Sosei היפנית תשקיע 11 מיליון דולר במיזם משותף עם פלוריסטם לפיתוח ומסחור PLX-PAD לטיפול ב CLI

הקרנות שמחזיקות במניה

 

 

FacebookTwitter Whatsapp
זמי אברמן, מנכל פלוריסטםזמי אברמן, מנכל פלוריסטם

עידו אסייג
21/12/2016

הקרנות שמחזיקות במניה
  • Sosei  תקבל בתמורה להשקעה 65% מהבעלות על המיזם המשותף. בידי פלוריסטם יהיו 35% מהמיזם המשותף וכן יוותרו בידיה כל זכויות הקניין, המחקר והייצור בPLX-PAD-.

  • טושימי מיושי, דירקטור בקרן Sosei CVC: "אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה ביננו לבין פלוריסטם עשוי להוביל לכניסה יעילה ומוצלחת לשוק הגדול והמשמעותי שקיים ביפן"

חברת הביו רפואה הישראלית, פלוריסטם וקרן ההשקעות היפנית, Sosei CVC מדווחות היום (ג') כי חתמו על מסמך תנאים מחייב להקמתו של מיזם משותף ביפן לפיתוח קליני ולמסחור של ה-PLX-PAD, מוצר הריפוי התאי של פלוריסטם. במסגרת ההסכם, ינתנו זכויות שיווק ומסחור בטריטוריה היפנית לטיפול במחלת ה-CLI, טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות. הניסוי ימומן וינוהל במלואו על ידי המיזם המשותף. כל זכויות הקניין הקשורות ב-PLX-PAD וכן המחקר והייצור יישארו בבעלותה הבלעדית של פלוריסטם. פלוריסטם  תמכור את המוצר לניסויים הקליניים ובהמשך לשיווק ממפעלה בישראל, ותהיה זכאית בנוסף לתמלוגים ממכירות.

 מטרת המיזם המשותף היא לקדם את הפיתוח הקליני והבאת הטיפול ב CLI לשיווק ביפן דרך המסלול המהיר לרפואה משקמת של סוכנות התרופות והרפואה היפנית (PMDA) לפיו עשוי המוצר להיות מאושר לשיווק מותנה ולשיפוי ביטוחי לאחר ניסוי יחיד הכולל 75 חולים. פלוריסטם וה-PMDA הגיעו להסכמות בנוגע למתווה הניסוי ב CLI לפני מספר חודשים. הצדדים מתכוונים לחתום על הסכם מחייב לא יאוחר מה-31 במרץ 2017.  

קרן Sosei CVC יחד עם משקיעים יפנים נוספים ישקיעו במיזם המשותף השקעה התחלתית של כ-11 מיליון דולר (כ-1.3 מיליארד ין) ויקבלו בתמורה 65% מהמיזם המשותף. Sosei CVC הינה קרן השקעות שהוקמה על ידי התאגיד היפני Sosei Group ומתמקדת בהשקעות בטכנולוגיות חדשניות בתחום הרפואה המשקמת. 

זמי אברמן, מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם אמר היום: "אנו שמחים על השותפות עם Sosei למסחור התווית ה CLI ביפן. האסטרטגיה שבחרנו, כניסה לניסויים קליניים מתקדמים במקומות בהם הרגולטור פתח מסלולים מועדפים, באה לידי ביטוי בהסכם זה. פיתוח תכניותינו להתוויית ה-CLI דרך המסלול הרגולטורי המואץ ביפן, עשוי לאפשר  כניסה מהירה יותר לשוק היפני הצמא לחידושים בתחום של הרפואה המשקמת. בנוסף, שיתוף הפעולה שלנו עם Sosei CVC יאפשר קידום התוויות נוספות בתחום הריפוי התאי הקיימות בפורטפוליו שלנו ומועמדות לפיתוח". 

לדברי טושימי מיושי, דירקטור בקרן Sosei CVC "אנו נלהבים להתחיל בפיתוח המשותף של PLX-PAD לטיפול ב-CLI, כאשר המטרה היא להגיע לשוק היפני בהקדם. אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה ביננו לבין פלוריסטם עשוי להוביל לכניסה יעילה ומוצלחת לשוק הגדול והמשמעותי שקיים ביפן. המיזם המשותף מהווה השקעה משמעותית של הקרן בתחום הרפואה המשקמת ויתמוך ביעד שלנו שהוא עידוד תעשיית הביוטכנולוגיה ביפן". 


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.