סקירת המסחר על ידי פאנדר >> מגמת ההתחזקות של הדולר מול המטבעות המובילים בעולם ממשיכה וצפויה להמשיך במהלך 2017

רצף העלאות ריבית בארה"ב בשנה הקרובה, עשוי להכשיר את הקרקע להעלאת ריבית גם בישראל

 

 

FacebookTwitter Whatsapp

עומר רגב
21/12/2016


  • במסגרת ההרחבה הפיסקאלית בארה"ב, צפויות העלאות ריבית נוספות במהלך 2017  

  • "רצף העלאות ריבית בארה"ב בשנה הקרובה, עשוי להכשיר את הקרקע להעלאת ריבית גם בישראל", 

כךף מעריך ברוך טולדנו, מנכ"ל First Index השווקים הבינלאומיים: כשהסערה בשוק נראית כאילו חלפה, וכל הספקות והשאלות בדבר שינוי הכיוון בארה"ב התממשו, נגידת הפד, ג'נט ילן, הודיעה שבמהלך 2017 תיכנס ארה"ב לרצף של העלאות ריבית, לביסוס ההרחבה הפיסקאלית - אותה הרחבה המהווה את השקפתו הכלכלית של טראמפ. במסגרת הרחבה זו צפויות העלאות ריבית והתחזקות המטבע בשנת 2017 - ככל שטראמפ יהיה נחוש לממש את מדיניותו הכלכלית, הדבר יגדיל משמעותית את הסיכוי להעלאות ריבית נוספות בארה"ב.  

שוק המט"ח - יורו-דולר: הצמד נמצא כרגע ב-1.044 - שפל שלא ראינו כאן מאז דצמבר 2002. במקביל לשקל, הדולר אינדקס שובר גם הוא שיאים חדשים ומזנק ל- 102.84. למרות ההיחלשות בימים האחרונים, הוא מושך מטה את שאר מטבעות העולם בשל הביקוש הגבוה לדולר.

בזירה המקומית: העלאת הריבית בארה"ב, מציבה שאלות בדבר הריבית בישראל עם התחזקות הדולר מול השקל. "רצף העלאות ריבית בארה"ב בשנה הקרובה, עשוי להכשיר את הקרקע להעלאת ריבית גם בישראל", כך מעריך ברוך טולדנו, מנכ"ל  First Index. 

בשל התחזקות הדולר, הצמד דולר-שקל כובש שיאים חדשים לחודש זה ומגיע לנקודת התנגדות חדשה של 3.88 ₪. חציה מעלה של 3.9 ₪, שתהווה נקודת התנגדות חדשה, תיקח את הדולר לכיוונים חדשים. 

בשוק הסחורות: החלטת אופ"ק לצמצום והורדת רמת יצור הנפט הגולמי, שכרגע גם רוסיה חתומה על הסכם זה, יקבעו צפי נמוך מאד בנתון הקרוב, שאי עמידה ביעד זה תגרום לתנודה חריגה מהרגיל בשער בזהב השחור, אשר נע בשבוע האחרון בין 51.45-53.32 דולר לחבית.

  • אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע השקעות

  • האמור אינו בא להחליף ייעוץ השקעות פרטני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם.

  • "הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות אתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא קונה כשאתה מוכר
עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות הנאמנות של בית ההשקעות אפסילון:

"גם אירועי הארור בתורכיה ובברלין לא הצליחו לשנות את הסנטימנט החיובי בשווקים. למעשה השווקים מתעלמים לחלוטין מהסיכון הפוליטי – מדיני בעולם, אולם זהו גורם הסיכון הגדול ביותר ב 2017. לצד זה, השווקים עדיין תולים תקווה רבה במדיניותו של טראמפ שיניע את גלגלי הצמיחה (בעיקר האמריקאית) ולפי ה"רגיעה" בשווקי האג"ח והמניות סביר להניח שהשווקים ימתינו לקבל אינדיקציות קונקרטיות לפני שימשיכו בהמשך המסע צפונה".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

 

 

 

אתר קרנות נאמנות , קרנות השתלמות , קופות גמל , פנסיה‏ וניהול השקעות.‏ נתונים כתבות ומידע ייחודי ובלעדי על ניהול השקעות, קרנות נאמנות גמל ופנסיה.

*דיסקליימר: בתאריך 1.7.2021 ועד לתאריך 15.9.2021 נכנסת לתוקפה רפורמת קרנות הנאמנות החדשה של רשות ניירות הערך. בתקופה זו יחולו שינויים גדולים בקטגוריות, בשמות ובמדיניות של קרנות הנאמנות. על אחריות הגולשים לוודא את הנתונים הנכונים של הקרן. חברת פאנדר בע"מ לא תהה אחראית לשום שגיאה או אי עדכון מיידי בנתוני הקרנות שבאתר פאנדר.