסיכו-אקטיביות. יתרון נוסף של המשאף נעוץ בכך שהוא מאפשר טיפול נוח וזמין לחולים שאינם מעוניינים לצרוך קנאביס באמצעות עישון.  
 
"טבע ישראל נכנסת לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב, שהינו אחד מתחומי הליבה של החברה", אמר היום אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל, מנהל אשכול מדינות אפריקה ומזרח-תיכון ומנהל החדשנות בשווקים המתעוררים: "טכנולוגיה מתקדמת ומכשור רפואי פורץ דרך – כמו אלו שפותחו על ידי Syqe Medical, ואשר מייצרים ערך טיפולי רב לחולה ולצוות הרפואי כאחד – משתלבים היטב באסטרטגיה של טבע ישראל, החורטת על דגלה חדשנות בכל תחומי פעילותה, אם בפיתוח מבית ואם בהשקעה או בחבירה לחברות הזנק ישראליות פורצות דרך".

יו"ר Syqe Medical, ד"ר איתן חי עם, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם טבע ישראל. כרופא וכמנהל במערכת הבריאות ההתרגשות גדולה היות וזוהי בשורה משמעותית לחולים הזקוקים לקנאביס. למעשה, באמצעות משאף Syqe, אנו עוברים משימוש בקנאביס לטיפול בקנאביס. המשאף פותר לרופאים את בעיית רישום הצמחים לעישון ומהווה פתרון לחולים על ידי כך, שלראשונה, יוכלו לקבל מינון מדויק של קנאביס רפואי." 
 
פרופ' איילון אייזנברג, מנהל מחלקת מחקר בכאב, המרכז הרפואי רמב"ם: "היקף השימוש בקנאביס רפואי להקלת כאב וסימפטומים נוספים גדל מאוד בשנים האחרונות. הבעיה העיקרית העומדת בפני רופאים וחוקרים, היא העדר היכולת לאמוד את כמות הקנאביס הניתנת כיום בעישון או באידוי, יכולת זו מהווה את הבסיס להענקת טיפול ראוי ולקיום מחקר מדעי משמעותי. פיתוח של משאף מדיד זה הינו תקוותנו הגדולה מאחר והוא יאפשר מתן קנאביס במינון מדויק ואמין, אשר מהווה פריצת דרך בטיפול באמצעות קנאביס ובשימוש הרפואי בו בארץ ובעולם."

ע"פ הנתונים, במדינת ישראל נכון לשנת 2016 קיימים כ-26,000 רישיונות לצריכת קנאביס רפואי וההערכות הן שעד שנת 2018 מס' הרישיונות יוכפל.  בעוד שעד כה למשרדי הבריאות בארץ ובעולם לא היה מענה רפואי לרוב המטופלים הצורכים קנאביס באמצעות שאיפה (כ-90% מהמטופלים בעולם), משאף Syqe מעניק את הפתרון האולטימטיבי עבור חולים אלו ומאפשר להם לקבל את המינון האופטימלי עבורם ובכך להקל על סבלם באופן הטוב ביותר.
 
שיתוף הפעולה בין טבע לסאיקי:

שיתוף הפעולה האסטרטגי עם טבע יבוא לידי ביטוי בכך ש-Syqe Medical תהיה אחראית על ייצור המשאף ומחסניות מתכלות, ואלו ישווקו ויופצו באמצעות טבע ישראל לגורמים הרלוונטיים ובהם - רופאים, אחיות, בתי חולים, מרפאות כאב, מרפאות אונקולוגיות, בתי מרקחת ועוד. השיווק וההפצה של משאף Syqe והמחסניות על ידי טבע, ייעשו בסטנדרטים הפרמצבטיים הגבוהים ביותר על פיהם פועלת טבע. משאף Syqe יהיה מיועד למגוון רחב של חולים, הסובלים ממחלות שונות, על פי האינדיקציות המאושרות על ידי משרד הבריאות הישראלי. 
 
'טבע ישראל' ו- Syqe Medical עוסקות בימים אלו, בין היתר, בהקמת מערך תמיכה והדרכה לחולים ולצוותים הרפואיים שיהיה מורכב מצוות אחים ואחיות שיוקם במיוחד לשם כך. מטרת הצוות הנה להעניק לחולה שירות מלא והדרכה ותמיכה בעת השימוש במשאף Syqe לשם מקסום אפקטיביות הטיפול ובכפוף לקבלת האישורים המתאימים ממשרד הבריאות.  
 
אודות טבע ישראל: 

טבע ישראל הינה חברת בת של טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ – אחת מעשר חברות הפארמה הגדולות בעולם והחברה הגנרית הגדולה בעולם, המספקת פתרונות בריאות ממוקדי מטופל, באיכות גבוהה, המאפשרים למיליוני מטופלים לשפר את בריאותם ולהרגיש טוב יותר. טבע ישראל משמשת כזרוע השיווקית של טבע העולמית לשוק הישראלי, ואמונה על שיווק מוצרים ותכשירים שונים של טבע, ביניהם, תרופות אינובטיביות וגנריות, תרופות מרשם ממותגות ותרופות ללא מרשם. כחלק מתפיסת שירות ייחודית בשוק הבית הישראלי, ממלאה טבע ישראל תפקיד רחב בעולמות הבריאות, מהווה שחקן מוביל אף בתחומים שמעבר לתרופה, ומעניקה פתרונות מגוונים וחדשניים ללקוחות, מטופלים וצרכנים, הכוללים ציוד ומכשור רפואי, שירותי אבחון ושירותים רפואיים מתקדמים אחרים. טבע ישראל מחויבת לחדשנות מתמדת, ומשמשת כשוק פיילוט וכחממה לחדשנות עבור טבע העולמית, ביוזמות עסקיות, מודלים ייחודיים והשקעה במיזמים מבטיחים. בתוך כך, מעודדת טבע ישראל יוזמות ושיתופי פעולה עם שחקנים מכל קצוות שוק הבריאות, מהארץ ומחו"ל לקידום הבריאות בישראל. 
  
אודות Syqe Medical:

Syqe Medical שואפת להפוך את הקנאביס וצמחים אחרים לתרופות מרשם מקובלות. הצמח הראשון אותו הטמיעה החברה במשאף Syqe הנו קנאביס רפואי, ובעתיד בכוונת החברה להטמיע צמחים נוספים. החברה הוקמה בשנת 2011 ובשנת 2013 התקיים המחקר הקליני הראשון בבית חולים רמב"ם בחיפה בהובלת פרופ' אילון אייזנברג אשר הראה את דיוק המשאף ועמידתו בסטנדרטים פרמצבטיים למתן קנאביס בשאיפה. המחקר פורסם במגזיןJournal of Pain & Palliative Care Pharmacotherapy.
 
אודות משאף Syqe:

משאף  Syqeהמדיד הינו מכשיר רפואי ראשון מסוגו אשר פותח על ידי צוות מולטי דיסציפלינארי במשך 5 שנים של עבודה אינטנסיבית. המשאף מבקר טמפרטורה וזרימות אוויר בזמן אמת ומשלב מנגנון ייחודי להגברת היענות טיפולית והגברת הספיגה. בכך המשאף מאפשר רמת דיוק חסרת תקדים למתן בשאיפה. המשאף מיוצר בישראל ופותח באמצעות מדפסות תלת ממד מיוחדות של חברתStratasys .

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.