נס מהשוטרים, נעצר, כשל בבדיקת ינשוף – אך זוכה בשל מחדלי המשטרה

נעצר וכשל בבדיקת ינשוף – אך האישום נגדו בוטל בשל מחדלי המשטרה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

אדם כהן
20/12/2016

ניסה לנוס מהשוטרים, נעצר וכשל בבדיקת ינשוף – אך האישום נגדו בוטל בשל מחדלי המשטרה.

נהג בעל הרשעות קודמות רבות עוכב לבדיקת שכרות שגרתית אך סירב להיבדק – בטענה כי הוא לוקה באסתמה. 

לאחר דין ודברים עם השוטרים במקום, פתח הנהג במנוסה, אך נתפס ונעצר. 

הוא הובא אזוק לתחנת המשטרה. בתחנת המשטרה ביצע בדיקת ינשוף אשר קבעה כי נהג בשכרות, היות ובאוויר הנשוף מראותיו נמצאה רמת אלכוהול העולה על הסף המותר בחוק.

נגד הנהג הוגש כתב אישום חמור, ובו דרשה המשטרה להטיל עליו מאסר בפועל.

במהלך דיון ההוכחות, חקר עו"ד ראובן מלאך מנהריה את השוטרים המעורבים - נחשפה שורה של מחדלים שנעשו בדוחות המשטרה בפרשה. לדברי עו"ד מלאך, שעת האירוע ננקבה בשני מועדים שונים בשני מסמכים בתיק. 

כמו כן, מספר מזכרים שערכו השוטרים נערכו בדיעבד, ולא בזמן אמת. אם לא די בכך, בחקירתו הבהיר השוטר שהפעיל את מכשיר הינשוף לבדיקת השכרות כי הוא איננו מיומן בהפעלתו, וכי הפעם האחרונה בה הפעיל את מכשיר הינשוף הייתה כשנה לפני האירוע.

עקב חשיפת הפגמים בדוחות המשטרה, רמז שופט ביהמ"ש לתעבורה בחיפה למשטרה,  כי טוב תעשה התביעה המשטרתית אם תמשוך את כתב האישום נגד הנהג ותבטלו.
.

נציגי התביעה המשטרתית התעקשו להמשיך בהליכים המשפטיים נגד הנהג, אך גם בדיון המשך לניהול ההוכחות, עקב רמיזות השופט – החליטו במשטרה לבטל את כתב האישום.


"חוסר מיומנות בהפעל מכשיר הינשוף – שהנו מכשיר עדין ומורכב – עלול להפליל נהגים חפים מפשע – לשחרר לחופשי נהגים שיכורים בעליל" אומר עו"ד מלאך. "על כן החלטת השופט אמיצה – למרות שאיננה פופולארית".
הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי וביבהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניניים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.


 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.