קרן הגידור Adar Capital מצפה שוונצואלה תמשיך לפרוע את חובותיה ב-2017

בדוח של Adar Capital נטען שבמשך שנתיים המשקיעים ניכו אג"ח שהנפיקו הרפובליקה של ונצואלה ו- Petróleos de Venezuela, S.A.ביותר מ-30% לשנה על אג"ח שחלות ב-2022 או מוקדם יותר, עם שיעורי ריבית של 20% או יותר על שאר האג"ח

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

עידו אסייג
11/12/2016

לפי התחזית הפיננסית האחרונה לגבי ונצואלה שפרסמה היום קרן הגידור Adar Capital Partners, המדינה הזאת תמשיך לפרוע את חובותיה כרגיל כפי שהיא עושה מאז 2014, ותפרע הון של 32.4 מיליארד דולר. במקרה שלא תהיה לוונצואלה גישה לשווקים הבינ"ל ב-2017, היא תצטרך לפרוע רק 6.6 מיליארד דולר, בהחלט סכום גדול, אבל לא כל כך גדול בהתחשב בגודל ובפוטנציאל של ונצואלה.

לדברי דייגו מרינברג, מנהל תיקים ב-Adar Capital, "מאז תחילת המחצית השנייה של 2014, כשמחיר הנפט החל לצלול מיותר מ-$100 לחבית WTI למחיר המינימום של $26 במרץ השנה וההתאוששות לרמתו הנוכחית של $45-50, השווקים קבעו את המחירים על סמך ציפייה שוונצואלה וחברת הנפט הראשית שלה יפסיקו לפרוע חובות, אבל הם טעו". 

בדוח של Adar Capital נטען שבמשך שנתיים המשקיעים ניכו אג"ח שהנפיקו הרפובליקה של ונצואלה ו- Petróleos de Venezuela, S.A.ביותר מ-30% לשנה על אג"ח שחלות ב-2022 או מוקדם יותר, עם שיעורי ריבית של 20% או יותר על שאר האג"ח. כמדינה שתלויה בסחר בינ"ל ושבה המדינה היא היצואנית והיבואנית המובילה של סחורות, Adar Capital לא מצפה שהיא תפסיק לפרוע חובות, בגלל ההשפעה הנוראה שתהיה לכך בתוך המדינה.

לדעת מרינברג, "בנסיבות הכי שליליות שאפשר להעלות על הדעת, הנשיא מדורו הפגין גישה לגמרי אחראית ומעשית, וביצע כל תשלום של קרן וגם של ריבית כשהגיע המועד שלו, והפחית את החוב החיצוני של המדינה".

אודות Adar Capital Partners

Adar Capital Partners Ltd. שהוקמה ב-2011 מספקת ייעוץ השקעות למשקיעים מוסדיים, משרדים משפחתיים וקרנות של השקעות פרטיות בעיקר באמריקה הלטינית ואירופה. היא מנהלת כעת נכסים בשווי כולל של 1.3 מיליארד דולר וקרן Adar Macro שלה הגיעה ל-850 מיליון דולר. 

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.