ועדת הכלכלה אישרה את הרפורמה להגברת התחרות בשוק התקשורת הקווית

הוט תוכל להיכנס לתשתיות בזק ב-1 באוקטובר 2017 ושרי התקשורת והאוצר יצטרך לקבוע מחיר חדש לשימוש בתשתיות עד 1 באפריל 2018 – ואם לא יקבעו מחיר עד אז יצטרכו השרים להגיע לוועדת הכלכלה כל 4 חודשים ולדווח על הסיבה לכך.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

איתי שלוסברג
11/12/2016

הוט תוכל להיכנס לתשתיות בזק ב-1 באוקטובר 2017 ושרי התקשורת והאוצר יצטרך לקבוע מחיר חדש לשימוש בתשתיות עד 1 באפריל 2018 – ואם לא יקבעו מחיר עד אז יצטרכו השרים להגיע לוועדת הכלכלה כל 4 חודשים ולדווח על הסיבה לכך

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה לדון בפרק התקשורת מתוך הצעת חוק התוכנית הכלכלית ל-2017-2018 ("חוק ההסדרים"), ועסקה ברפורמה להגברת התחרות בשוק התקשורת הקווית. לפיהם החברות בזק והוט יחויבו לאפשר לחברות תקשורת מתחרות לעשות שימוש בתשתיות שלהן.

הישיבה הקודמת הסתיימה לאחר שלא הייתה הסכמה באשר למנגנון לקביעת המחיר שתשלם הוט על השימוש בתשתית בזק, והיו"ר כבל דרש מהצדדים להגיע להסכמה בעניין עד ליום שלישי הקרוב, והודיע כי אם הם לא יצליחו לעשות זאת אז הוא והוועדה יקבעו את ההסדר. קודם לכן הוסכם כי הוט תוכל להשתמש בתשתית של בזק החל מה-1 באוקטובר 2017, עוד הוסכם כי החברות ינהלו בניהן משא ומתן לקביעת המחיר. בישיבה היום הוועדה אישרה את המתווה שהציג היו"ר כבל לקביעת המחיר. היו"ר כבל אמר כי הוא מצפה ממשרד התקשורת לצאת תוך זמן קצר לשימוע לקביעת המחיר. לדבריו, שר התקשורת, בהסכמת שר האוצר, יחויבו לפרסם תקנות ראשונות של המחיר ב-1 באפריל 2018, ואם הם לא יעשו זאת עד אז כל חברה שתמצא עצמה נפגעת מכך תוכל לפנות בעניין לבג"ץ.

סמנכ"לית הרגולציה של בזק, שרון פליישר בן יהודה, אמרה כי בג"ץ הוא לא פתרון וייקח זמן רב עד שתתקבל הכרעה, היו"ר כבל השיב כי זה הפתרון הכי טוב שאפשר להשיג. סמנכ"לית הרגולציה של הוט, מיכל פליישר, אמרה כי הוט מעדיפה שהמחיר יקבע מחרתיים, שכן היא צריכה ודאות. היו"ר כבל השיב כי אף אחד לא יוצא עם מלא תאוותו בידו, ואמר כי הגיע הזמן שכולם יתחילו לחשוב על הצרכן. ח"כ רועי פולקמן הזהיר ממחיר גבוה מדי שיהפוך את הרפורמה ללא כדאית ומנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, השיב לו כי "כמו שאתם קובעים את מחירי הדיור אנחנו קובעים את מחירי התקשורת". היו"ר כבל אמר כי הוא נלחם מלחמת עולם למען הרפורמה ומנסה למצוא את האיזיון בשביל הציבור. כדי לוודא שהשרים אכן יקבעו מחיר הציע ח"כ כבל כי במידה ועד ל-1 באפריל 2018 לא יקבע מחיר יגיעו שרי האוצר והתקשורת בעצמם לוועדת הכלכלה, אחת ל-4 חודשים, לדווח על הסיבה לכך. הוועדה אישרה את ההצעה, אולם לאחר מכן ביקש ח"כ פולקמן דיון מחדש בהצעה והיו"ר כבל וח"כ ביטן התנגדו לכך בתוקף. עם זאת הרפורמה אושרה אך ח"כ פולקמן הגיש את בקשתו לדיון מחדש.
 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.