חידוש בוועידת החקלאות שתתקיים בירושלים >> החקלאים ייקבעו בהסכמה את המחירים של התוצרת החקלאית ל-2017

כל ענף חקלאי יקיים בוועידה שולחן עגול ואינטימי בו יוכלו החקלאים הספציפיים מאותו תחום גידול לדבר ולתאם מחירים ביניהם.

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

עידו אסייג
15/12/2016

החקלאים בישראל נהנים מפטור לחוק ההגבלים העסקיים ובכך מאפשר להם לתאם את המחיר והכמות של התוצרת החקלאית. הבעיה: החקלאים לעולם לא מצליחים לגשר על הפערים ולתאם מחיר בעבור הסחורה החקלאית. בוועידת ישראל לחקלאות שתיערך זו השנה השביעית ב-21-22 לדצמבר שמו לעצמם למטרה לנסות ולדון על מחירי התוצרת החקלאית. התוצאה: הצרכן יוכל להנות ממחירים הוגנים לפירות והירקות. 

חוק ההגבלים העסקיים אשר מונע היווצרות קרטל בישראל פוטר את החקלאים מהשימוש בחוק. כתוצאה מכך, החקלאים יכולים לתאם בניהם מחירים על התוצרת החקלאית ובכך הצרכן ייהנה ממחיר הוגן בעבור הסחורה. הבעיה שנוצרה סביב הפטור באה לידי ביטוי בכך שהחקלאים אינם מצליחים לתאם את המחירים ביניהם ובכך מחיר התוצרת שונה בכל רשתות השיווק. בוועידת ישראל ה-7 לחקלאות החליטו לקדם את הנושא סביב שולחנות עגולים.

כל ענף חקלאי יקיים בוועידה שולחן עגול ואינטימי בו יוכלו החקלאים הספציפיים מאותו תחום גידול לדבר ולתאם מחירים ביניהם. את השולחנות העגולים ינחה מומחה בתחום ההקשבה הקבוצתית על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. בנוסף, השולחנות העגולים יכללו דיונים סביב הנושאים הבוערים היום בחקלאות הישראלית וכיצד ניתן להגיע לפתרון אפשרי במשבר המתמשך. 

חיים אלוש, יו"ר וועידת ישראל לחקלאות מסר כי: "שמנו לעצמם למטרה לבצע הידברות בין החקלאים לבין מקבלי ההחלטות שישתתפו בוועידה וזאת על מנת לפתור את בעיית החקלאים בארץ. אנו בטוחים שזו ההזדמנות הטובה ביותר להציף את הבעיות ולדבר עליהם בצורה שבה נוכל להזיז את הדברים בחקלאות הישראלית. יש להבין כי החקלאות היא הפתרון ולא הבעיה. לכן, אנו מאמינים כי קיום הדיונים סביב השולחנות העגולים זו הדרך הטובה ביותר במטרה להגיע להידברות אמתית וכנה בין כלל הגורמים במשק".

אודות משוב: 

"קבוצת "משוב", המארגנת את האירוע, חוגגת 30 שנה לקיומה והיא בעלת ניסיון בארגון תערוכות וכנסים בינלאומיים, ומוניטין בארץ ובעולם. הקבוצה עורכת מידי שנה את תערוכת החקלאות הבינלאומית "Fresh AgroMashov " ואת התערוכה הבינלאומית לטכנולוגיות נקיות "CleanTech.

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.